یکشنبه 29 ژانویه 12 | 12:17

تجمع دانشجويان در اعتراض به ورود بازرسان آژانس

در آستانه ورود بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، تعدادی از دانشجویان تهرانی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تجمع اعتراضی ترتیب دادند.


در آستانه ورود بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، تعدادی از دانشجویان تهرانی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تجمع کردند.

این دانشجویان به اقدامات سیاسی آژانس انرژی بین المللی اتمی و انفعال این نهاد بین المللی در محکومیت ترور دانشمندان هسته‌ای ایران اعتراض دارند.

هیئت آژانس بامداد امروز برای مذاکراتی درباره برنامه اتمی کشورمان به تهران وارد شد که ریاست این هیئت با هرمان ناکارتس برعهده دارد. نکارتس معاون مدیرکل آژانس، ریاست این هیات را بر عهده دارد، همچنین «رافائل گروسی» دستیار و مشاور ارشد «یوکیو آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی این هیات را همراهی می‌کند.

گفته می‌شود این هیات احتمالا درخلال سه روز حضور خود در ایران از سایت «فردو» در نزدیکی قم بازدید خواهند کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دانشجویان معترض در حالی که پلاکاردهایی از تصاویر دانشمندان شهید بویژه احمدی روشن و پرچمهایی با نام علمدار کربلا حضرت قمر بنی هاشم حمل می‌کنند، با شهدای دانشمند هسته‌ای کشورمان تجدید پیمان کردند.

تعدادی از دانشجویان در گفتگو با خبرنگار جهان نسبت به ورود بازرسان آژانس به کشور اعتراض دارند چرا که معتقدند که یکی از علل ترور دانشمندان هسته‌ای کشور لو رفتن اطلاعات علمی و هسته‌ای کشورمان از سوی بازرسان پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده است.

آن‌ها همکاری با آژانس را بی‌فایده می‌دانند و می‌گویند که آژانس و دبیرکل آن همسو با سیاست‌های امریکا عمل می‌کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: