شنبه 11 فوریه 12 | 16:12

زوج‌های اندونزیایی پیش از ازدواج درخت می‌کارند

زوجهای پرجمعیت‌ترین کشور اسلامی باید پیش دریافت مجوز ازدواج در راستای تلاشهای خود برای حمایت از محیط زیست یک درخت بکارند.


 افزایش آگاهی مردم اندونزی نسبت به فضای بوم‌شناختی و محیط زیستی این کشور، زوجهای پرجمعیت‌ترین کشور اسلامی باید پیش دریافت مجوز ازدواج در راستای تلاشهای خود برای حمایت از محیط زیست یک درخت بکارند.

ایوان زهامی از مقامات رسمی دفتر امور دینی اظهار داشت: این سایت یک هدف برجسته را دنبال می‌کند و آن ضرورت حمایت از برنامه کاشت درخت است که توسط دولت آغاز شده است. این ابتکار عمل دوستدار محیط زیست از سوی دفتر امور دینی در شهر مدان اعلام شده و قرار شده است که این سیاست از ماه مارس برای زوجهای جدیدی که قصد ازدواج دارند اعمال شود. یکی از مقامات رسمی تخمین زده است که شهر مدان هر ماه در نتیجه اجرای این طرح ۲ هزار درخت جدید خواهد داشت.

جدا از شهر مدان این سیاست جدیدی قرار است در چند منطقه دیگر نیز اجرا شود اما تاکنون درباره ضمانت اجرایی آن حرفی به میان نیامده است. ایجاد حریق در جنگهای اندونزی به یک رویداد سالانه در فصل خشک تبدیل شده است و تا کنون آلودگی بسیاری برای کشورهای همسایه آن چون سنگاپور و مالزی ایجاد کرده است. اندونزی دارای بزرگ‌ترین جنگ‌ها در کشورهای جنوب شرق آسیا است به طوری که ۱۲۰ میلیون هکتار آن را جنگلهای بارانی تشکیل داده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: