سه‌شنبه 14 فوریه 12 | 07:27

خشم دیکتاتور بحرین از شعار «زنده باد خامنه‌ای»

شعارهای معترضین برای سرنگونی وی باعث زندانی شدن آن‌ها نمی‌شود بلکه مهم، رفتارهای آنهاست. هنگامی که آن‌ها شعار می‌دهند «پادشاه سرنگون شود» مشکلی ندارد ولی وقتی می‌گویند: «(آیت الله) خامنه‌ای زنده باد» این موضوع مشکل آفرین است.


پادشاه بحرین مدعی شد: تهدید ایران باعث شد تا وی مجبور شود از نیروهای خارجی بخواهد وارد بحرین شوند.

ملک حمد بن عیسی آل خلیفه در مصاحبه با روزنامه اشپیگل آلمان گفت: شعارهای معترضین برای سرنگونی وی باعث زندانی شدن آن‌ها نمی‌شود بلکه مهم، رفتارهای آنهاست. هنگامی که آن‌ها شعار می‌دهند «پادشاه سرنگون شود» مشکلی ندارد ولی وقتی می‌گویند: «(آیت الله) خامنه‌ای زنده باد» این موضوع مشکل آفرین است.
این در حالی است که شمار زیادی از مردم بحرین به دلیل اعتراض به حکومت، بازداشت و هم اکنون در زندان هستند. بخش قابل توجهی از شیعیان بحرین، مقلد رهبر معظم انقلاب هستند.

پادشاه بحرین در توجیه اعلام و ضعیت فوق العاده در این کشور نیز مدعی شدکه برای حمایت و حفاظت از زنان و اتباع بیگانه، وضعیت فوق العاده امنیتی را در بحرین اعلام کرده بود.
با اعلام وضعیت فوق العاده امنیتی در بحرین در سال گذشته میلادی، نیروهای امنیتی از عربستان سعودی، قطر و امارات وارد بحرین شدند و موجی از سرکوب خشن را علیه معترضین مسالمت آمیز، اعمال کردند.

ملک حمد گفت: در وضعیتی که ایران در حال بسیار دشمنانه‌ای در برابر ما قرار داشت، از شورای همکاری خلیج فارس خواستم با هدف حفظ امنیت و حراست از تاسیسات استراتژیک در بحرین، به منامه کمک نظامی کنند.
پادشاه بحرین همچنین گفت که مخالف شعارهایی در حمایت از (آیت الله) خامنه‌ای هستیم.

بحرین از فوریه ۲۰۱۱ تاکنون با موجی از اعتراضات مسالمت آمیز برای تغییرات سیاسی مواجه است. بخشی از معترضین خواهان سرنگونی حکومت پادشاهی و برخی دیگر خواهان اصلاحات سیاسی، تغییر شیوه انتخابات پارلمانی و تشکیل کابینه توسط اکثریت پیروز پارلمانی هستند. این اعتراضات، با سرکوب خشونت آمیز نیروهای امنیتی روبه رو شد.

تاکنون در سرکوب اعتراضات ضدحکومتی در کشور کم جمعیت بحرین، نزدیک به ۴۰ نفر کشته و صد‌ها نفر مجروح شده‌اند.
با وجود اینکه اکثریت بحرین با جمعیت حدود یک میلیون نفری، شیعه هستند اما خانواده سنی مذهب، حکومت این کشور را در دست دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.