شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۲۴ فروردین ۹۱ | ۱۸:۵۸

بیکاری و متضرر شدن کشاورزان در پی واردات بی‌رویه مرکبات

خبرگزاری کار ایران

حمايت از كار و توليد در صورتی محقق می شود كه دولت از واردات بی رويه كالا از جمله مركبات در بخش كشاورزی خودداری كند.


رئيس اتحاديه صادركنندگان ميوه و تره بار اعلام كرد:‌ سال گذشته به دليل سياست جهاد كشاورزي در بخش واردات مركبات، بسياري از كشاورزان بيكار يا به شدت متضرر شدند.

رضا نورايي رئيس اتحاديه صادركنندگان ميوه و تره بار در گفتگو با خبرنگار ايلنا با بيان اين كه سال گذشته مقادير زيادي مركبات در كشور توليد شد، تصريح كرد: با توجه به توليد 4.5 ميليون تن مركبات در كشور وزارت جهاد كشاورزي بدون توجه به ميزان توليدات نسبت به واردات مركبات اقدام كرد و تعداد زيادي از كشاورزان در زمينه توليد مركبات متضرر شدند يا كار خود را از دست دادند.

او با بيان اين كه از واردات محصولات باغي در شرايطي که بازار از توليدات داخلي اشباع شده است، بايد خودداري شود افزود: دولت بايد به گونه اي عمل کند که در زمان کمبود در بازار، واردات جايگزين کند.

او با اشاره به نام‌گذاري امسال به نام سال حمايت از كار و توليد تصريح كرد:‌ سال حمايت از كار و توليد در صورتي محقق مي شود كه دولت از واردات بي رويه كالا از جمله مركبات در بخش كشاورزي خودداري كند.

رئيس اتحاديه صادر كنندگان ميوه و تره بار از افزايش صادرات ميوه در سال جاري خبر داد و گفت: ميزان صادرات ميوه در سال جاري از مرز دو ميليارد دلار فراتر مي‌رود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: