پنج‌شنبه 24 ژوئن 10 | 20:11

چرا مجلس فرافکنی و اتهام زنی به دانشجویان می‌کند؟

بی تردید تجمع پرشور روز سه شنبه در مقابل مجلس شورای اسلامی نه تنها در راستای تضعیف قوه مقننه نبوده بلکه در راستای احقاق جایگاه رفیع مجلس بوده است. اعتراض دانشجویان به بازیچه قرار گرفتن اکثریت مجلس از سوی مافیای قدرت- ثروت و در راستای پاک کردن این لکه ننگ از دامان مجلس بوده است و بیان عبارات سخیف و کودکانه ای چون ذوب در یک قوه در تحلیل این حرکت آرمانخواهانه، پاک کننده این نقطه سیاه از تاریخ مجلس نخواهد بود. اگر اعتقاد داریم که مجلس در راس امور است پس باید عصاره فضائل ملت نیز باشد و خود آبرو واحترام خود را حفظ نمایدبا عنایت به اقدام غیراصولی اخیر مجلس شورای اسلامی در حمایت از دانشگاه آزاد تحت پوشش حمایت از موسسات آموزش عالی غیردولتی و بالاگرفتن اعتراضات مردمی و دانشجویی به این مصوبه شرم آور و مواضع شخصیت های مختلف نسبت به این اعتراضات، لازم است نکات ذیل را جهت تبیین مواضع جنبش دانشجویی مسلمان و تنویر افکار عمومی ملت بزرگ و غیرتمند ایران متذکر شویم:

1. ملاک و معیار و میزان نزد جنبش عدالخواه دانشجویی ، خط ولایت و مرّ قانون است و نسبت هر فرد و نهادی در جمهوری اسلامی با ولایت فقیه و متن قانون سنجیده می شود. آنچه پیرامون جلسه یک شنبه سیاه مجلس شورای اسلامی درک و برداشت شده و سبب خشم انقلابی جنبش دانشجویی را فراهم آورده، تخطی از رکن رکین ولایت و قوانین موجود کشور است که راهی جز عذرخواهی از ملت شریف ایران و رهبر معظم انقلاب را پیش روی مسببان این اتفاق دردآور باقی نمی گذارد.

2. مع الاسف شنیده شده که چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رئیس محترم مجلس نه تنها از کرده ی خود اظهار ندامت نکردند بلکه با بی انصافی تمام نسبت به تجمع اعتراض آمیز و پرشور دانشجویان انقلابی کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی اتهاماتی بی اساس را مطرح کرده و به جای پاسخ گویی و عذرخواهی از عملکرد اشتباه خود در مجلس به فرافکنی و فرار به جلو پرداخته اند.جنبش عدالتخواه دانشجویی قویا اعلام می کند که تجمع و اعتراض صورت گرفته در مقابل مجلس و سایر شهرها درچند روز گذشته در مخالفت با مصوبه مجلس حرکاتی کاملا خودجوش و دانشجویی بوده است و دامن جریان دانشجویی از اظهارات غیر عادلانه و نامنصفانه برخی نمایندگان پاک است.

3. ملت ایران به خوبی واقف است فرزندان انقلابی ایشان در جنبش عدالتخواه دانشجویی دانشگاه های کشور در طول عمر دانشجویی خود، هرگز با هیچ جریان سیاسی عقد اخوت نبسته اند و نردبام احزاب و جریان های سیاسی قرار نگرفته و همواره دامان خود را از فروغلتیدن در دام این جریانات پاک نگه داشته است و البته این اتهام زنندگان در کنار ظلم نابخشودنی به دانشجویان معترض ، باطن ناپاک خود را در برابر دیدگان ملت آشکار می کنند.

4. جنبش عدالتخواه دانشجویی حق خود می داند که در مقابل اتهامات وارد شده از سوی نمایندگان از تریبون و صحن علنی مجلس از خود دفاع نموده ودر تریبون مجلس حاضر شده و از خود و سایر دانشجویان معترض دفاع نماید.

5. اگر چه برخی شعار های مطرح شده در مقابل مجلس تند و خارج از قاعده بوده است و با جدیت نیزدر همان جا با عاملان آن برخورد گردید ولی به هیچ روی برخی از این شعار ها مورد تایید دانشجویان نبوده است و این کار خلاف قاعده از سوی عده ای اقلیت خود سر صورت گرفته است. این به دور از انصاف است که این اعمال به همه دانشجویان معترض نسبت داده شود و این حرکت انقلابی دانشجویان به کلی زیر سوال برده شود.

6. بی تردید تجمع پرشور روز سه شنبه در مقابل مجلس شورای اسلامی نه تنها در راستای تضعیف قوه مقننه نبوده بلکه در راستای احقاق جایگاه رفیع مجلس بوده است. اعتراض دانشجویان به بازیچه قرار گرفتن اکثریت مجلس از سوی مافیای قدرت- ثروت و در راستای پاک کردن این لکه ننگ از دامان مجلس بوده است و بیان عبارات سخیف و کودکانه ای چون ذوب در یک قوه در تحلیل این حرکت آرمانخواهانه، پاک کننده این نقطه سیاه از تاریخ مجلس نخواهد بود. اگر اعتقاد داریم که مجلس در راس امور است پس باید عصاره فضائل ملت نیز باشد و خود آبرو واحترام خود را حفظ نماید و با گرفتن تصمیمات خلاف قاعده اعتبار خود را زیر سوال نبرد.

7. همه ما دانشجویان عدالتخواه بر فرمایشات اخیر رهبر انقلاب در مورد حفظ وحدت گردن می نهیم ولی به طور جدی مطالبات خود را ادامه خواهیم واز کنار این اقدام شرم آور مجلس به راحتی نخواهیم گذشت و وحدت با مفدسین و خائنین به ملت را نیز برنمی تابیم.

8. مجلس شورای اسلامی می بایست پیش از آنکه مصوبه روز یک شنبه از شورای نگهبان بازگشت بخورد نسبت به اصلاح آن اقدام کرده و از محضر رهبر معظم انقلاب و ملت مسلمان ایران عذرخواهی نمایند و نسبت به فرایند نظارت بر مجلس – که در فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر آن تاکید شده بود- چاره اندیشی کنند تا بار دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.

9. البته بر ملت عزیز و با بصیرت ایران همیشه آشکار بوده است که جنبش دانشجویی مسلمان با تاکید بر مشی عدالت خواهانه و حق طلبانه خود، هیچ گاه افراد و جریان ها را ملاک حق قلمداد نکرده و هرگاه هر فرد، گروه و یا جریانی از هر یک از قوای سه گانه ی کشور از مسیر اجرای حق و عدالت خارج شوند در برابر آن ها داد اعتراض و انتقاد را بلند کرده و اجازه تخطی از اصول و آرمان ها را به هیچ کس نداده و نخواهد داد؛ آن چنان که در برابر مواضع غیر اصولی دولت نهم و دهم پیرامون مذاکره با آمریکا و یا رسوخ متهمین به مفاسد اقتصادی در سطوح بالای قوه مجریه و یا مواضع غیر اصولی اخیر رئیس جمهور در مورد طرح عفاف و حجاب و یا سخنرانی های غیر اصولی و چالش آفرین رئیس دفتر رئیس جمهور نه تنها سکوت نکرده بلکه با جدیت در برابر این مواضع ایستاده و ننگ جناحی و حزبی شدن را از دامن خود پاک کرده است. به راستی چه ظلمی بالاتر از آن است که فرزندان انقلابی و عدالت طلب ملت ایران را که هیچ گاه تاب تحمل کجروی ها را نداشته اند به وابستگی به جریان های سیاسی متهم کنیم؟

جنبش عدالتخواه دانشجویی به عنوان تریبون مستضعفین و چشمان بیدار جامعه، بار دیگر با تبعیت از بیانات گهربار رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر پافشاری بر اصول و پیگیری آرمان ها، اعلام می دارد که ملاک و معیار حرکت خود را اصول و مبانی انقلاب اسلامی قرار داده و در این مسیر با هیچ شخص، گروه، نهاد و قوه ای سر تعارف و مصلحت اندیشی ندارد.

به امید ظهور عدالت گستر گیتی
جنبش عدالتخواه دانشجویی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.