دوشنبه 21 ژوئن 10 | 12:58

شورای نگهبان قطعا مصوبه وقف دانشگاه آزاد را رد خواهد کرد

به لحاظ قانونی شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت نظارت رهبری ارزیابی می‌شود و فرایند کار در دست ایشان است و جز رهبری شخص دیگری حق مداخله در کارهای این شورا را ندارد. کچوئیان در خصوص رای یکی از قضات قوه قضائیه در خصوص توقیف اساسنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: قاعدتا رییس قوه قضایی خودشان از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند و از موقعیت قانونی شورای عالی انقلاب فرهنگی مطلع هستند، ایشان وارد این قضایا شده و جلوگیری خواهند کرد.


حسین کچوئیان در پاسخ به این سئوال که آیا تصویب مصوبه وقف دانشگاه آزاد از سوی مجلس قانونی است، بیان کرد: اگر در مورد برخی از نهادهای کشور مشکلی باشد، ممکن است شما به دیوان عدالت اداری رجوع کنی به دلیل اینکه قاعده و قانونی را اجرا نکردند، ولی درباره اینکه آیا مجلس کار درستی انجام داد یا نه شورای نگهبان بر آن نظارت می کند و در این خصوص شورای نگهبان در این مورد نظر می‌دهد.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی هم وضعی مشابه شورای نگهبان دارد و حتی بالاتر از آن است زیرا شورای نگهبان هیچگاه وارد تایید و رد مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی شود اما درباره قوانین مجلس این کار را انجام می دهد.

کچوئیان با اظهار این مطلب که ارزیابی و مداخله در فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی برعهده رهبری است، خاطرنشان کرد: به لحاظ قانونی شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت نظارت رهبری ارزیابی می‌شود و فرایند کار در دست ایشان است و جز رهبری شخص دیگری حق مداخله در کارهای این شورا را ندارد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص رای یکی از قضات قوه قضائیه در خصوص توقیف اساسنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: قاعدتا رییس قوه قضایی خودشان از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند و از موقعیت قانونی شورای عالی انقلاب فرهنگی مطلع هستند، ایشان وارد این قضایا شده و جلوگیری خواهند کرد.

کچوئیان در ارتباط با سرنوشت مصوبه تصویبی وقف دانشگاه آزاد اظهار داشت:مطمئن هستم که شورای نگهبان آن را رد خواهد کرد و بعید می دانم مصوبه وقف دانشگاه آزاد به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شود، زیرا مصوبات شورا مصوباتی است که از طرف نهادی تحت نظارت رهبری صادر شده است و به واسطه تعارضی که این کار مجلس پیدا می کند شورای نگهبان جلوی آن را می گیرد .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این مطلب که انتظار دارم نمایندگانی که این مصوبه را تصویب کردند به مردمی پاسخگو باشند، گفت: اینگونه عملکرد مجلس موید آن تشکیکاتی است که متاسفانه می شود به روابط سوء بین برخی نمایندگان و دانشگاه آزاد. که به همین واسطه انتظاراتی برای دیگران ایجاد می‌کنند و باید پاسخگو باشند زیرا با این اقداماتشان موجب بی ثباتی ساختار حقوقی و سیاسی کشور می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حکم 5 عضو هیات امنا دانشگاه آزاد که توسط شورای عالی انقلال فرهنگی معرفی شده بودند بی اثر شده است گفت : خیر، در همین راستا مصوبه قانونی صادر شده است که در جریان است و قانونی بودن مصوبه‌ای که نمایندگان مجلس انجام دادند زیر سوال قرار دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.