چهارشنبه 23 ژوئن 10 | 15:46

هیات امنای دانشگاه آزاد فقط «یک هفته» فرصت دارد

شورای عالی انقلاب فرهنگی شب گذشته به هیات امنای دانشگاه آزاد “یک هفته” فرصت داد تا با برگزاری اولین جلسه خود، به اجرای قانون مصوب این شورا تن دهد و اولین گام برای عملیاتی کردن اساسنامه جدید دانشگاه آزاد را بردارد. منصور کبگانیان، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره جلسه شب گذشته این شورا گفت: به دلیل تأخیر هیئت امنای دانشگاه آزاد در تشکیل جلسه و پیشنهاد رئیس جدید به شورا، تا اوائل هفته آینده به دانشگاه آزاد فرصت داده شد تا تشکیل جلسه بدهد و رئیس جدید را معرفی کند.


آقای هاشمی رفسنجانی، رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد که چندی پیش اساسنامه جدید دانشگاه آزاد را “مانع تراشی” مسئولان نامیده و بویژه از موانع وقف اموال این دانشگاه ابراز ناراحتی کرده، تاکنون رسما حاضر به پذیرش اساسنامه جدید دانشگاه آزاد نشده است.

شاید به همین دلیل است که وی پس از گذشت حدود یک ماه از معرفی پنج تن از اعضای جدید هیات امنای دانشگاه آزاد از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی(سیدشهاب‌الدین صدر، نسرین سلطانخواه، محمدحسن شجاعی‌فرد، فرهاد دانشجو و فرهاد رهبر) حکم آنان را امضا نکرده است.

مدیران دانشگاه آزاد حتی درصدد بر آمدند که اساسنامه جدید را از طریق رایزنی در مجلس و تصویب یک مصوبه، لغو و یا با کمک رای شعبه 29 دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضایی شهید بهشتی متوقف کنند.

تلاش هایی که پس از انتقادات دانشگاهیان بدون نتیجه ماند؛ نمایندگان رای به بازگشت مصوبه خود داده اند و دادستان کل کشور هم رای شعبه مذکور را خلاف شرع دانست.

این رویه مدیران دانشگاه آزاد از نظر اعضای عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تلاش برای ممانعت از اجرای قانون و مادام العمر کردن ریاست دانشگاه آزاد تعبیر شد.

فقط یک هفته

به همین دلیل، شورای عالی انقلاب فرهنگی شب گذشته به هیات امنای دانشگاه آزاد “یک هفته” فرصت داد تا با برگزاری اولین جلسه خود، به اجرای قانون مصوب این شورا تن دهد و اولین گام برای عملیاتی کردن اساسنامه جدید دانشگاه آزاد را بردارد.

منصور کبگانیان، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره جلسه شب گذشته این شورا گفت: به دلیل تأخیر هیئت امنای دانشگاه آزاد در تشکیل جلسه و پیشنهاد رئیس جدید به شورا، تا اوائل هفته آینده به دانشگاه آزاد فرصت داده شد تا تشکیل جلسه بدهد و رئیس جدید را معرفی کند.

کبگانیان در گفتگو با مهر، با اشاره به تصمیمات جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب افزود: اکثریت اعضای شورا در جلسه شب گذشته به اتفاق بررسی بحث دانشگاه آزاد و مصوبه مجلس در این زمینه را خواستار شدند و از این رو مهمترین موضوع مورد بحث این جلسه به دانشگاه آزاد اختصاص یافت.

وی با اشاره به دستور اخیر رئیس قوه قضائیه در خصوص دانشگاه آزاد اظهار داشت:حکم دادگاه مبنی بر متوقف کردن اجرای اساسنامه دانشگاه آزاد به دلیل اینکه خلاف شرع بود از سوی رئیس قوه قضائیه متوقف شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به این موضوع و همچین مصوبه مجلس درباره لغو اساسنامه که خلاف شرع است، اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که مجلس باید رأی خود را پس بگیرد.

وی با بیان اینکه شورا با مصوبه خلاف شرع مجلس مخالف است به مهر گفت: برای اینکه شأن مجلس حفظ شود انتظار داریم مجلس نسبت به باز پس گیری مصوبه خود اقدام کند.

جلسه با حضور وزیر علوم

محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی هم درباره فرصت یه هفته ای به هیات امنای دانشگاه آزاد و تعیین رئیس جدید گفت: هفته آینده جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای تصمیم‌گیری درباره ریاست این دانشگاه برگزار خواهد شد.

با توجه به مهلت یک هفته ای شورای عالی انقلاب فرهنگی به هیات امنای دانشگاه آزاد برای برگزاری جلسه و معرفی رئیس جدید، به نظر می رسد آقای هاشمی به عنوان رئیس این هیات، علاوه بر هماهنگی با سایر اعضای برای برگزاری جلسه و معرفی رئیس جدید دانشگاه آزاد، باید حکم 5 عضو جدید هیات امنا را هم امضا کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.