پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۰۷ اسفند ۹۰ | ۱۲:۲۳

نماد استقامت و ایثار و عشق ننه‌علی ویران شد

پس از درگذشت ننه علی مسئولان پر تلاش بنیاد شهید و بهشت زهرا (س) به فوریت خانه ننه علی را – که آلونکی بود محقرانه بر مزار فرزند شهیدش – ویران کردند؛ به همین راحتی! به همین راحتی نماد استقامت و ایثار و عشق شیرزنی شیعه ویران شد.


اگر فقط یک بار در قطعه شهدا ساعتی مانده باشید حتما با کسانی برخورد داشته‌اید که به دنبال مزار شهید پلارک باشند یا به دنبال خانه ننه علی.

پس از درگذشت ننه علی مسئولان پر تلاش بنیاد شهید و بهشت زهرا (س) به فوریت خانه ننه علی را – که آلونکی بود محقرانه بر مزار فرزند شهیدش – ویران کردند؛ به همین راحتی! به همین راحتی نماد استقامت و ایثار و عشق شیرزنی شیعه ویران شد. از این پس باید برای بچه‌های کم سن و سال‌تر از خودمان خاطره تعریف کنیم؛ «روزی اینجا آلونکی بود محقرانه که فرشتگان در آن بیتوته کرده بودند؛ مادری سال‌های سال در اینجا تنها با فرزند شهیدش زندگی کرد؛ با خدا نجوا کرد؛ قرآن خواند و دعا کرد و ذکر گفت. روزگاری اینجا آلونکی بود که چشمان بسیاری را بارانی می‌کرد؛ آلونکی که عظمت ساختمان‌های آنچنانی سازمان‌ها و حضرات نمی‌توانست ذره‌ای از تاثیر آن را داشته باشد! افسانه نیست؛ روزگاری بود که در این سرزمین برخی‌ها برای قدرت خود و خاندانشان توطئه‌ها کرده بودند؛ نتیجه کار فرهنگی حضرات شده بود بی‌حجابی و بی‌دینی در جامعه؛ عاشورا که فرا رسید جوانانی بهشتی به یکباره ظاهر شدند که تا پای جان ایستادند و خونشان خیابان‌های از ما بهتران را سرخ کرد. همه مانده بودند که این جوانان از کجا آمده‌اند؛ نمی‌دانستند در جنوبی‌ترین نقطه این شهر هزار رنگ بهشتی کوچک ساخته شده که از اهل حلال اهل خدا می‌سازد و از اهل خدا اهل یقین. نمی‌دانستند آرزوی شهادت چگونه به دل این جوانان راه پیدا کرده است؟ روزگاری بود، یادش بخیر.»

روزی به بهانه سامان بخشی به وضعیت قطعه‌های شهدا، مزار شهدایمان را ویران کرده و سرمایه‌های ارزشمند فرهنگی را نابود کردند. روزی دیگر به بهانه جذابیت، جنگ ندیده‌ها جبهه‌هایمان را با سینمای فارسی مخلوط کردند تا ارزش‌ها منتقل شود! روزی هم همایش گذاشتند و یادواره تا حضرات بیایند و از نقش خود در هدایت امام راحل (ره) بگویند. امروز هم که خانه ننه علی را ویران می‌کنند؛ خانه‌ای که نه جایی از بهشت زهرا را اشغال کرده و نه مشکلی درست کرده بود.

با این اوضاع بعید نیست فردا بیایند و بگویند مزار شهید پلارک شده است امام‌زاده، پس باید ویران شود!

مطلب مرتبط: خانه ننه علی بارضایت خانوده اش خراب شد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: