شنبه 28 ژانویه 12 | 18:37

فراستی:جایزه بخش خارجی «اسکار» سیاسی است

مسعود فراستی درخصوص نامزدی «جدایی نادر از سیمین» با بیان اینکه برای فرهادی خوشحالم نه برای سینمای ایران، گفت: این فیلم در راستای تفکر تحریم ایران است و تصویر سیاهی که از ما ارائه می‌دهد، دقیقا تصویر مطلوب و مورد نظر آن‌هاست.


در بخشی از برنامه سینمایی هفت، «مسعود فراستی» درخصوص فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» و دریافت جایزه‌های اخیر او اظهار نظر کرد.

مسعود فراستی در این باره اظهار داشت: با اینکه برای فیلمساز (اصغر فرهادی) خوشحالم ولی برای سینمای ایران خوشحال نیستم. به نظر من جشنواره‌های هنری و سینمایی در خارج از کشور و به طور خاص اسکار، جشنواره‌ سینمایی نیستند. تفاوت «اسکار» با جشنواره‌های مثل «برلین» و «کن» در این است که بیشتر نگاه به صنعت سینما دارد، البته در بخش داخلی ولی در بخش خارجی اهدای جوایز کاملا به شکل سیاسی صورت می‌گیرد.

این منتقد در ادامه بیان داشت: در مورد فیلم «جدایی نادر از سیمین» توهم نداشته باشیم که آن‌ها با اهدای اینجایزه از ما قدردانی هنری کرده‌اند. معتقدم بر‌خلاف مسابقات علمی و ورزشی، جوایز سینمایی در یکی دو دهه اخیر با خط‌دهی سیاسی برگزار می‌شود.

وی در خصوص مطلبی که درباره «جدایی نادر از سیمین» که در یکی از سایت‌های خارجی با این مضمون که فیلم بدون دریافت مجوز از سوی دولت ایران ساخته شده است، گفت: این یک دروغ محض است ولی همین تصور برای تجلیل از این فیلم نشان می‌دهد اینجایزه سیاسی است.

فراستی در ادامه بحث گفت: جدای از اینکه فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» را فیلم خوبی نمی‌دانم، این فیلم در راستای تفکر تحریم ایران است و تصویر چرکی و سیاهی که از ما ارائه می‌دهد، دقیقا تصویر مطلوب و مورد نظر آن‌هاست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: