یکشنبه 08 آوریل 12 | 12:46
نامه سرگشاده دانشجويان خطاب به آمانو

آقای آمانو! همه مشاورین شما ایران‌ستیز اند

۴۷انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های کشور در آستانه نشست ایران با ۱+۵ با صدور نامه‌ای خطاب به دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سیاست‌های نادرست این سازمان در قبال پرونده هسته‌ای کشورمان انتقاد کردند.


۴۷ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های کشور در آستانه نشست ایران با ۱+۵ با صدور نامه‌ای خطاب به دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سیاست‌های نادرست این سازمان در قبال پرونده هسته‌ای کشورمان انتقاد کردند.

متن نامه ۴۷ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور خطاب به آمانو به شرح ذیل است:

بشر همواره در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود نیازهایی داشته و در هر دوره از تاریخ، اراده بشری برای تحقق یکی از این نیاز‌ها بیشتر بوده است. امروز در دهه دوم قرن ۲۱ با توجه به تحولات جامعه جهانی و بروز خیزش‌هایی مانند بیداری اسلامی که سبب از بین رفتن دیکتاتوری‌های چند ده ساله شد و همچنین جنبش عدالت طلبی وال استریت، بر کسی پوشیده نیست که بشر به دنبال تحقق یکی از مهم‌ترین نیازهای خود یعنی عدالت است.

اگر عدالت در دنیای امروز اجرا شود مطمئناً نه کودکی در سومالی از گرسنگی در آغوش مادر خود جان می‌دهد و نه در افغانستان و عراق خون هیچ مرد و زن و کودکی به ناروا بر زمین می‌ریزد و نه ملتی از رسیدن به حقوق مسلم خود باز می‌ماند.

آقای آمانو!

امروز روح عدالت طلبی در ملت‌های جهان بیدار شده و هر کس با آن همراهی کند، مطمئناً نزد همه ملت‌های آزاده دنیا عزیز و ارجمند خواهد بود. اگر هر کس در جایگاه خود از عدل و عدالت دفاع کند یقیناً دیگر هیچ ظالم و مظلومی وجود نخواهد داشت و رایحه خوش عدالت سرتاسر جهان را فرا خواهد گرفت.

آقای آمانو!

یکی از واجبات تصدی مسئولیت‌های بین المللی رعایت عدالت توسط شخص مسئول است و شما چطور می‌توانید داعیه عدالت خواهی و عادل بودن را داشته باشد، در حالی که چندین نفر از مقامات سابق آژانس، شما را به جانبداری از غرب در خصوص برنامه هسته‌ای ایران متهم کرده‌اند، فکر نمی‌کنید یکی از نقاط ضعف شما به عنوان ریاست آژانس بین المللی انرژی اتمی، اتکای بیش از حد به اسناد اطلاعاتی راست‌آزمایی نشده و شکاکانه غربی است که به صورت بی‌سر و صدا علیه ایران حرکت می‌کنند؟!
آقای آمانو!

از سال ۲۰۰۹ میلادی که شما، پس از آقای محمد البرادعی، ریاست آژانس را بر عهده گرفته‌اید، تقابل غرب با ایران در رابطه با برنامه هسته‌ای این کشور عمیق‌تر گردیده و تهدیدات عملیات نظامی علیه تأسیسات هسته‌ای ایران توسط اسرائیل و آمریکا، مکرر‌تر شده است و این درحالی است که این دو کشور دارای زرادخانه‌های هسته‌ای بوده و خودشان متهم ردیف اول بهره گیری از سلاح‌های کشتار جمعی هستند.

در همین حال، گزارش‌های آژانس در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران مستمراً انتقادی‌تر شده است، اما بنا به اظهارات مقامات سابق آژانس، آن‌ها برای این اسناد (ادعایی)، هیچ مشروعیتی قائل نبوده و آن را در گزارش‌های خود نمی‌گنجاندند.

اشتباه شما این است که خود را در میان مشاورانی محصور کرده‌اید که همگی رویکردی یکسان در قبال ایران دارند. راه حل رهایی از این دام یعنی اشتباهاتی که غربی‌ها در رابطه با سلاح‌های کشتار جمعی ادعایی در عراق مرتکب شدند و ارزیابی‌های کنونی آژانس از برنامه هسته‌ای ایران این است که تحلیل در آژانس صرفاً به گروهی کوچک و احتمالاً مغرض سپرده نشود، متأسفانه اکنون شما به اظهار نظرات و عقاید گروهی کوچکی در اطراف خود اعتماد بیش از حد دارید، در حالی که ادعا‌ها و نظرات این افراد به طور مستقل و بی‌طرفانه راست‌آزمایی نمی‌شود.

بی‌شک چنین عملکردی موجب شد تا چهار تن از دانشمندان هسته‌ای ایران در مظلومانه‌ترین شکل ممکن ترور شوند و شما همچنان در این موارد سکوت کنید! و نیز خیانتی که به سبب همین عملکرد شما به انسانیت در بحث رآکتور تهران و فرآورده‌های پزشکی این مجموعه صورت گرفت.

اکنون ما دانشجویان دانشگاه‌های ایران از شما می‌خواهیم که بر اساس عدالت و طبق اساسنامه آژانس به وظایف قانونی خود عمل کرده و به صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران اسلامی شهادت دهید و دلخوشی کوتاه مدت سران چند کشور را به خوشحالی ملت‌های دنیا از اجرای عدالت نفروشید.

امیدواریم که دولت‌های زورگوی جهان از سقوط این دیکتاتوری‌های دست نشانده‌شان در منطقه درس عبرت گرفته باشند و در رویه خصمانه خود نسبت به ملت‌های آزاده دنیا تغییر ایجاد کنند و بدانند که ملت ایران ذره‌ای از حقوق حقه خود عقب نخواهد نشست.

گفتیم تا بدانید که ما می‌دانیم و ما بیداریم و تا آخرین نفس در پای آرمان‌هایمان می‌مانیم. خداوند متعال نیز در کتاب آسمانی خود این وعده را به ما داده که هرگز راهی را برای تسلط کافران بر مسلمین و عدالت خواهان قرار نخواهد داد.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تهران
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شریف
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم و فنون خرمشهر
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بوعلی سینا همدان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام
انجمن اسلامی دانشجویان مرکز آموزش عالی فنی کرمانشاه
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
انجمن اسلامی دانشجویان پردیس قم دانشگاه تهران
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه مازندران
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه قم
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نیمامحمودآباد
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مهرگان محلات
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهرکرد
انجمن اسلامی دانشجویان مرکز آموزش عالی فنی امیرکبیر اراک
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم دریایی چابهار
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهید چمران اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعت نفت اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل یاسوج
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه پیام ‌نور اصفهان
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تبریز
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه محقق اردبیلی
انجمن اسلامی دانشجویان رامسر
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل خوراسگان
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کردستان

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.