شنبه 28 ژانویه 12 | 13:45
افسران چهره‌های خوب و بد هفته دوم بهمن‌ماه را اعلام می‌کنند

محمود بهمنی بدتر است یا شیخ‌ حمد آل خلیفه؟

کاربران شبکه اجتماعی افسران شهید جنگی‌زهی، قوام‌زاده، احمد سیاف و بهمنی را برای جایگاه چهره خوب و اتحادیه اروپا، مجدداً بهمنی و شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه را به عنوان چهره بد هفته دوم بهمن پیشنهاد کردند.


 شبکه خبری اجتماعی افسران که از هفته گذشته اقدام به انتخاب چهره خوب و چهره بد هفته توسط کاربران خود کرده است، امروز کاندیداهای پیشنهاد شده از سوی کاربران خود برای این هفته را معرفی کرد و اعلام کرده است که نتایج قطعی این نظرسنجی سه شنبه صبح اعلام می‌شود.

پس از انتخاب «مصطفی احمدی روشن» به عنوان چهره خوب و «گلشیفته فراهانی» به عنوان چهره بد هفته گذشته در اولین نظرسنجی شبکه خبری اجتماعی افسران، کاربران این شبکه طی چند روز گذشته، نامزدهای هفته جدید را پیشنهاد کرده‌اند. کاربران افسران از امروز تا صبح سه‌شنبه می‌توانند به گزینه‌های مورد نظر خود رای دهند تا چهره خوب هفته و چهره بد هفته با بیشترین رای آنان انتخاب شود. چهار چهره خوب و چهار چهره بد که نامزدهای چهره شدن در این هفته هستند به شرح معرفی می‌شوند:

چهره‌های خوب هفته:

اردشیرقوام‌زاده
دکتر اردشیر قوام‌زاده فوق تخصص خون و انکولوژی و رییس مرکز تحقیقات هماتولوژی، انکولوژی و پیوند سلول‌های بنیادی دانشگاه تهران که اولین پیوند مغز استخوان را نیز در کشور انجام داده‌اند، از سوی همایش بین‌المللی سالانه خون و سرطان به عنوان برترین محقق جهان در این زمینه معرفی شدند اما کارشکنی آمریکایی‌ها مانع از اهدای جایزه این همایش به ایشان شد.

مصطفی جنگی‌زهی
شهید مولوی مصطفی جنگی‌زهی از روحانیون برجسته و بسیجی اهل سنت در سیستان و بلوچستان و امام جمعه شهر راسک، روز جمعه هفته قبل در حالی‌که از نماز جماعت بازمی‌گشت ترور و به شهادت رسید. وی به دلیل پیروی از ولایت، مجاهدت و مبارزه با گروه‌های وهابی و تلاش برای وحدت شیعه و سنی از سوی مردم منطقه «شهید بصیرت» لقب گرفته‌است. این شهید در یکی از سخنرانی هایش گفته بود: «امروز ما رهبری داریم که برهمه چیز آگاه است و مسائل سیاسی منطقه را به خوبی رصد می‌کند و همین آگاهی امام خامنه‌ای است که ما را از شر شیاطین حفظ کرده است.»

احمدسیاف‌
هم‌زمان با سالروز رحلت پیامبر اعظم وشهادت امام حسن مجتبی، سردار احمد سیاف‌ از بنیان‌گذاران واحد طرح و عملیات سپاه و فرمانده سابق دافوس، به جمع یاران شهیدش پیوست. ایشان با وجود مجروحیت و مصدومیت شیمیایی تا پایان جنگ در مسئولیت‌های مختلف در طراحی عملیات‌هایی چون طریق‌القدس، فتح‌المبین، خیبر و بدر، والفجر8 و کربلای5 نقش‌آفرینی کرده‌اند.

محمودبهمنی
اواخر هفته گذشته و پس از افزایش ناگهانی قیمت سکه و ارز با انتشار خبر افزایش نرخ سود سپرده بانکی، تک نرخی شدن ارز و عرضه سکه توسط وزیر اقتصاد و دارایی، در زمان کوتاهی قیمت سکه و ارز کاهش یافت و تا حدی تب بازار فروکش کرد. این مصوبه چندی پیش توسط محمود بهمنی رییس بانک مرکزی به شورای پول و اعتبار ارائه و با تلاش او تصویب شده بود که به علت سفر اخیر رییس‌جمهور و وزرای اقتصادی دولت تایید آن با تاخیر صورت گرفت.

چهره‌های بد هفته:

سازمان نظارت بر رسانه‌های بریتانیا (آفکام)
آفکام به دلیل نقض استانداردهای پخش و بدون ارائه پاسخ درست به مدیر شبکه پرس تی‌وی، مجوز پخش این شبکه را لغو و آن را از شبکه پخش اسکای حذف کرد. در واقع این اقدام که به شدت مورد انتقاد کارشناسان و کاربران این شبکه قرار گرفت به دلیل پوشش خبری سرکوب تظاهرکنندگان مخالف ریاضت اقتصادی در لندن و سایر شهرهای انگلیس، انتقاد از جشن ازدواج سلطنتی و بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه بوده‌است.

 اتحادیه اروپا
در نشست وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه هفته گذشته، تحریم نفتی ایران تصویب شد اما اجرای کامل ممنوعیت نفتی تا تیرماه سال آینده به تاخیر افتاد. وزرای امور خارجه 27 کشور اروپایی درباره مسدود کردن دارایی‌های بانک مرکزی ایران و ممنوعیت تجارت طلا نیز به توافق رسیدند. این اقدام در همان روز اول با افزایش قیمت نفت خام و هشدار کارشناسان اروپایی مبنی بر وخیم‌تر شدن اوضاع بحرانی این کشورها روبرو شد.

محمودبهمنی
نوسانات قیمت سکه و ارز و افزایش بی‌سابقه آن در هفته گذشته به دلیل عدم موفقیت بانک مرکزی در کنترل بازار به دلیل بی‌برنامگی و برخی از تصمیمات غلط بخش اقتصادی دولت موجب اختلال در بازار و نارضایتی و تشویش اذهان مردم گردید به طوری که انتقادهای شدیدی به محمود بهمنی رییس بانک مرکزی به دلیل کم‌تحرکی و سکوت درباره آشفتگی پیش‌آمده شد.

شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه
سرکوب معترضان بحرینی در هفته گذشته درحالی توسط رژیم آل‌خلیفه پیگیری شد که فقط در طول 24 ساعت، چهار شهید برجای گذاشت. شکنجه، استنشاق گاز اشک‌آور و زیرگرفتن عامل شهادت این افراد بوده ‌است. رژیم آل‌خلیفه از آغاز انقلاب مردم بحرین تا کنون به کمک عربستان سعودی و برخی کشورهای عربی ده‌ها نفر از مردم مظلوم بحرین را به شهادت رسانده‌ است.

همچنین کاربران افسران می‌توانند چهره‌های خوب و بد هفته در طول این هفته را به تیم مدیریتی افسران از قسمت «پیشنهاد به مدیر» این شبکه برای نامزد شدن در نظرسنجی هفته آینده پیشنهاد دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: