چهارشنبه 01 فوریه 12 | 00:54
جهان‌گیرزاده:

تحریم ایران موجب عبور کشور از اقتصاد نفتی می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تحریم همواره برای ایران دستاوردهایی داشته و اعمال تحریم جدید غربی‌ها نیز، می‌تواند موجب عبور از اقتصاد نفتی شود.


جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره اعمال تحریم‌ نفتی کشورمان از سوی اردوگاه استکبار، اظهار داشت: علت اصلی تحریم‌های غرب علیه ایران بر خلاف ادعای آنها، نگرانی درباره برنامه هسته‌ای ایران نیست بلکه الگو شدن انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: الگوی انقلاب اسلامی در طی سال‌های اخیر نه‌تنها شکست نخورده و تغییر موضع نداده، بلکه روز به روز در حال تعالی است.

جهانگیرزاده بر همین اساس خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی که نمی خواهند واقعیت شکست‌ناپذیری انقلاب اسلامی را بپذیرند، همواره از لزوم تغییر رفتار جمهوری اسلامی سخن می‌گویند.

نماینده ارومیه در مجلس با بیان اینکه منشأ تمام اقدامات خصمانه غرب تقابل گفتمان انقلاب اسلامی با گفتمان غربی است، گفت: دنیای استکبار به دنبال احیای رابطه ارباب – رعیتی با کشورهاست.

وی افزود: آنها در این راستا از ابتدای پیروزی انقلاب با به راه انداختن انواع آشوب‌ها،ترورها، تحریم‌ها و جنگ تحمیلی به دنبال تحقق این هدف بوده‌اند.

 تحریم نفتی محصول فشار لابی صهیونیستی است

جهانگیرزاده تصریح کرد: دلیل موکول شدن زمان اعمال تحریم نفتی ایران به 6 ماه آینده، کسب مهلتی برای برآورد آثار و عوارض این اقدام است؛ چرا که طی این مدت، ماه‌های سرد زمستان در اروپا سپری شده و آثار شوک این تصمیم در جوامع اروپایی کاهش می‌‌یابد.

وی با تأکید بر اینکه تحریم نفت ایران آثاری بسیار منفی بر منافع کوتاه‌مدت و بلندمدت غرب خواهد گذاشت، ‌خاطرنشان کرد: این تحریم، انتخاب همه کشورهای غربی نیست و در واقع آنها تحت تاثیر لابی صهیونیستی چنین تصمیمی گرفته‌اند.

جهانگیرزاده قدردانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم نفت ایران بلافاصله پس از مصوبه نشست بروکسل را سندی بر اثبات این تحلیل دانست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه غرب امیدوار است با اعمال اینگونه تحریم‌ها فضای داخلی کشورمان در آستانه انتخابات ملتهب شود، تحولات اخیر بازار ارز و سکه را عامل دیگری برای امیدواری دشمن دانست.

وی در عین حال گفت که «این شرایط با تدبیر دولت، مجلس و کمک مردم پشت سر گذاشته می‌شود و تحمل آثار تحریم‌های اقتصادی در کوتاه‌مدت نیز، کار دشواری نیست.»

جهانگیرزاده متذکر شد: اعمال تحریم جدید ایران از سوی غرب می‌تواند نقطه آغازی برای عبور از اقتصاد نفتی و کاهش وابستگی به اقتصاد تک بعدی باشد.

این نماینده اصولگرا خطاب به غربی ها گوشزد کرد که بدانند امروز بازار جهانی محدود نیست و کشور ما در حصار تصمیمات دولت‌های اروپایی نخواهد ماند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.