سه‌شنبه 22 ژوئن 10 | 00:55

امروز، تجمع اعتراض‌آميز اتحاديه‌ها و تشكل‌های دانشجویی مقابل مجلس

نمايندگان و اعضاي شوراي مركزي اتحاديه‌ها و تشكل‌هاي دانشجويي كشور سه‌شنبه ۱ تیر ۸۹، در مقابل مجلس شوراي اسلامي تجمع اعتراض‌آميزي را برگزار مي‌كنند. این تجمع در واکنش به اقدام روز گذشته مجلس در تصويب قانوني عليه مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي كه به موجب اين قانون وقف اموال دانشگاه آزاد كه به اعتقاد بسياري از كارشناسان و حقوقدانان غيرقانوني بوده و در جهت حفظ رياست فعلي اين دانشگاه صورت مي‌گيرد، انجام می‌شود.


نمايندگان و اعضاي شوراي مركزي اتحاديه‌ها و تشكل‌هاي دانشجويي كشور سه‌شنبه ۱ تیر ۸۹، در مقابل مجلس شوراي اسلامي تجمع اعتراض‌آميزي را برگزار مي‌كنند. در پي اقدام روز گذشته مجلس در تصويب قانوني عليه مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي كه به موجب اين قانون وقف اموال دانشگاه آزاد كه به اعتقاد بسياري از كارشناسان و حقوقدانان غيرقانوني بوده و در جهت حفظ رياست فعلي اين دانشگاه صورت مي‌گيرد، نمايندگان و اعضاي شوراي مركزي اتحاديه‌ها و تشكل‌هاي دانشجويي كشور با حضور در مقابل درب شمالي مجلس شوراي اسلامي تجمع اعتراض‌آميزي را برگزار مي‌كنند. در اين تجمع كه از ساعت 10 صبح آغاز خواهد شد، نمايندگان و اعضاي شوراي مركزي دفتر تحكيم وحدت، بسيج دانشجويي، اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل، اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان و جنبش عدالتخواه دانشجويي به همراه نمايندگان و اعضاي شوراي مركزي تشكل‌هاي دانشجويي همه دانشگاه‌هاي تهران و برخي شهرستان‌ها حضور خواهند داشت.
خبرهاي رسيده از برخي دانشگاه هاي آزاد اطراف تهران حاکيست، تعدادي از چماق به دستان و مزدوران منتسب به دانشگاه آزاد قصد دارند با حضور در تجمع روز سه شنبه دانشجويان مقابل مجلس، اين تجمع بزرگ دانشجويي را با اخلال مواجه کنند.

واکنش مدیریت دانشگاه آزاد

در پی این تصمیم دانشجویان،به گزارش گروه اخبار ويژه «شبکه خبر دانشجو»، تعدادي از اراذل و اوباش منتسب به مديريت دانشگاه آزاد که پيش از اين نيز سابقه اخلالگري و انجام اقدامات خشونت آميز در برنامه هاي انتقادي نسبت به مديريت اين دانشگاه را داشته اند، خود را براي انجام اقدامات اخلالگرانه در برنامه تجمع روز سه شنبه جنبش دانشجويي در مقابل مجلس آماده مي کنند.

براساس گزارش منابع آگاه، طراحان اين سناريو قصد دارند با هدف دانشجويي جلوه دادن اين اقدام خود، از ظرفيت محدود تشکل هاي دانشجويي دانشگاه آزاد نيز استفاده کنند.

تشکیل ستاد ملی کردن دانشگاه آزاد

ستاد دانشجويي ملي كردن دانشگاه آزاد تشكيل شد. در بيانيه اعلام موجوديت ‌ستاد دانشجويي ملي كردن دانشگاه آزاد آمده است: بي همتي عده‌اي از وكلاي ضعيف النفس مجلس شوراي اسلامي در تصويب طرحي كه عزت و استقلال خانه ملت ايران را زير سوال برده است دانشجويان را بر آن داشت تا خود راسا وارد صحنه شوند و نسبت به احقاق حقوق مردم اقدام كنند.

ستاد دانشجويي ملي كردن دانشگاه آزاد در ادامه اين بيانيه تصريح كرده است: اين ستاد در پي حمايت از قانونگرايي و رعايت تكاليف قوا و حمايت از شوراي عالي انقلاب فرهنگي و اختيارات آن بر اساس اصل 110 قانون اساسي و تاكيدات مقام معظم رهبري است.

اين بيانيه مي افزايد: ستاد دانشجويي ملي كردن دانشگاه آزاد بدون هيچ رنگ و بوي سياسي و دور از جدال‌هاي رايج ميان احزاب و تشكل‌هاي سياسي به دنبال حقوق ملت است تا هزاران ميليارد تومان از اموال مردم كه تحت نظارت عده اي خاص قرار گرفته است را از زير چنبره آنها درآورد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.