جمعه 24 فوریه 12 | 01:23

بیانیه 475 شخصیت عربستان، علیه رژیم سعودی

در پايان اين بيانيه شخصيت هاي شرق عربستان بر اطلاع رساني شفاف خواسته هاي مردم به نهادهاي رسمي تاكيد و اعلام شده است : اين روند بايد به نتايجي ملموس و واقعي براي مردم عربستان ختم شود.


475 شخصيت عربستاني بويژه روحانيون منطقه شرق عربستان با صدور بيانيه اي، سركوب و كشتار اهالي شهر القطيف، بازداشت بيگناهان و ايجاد پست هاي بازرسي امنيتي در اين منطقه را بشدت محكوم كردند.

به گزارش روز پنجشنبه پايگاه اطلاع رساني شبكه خبري العالم ، در اين بيانيه همه موارد نقض قوانين و حقوق شهروندان عربستاني با هدف تخريب جنبش مردم اين منطقه و تحريف حقايق بشدت محكوم شده است.

شخصيت هاي عربستاني خواستار تشكيل يك كميته مستقل براي تحقيق درباره شهادت شهروندان و تجاوزات مكرر به حقوق مردم عربستان و بازخواست و پيگرد قانوني عوامل اين اقدامات جنايتكارانه شده اند.

در اين بيانيه همچنين بر ضرورت پايان دادن به وضعيت بحراني منطقه شرق عربستان از طريق تحقق خواسته هاي مردم تأكيد و خاطرنشان شده است: راه حل مشكلات اين منطقه در دست دولت عربستان است و اقدامات امنيتي سركوبگرانه راه بجايي نخواهد برد.

شخصيت هاي عربستاني همچنين بر ضرورت وحدت شهروندان اين كشور براي مطالبه حقوق مشروع و ملي كه براي همه آنان به يك اندازه اهميت دارد، تاكيد كرده و نسبت به ضربه زدن رژيم سعودي به جايگاه علما، شخصيت هاي حقوقي و فعالان رسانه اي كه خواستار دستيابي مردم عربستان به حقوقشان هستند، هشدار داده اند.

در بيانيه اين شخصيت ها بر ضرورت پايان دادن به تبليغات فرقه اي از جمله ديدارهاي ديني فرقه گرايانه مشخص كه با هدف توهين به باورها و تشكيك در ميهن پرستي بخش زيادي از شهروندان عربستاني انجام گرفته، تاكيد شده است.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.