پنج‌شنبه 24 ژوئن 10 | 17:00

نظر موسوی در مورد «وقف دانشگاه آزاد» چیست؟

وی که در دانشگاه ارومیه حاضر شده بود، در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان که درباره وضعیت دانشگاه آزاد از او سوال می‌کرد، با اشاره به این مطلب تاکید کرد: واقعیتی وجود دارد که دولت فعلی تمام تلاش خود را بکار بست تا این موسسه علمی کشور را نیزهمچون بسیاری از بنگاههای دیگرمتلاشی کند و این در حالی بود که تعدادی از افراد معتمد نظام در هیئت موسسان این مجموعه حضور دارند. چندماه بعد از انتخابات نیز اسنادی از صورتجلسه اساتيد دانشگاه آزاد، نماينده جاسبي و برخي از مسئولين تشكل‌هاي دانشجويي این دانشگاه منتشر شد که خبر از همکاری سازمانی دانشگاه آزاد با ستاد موسوی می‌داد.


موسوی گفت: مجموعه مدیریتی دانشگاه آزاد در پی وقف این دانشگاه است تا هرگونه چشم طمع از آن کنده شود.

وی که در دانشگاه ارومیه حاضر شده بود، در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان که درباره وضعیت دانشگاه آزاد از او سوال می‌کرد، با اشاره به این مطلب تاکید کرد: واقعیتی وجود دارد که  دولت فعلی تمام تلاش خود را بکار بست تا این موسسه علمی کشور را نیزهمچون بسیاری از بنگاههای دیگرمتلاشی کند و این در حالی بود که تعدادی از افراد معتمد نظام در هیئت موسسان این مجموعه حضور دارند. منبع

چندماه بعد از انتخابات نیز اسنادی از صورتجلسه اساتيد دانشگاه آزاد، نماينده جاسبي و برخي از مسئولين تشكل‌هاي دانشجويي این دانشگاه منتشر شد که خبر از همکاری سازمانی دانشگاه آزاد با ستاد موسوی می‌داد:

سرخط چند خبر مرتبط با این موضوع:

دادسراي تهران: كشف اسناد محرمانه قراردادهاي نفت و گاز در ساختمان هيات امناي دانشگاه آزاد
كمك مالي موسوی به دانشگاه آزاد در زمان نخست وزیری

دستور مدیریت دانشگاه آزاد برای همکاری با ستاد موسوی + سند

جمعی از دانشجویان سمنان: دانشگاه آزاد‌ ستاد انتخاباتي موسوي شده است

پی‌نوشت:
بحث وقف دانشگاه آزاد که این روزها در صدرخبرها قرار گرفته، برای نخستین بار در اواخر تابستان سال گذشته توسط یکی از اعضای هیئت امنای این دانشگاه منتشر شد.
عضو هيئت امناي دانشگاه آزاد تأكيد كرده بود كه وقف دارايي‌ها و اموال دانشگاه آزاد اسلامي با موافقت مقام معظم رهبري صورت گرفته است در حالي كه اين خبر از سوي دفتر مقام معظم رهبري تكذيب شده است.
پس از اعلام مجدد خبر وقف از سوی هاشمی رفسنجانی و جاسبی، موضوع تغییر در اساسنامه این دانشگاه، در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت و اساسنامه جدید این دانشگاه با رای شواری عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.
پس از گذشت مدتی و با جلوگیری از وقف در اساسنامه جدید، طرحی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که بر اساس آن مجددا اجازه وقف دانشگاه آزاد به این دانشگاه داده می‌شد. نکته قابل تامل اینکه، رهبر معظم انقلاب، پیش از این تاکید کرده بودند: «مصلحت نیست مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی را نقض کند».

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.