چهارشنبه 01 فوریه 12 | 13:42

قرار نیست داوران جشنواره یکدست باشند

باید مباحث کلان مبتنی بر شعار کلی جشنواره باشد و در انتخاب برگزیدگان به صورت کلی به این شعارها توجه شود اما در مباحث هنری و فنی خیلی به این شعارها نمی توان توجه داشت.


یکی از اعضای هیئت داوران بخش مسابقه سینمای ایران سی امین جشنواره فیلم فجر، گفت: قرار نیست داوران جشنواره با هم یکدست باشند، هر یک از اعضای هیئت داوران افکار و نظرات متفاوتی دارند و هر کدام دارای تخصص ویژه‌ای هستند.

جمال شورجه با بیان این مطلب افزود: اعضای هیئت داوران جشنواره امسال علاوه بر صاحب نظر بودن هر کدام در عرصه سینما تخصص خاص خود را دارند.

وی ادامه داد: شاید نظرات برخی از اعضا به هم نزدیک تر باشد و یا درباره برخی مسائل اختلاف نظر وجود داشته باشد اما این اختلاف نظرها امری طبیعی است.

شورجه با بیان این که امسال شعارهایی برای جشنواره انتخاب شده است، تصریح کرد: باید مباحث کلان مبتنی بر شعار کلی جشنواره باشد و در انتخاب برگزیدگان به صورت کلی به این شعارها توجه شود اما در مباحث هنری و فنی خیلی به این شعارها نمی توان توجه داشت.

به گفته کارگردان فیلم «33 روز»، اگر دو فیلمی که در یک سطح کیفی هستند با هم به مرحله بالاتر برسند، در آن زمان آن فیلمی که به شعار جشنواره توجه داشته درنظر گرفته می شود.

وی در مورد فیلم های بخش مسابقه امسال توضیح داد: با توجه به اینکه هیچ فیلمی را هنوز ندیده‌ام، تصوری هم از فیلم ها ندارم اما آن طور که شنیده‌ام فیلم های متنوعی به لحاظ موضوعی و ساختاری در جشنواره امسال حضور دارند که این مسئله داوری ها را سخت‌تر می کند.

جمال شورجه امسال برای اولین بار است که در بخش مسابقه سینمای ایران(سودای سیمرغ) در جمع هیئت داوران حضور دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: