شنبه 26 ژوئن 10 | 11:15

دانشجویان در تجمع مقابل مجلس چه گفتند؟

يكشنبه هفته گذشته 134 نماينده مجلس در برابر 72 راي منفي به طرحي راي دادند كه براساس آن وقف دانشگاه آزاد با حق تصرف مالكانه هيئت امنا و هيئت موسس اين دانشگاه مورد تاييد قرار گرفته است… اين اقدام مجلس شوراي اسلامي موجي از اعتراضات را در پي داشت تا اينكه نمايندگان و اعضاي شوراي مركزي اتحاديه‌‌هاي دانشجويي و تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران و برخي شهرستان‌ها، صبح سه‌شنبه 1 تیرماه تجمعي را در مقابل مجلس شوراي اسلامي آغاز كردند


يكشنبه هفته گذشته 134 نماينده مجلس در برابر 72 راي منفي به طرحي راي دادند كه براساس آن وقف دانشگاه آزاد با حق تصرف مالكانه هيئت امنا و هيئت موسس اين دانشگاه مورد تاييد قرار گرفته است.

در اين طرح همچنين به‏ خلاف مصوبه اخير شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره تركيب هيئت امناي دانشگاه آزاد، اساسنامه اوليه اين دانشگاه معتبر شناخته شده است.

آغاز تجمع اعتراض آميز دانشجويان در مقابل مجلس

بنابراين گزارش، اين اقدام مجلس شوراي اسلامي موجي از اعتراضات را در پي داشت تا اينكه نمايندگان و اعضاي شوراي مركزي اتحاديه‌‌هاي دانشجويي و تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران و برخي شهرستان‌ها، صبح سه‌شنبه 1 تیرماه تجمعي را در مقابل مجلس شوراي اسلامي آغاز كردند.

تجمع‌كنندگان امروز با در دست داشتن پلاكارد‌هايي با مضامين “دانشگاه آزاد ملك خصوصي نيست “، “يکشنبه سياه روزي که مجلس وقف دانشگاه آزاد شد”، “به راستي نمايندگان اصولگراي امضاكننده اين فضاحت‌نامه به كدام اصول گرايش دارند؟ “، “نمايندگان جاسبي در خانه ملت چه مي‌كنند؟ “، “خانه ملت وقف جاسبي “، “مجلس لاريجاني تو مشت … “، “جاسبي جنايت مي‌كند، مجلس حمايت مي‌كند “، “مجلس اشرافيت مايه ننگ ملت”، “مجلس، مافيا، پيوندتان مبارك”، “دانشگاه آزاد ، آزاد بايد گردد “، “نماينده جاسبي اخراج بايد گردد “، مجلس جاسبي‌گرا استعفا استعفا “، “ننگ ما ننگ ما رئيس مجلس ما “، “عباسپور تهرانی استعفا استعفا”، “مجلس لاريجاني تو مشت رفسنجانی” و با سر دادن “مرگ بر ضد ولايت فقيه ” تجمع خود را ساعت 10 صبح آغاز كردند.

اگر دنباله‌روی مجلس ششم باشید با شما همان می‌کنیم که آن روز کردیم

مجید اخوان، مسوول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر گفت: امروز باید تأسف خورد از این که برای حق طلبی و عدالتخواهی مقابل مجلسی که با عنوان اصولگرایی و پیروی از ولایت فقیه وارد مجلس شدند، تجمع کنیم.

وی تصریح کرد: مسئله فقط دانشگاه آزاد نیست، هر چند که تصاحب اموال عمومی دردناک است ولی ما در این جا مواجه با جریانی هستیم که دانشگاه آزاد را به باشگاه اقتصادی خود تبدیل کرده است و جریان فتنه جز از طریق این کانال قدرت و ثروت، موفق نمی شد و امروز هم با امید به استفاده از این مافیا دنبال ادامه فتنه هستند.

وی خطاب به وابستگان جریان فتنه گفت: این ملت همانطور که 9 دی کانون فتنه را سر جای خود نشاند، در این فتنه هم موفق می شود. مگر دانشگاه آزاد ملک پدری شماست که آن را وقف می کنید؟

اخوان تاکید کرد: این آقایان از تمام مقدسات برای سوء استفاده و رسیدن به قدرت استفاده کردند و حال با حکم وقف می خواهند اموالی که در اختیار ولی فقیه است، در خاندان خود موروثی کنند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: امروز خطاب ما به کسانی است که با رای ما به مجلس رفتند و جلوی حکم رهبری ایستادند، نمایندگان به اصطلاح اصولگرا بدانند با کسی عقد اخوت نبستیم و اگر راه مجلس ششم را ادامه دهند با آن ها هم همان می کنیم که با مجلس ششم کردیم.

متاسفانه خط قرمز برخی نمایندگان ترس از هاشمی شده است

علیرضا آرانی نژاد دبیر جامعه اسلامی دانشجویان در جمع دانشجویان معترض مقابل مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب این طرح، شبهه نفوذ لابی های دانشگاه آزاد در کرسی های مجلس تقویت شد.

وی ادامه داد: در این راستا نمایندگان باید طرحی از موضع خود را به صورت صریح و شفاف مشخص کرده و در رسانه ها با شجاعت، اظهارات خود را بیان کنند.

آرانی نژاد این اقدام مجلس را ثبت خیانتی بزرگ در تاریخ مجلس دانست و افزود: برای جلوگیری از این رسوایی تاریخی پیش از این که برای همیشه دیر شود، اقدامی کنید. به راستی که عده ای قانوندان قانون شکن وارد مجلس شده و به دنبال قدرت و ثروت برای خود هستند.

دبیر جامعه اضافه کرد: آقای لاریجانی شما به اندازه کروبی هم ولایت پذیری خود را نشان ندادید. متاسفانه علی لاریجانی در این عرصه تقابل با رهبر را به تقابل با هاشمی رفسنجانی و جاسبی ترجیح داد.

وی اضافه کرد: متاسفانه معیار برخی نمایندگان که کم هم نیستند، عوض شده و خط قرمز آن ها به جای اطاعت از امام و رهبری ترس از هاشمی رفسنجانی شده است.

دبیر جامعه در ادامه گفت: عده ای همچون رییس مجلس سعی دارند فضای دوگانگی به وجود بیاورند و مخالفان این مصوبه را به حمایت صرف از دولت متهم کنند، عده ای هم سعی دارند دانشجویان و تشکل های دانشجویی را در تقابل با دانشجویان و دانشگاه آزاد قرار دهند.

وی با بیان این که بحث کارمندان دانشگاه آزاد از مدیریت آن جداست، گفت: تردیدی نیست که مجلس علیه نظر رهبری به این مصوبه ورود پیدا کرده و این نمایندگان نیز عملاً با مقام معظم رهبری وارد جنگ شده اند. آنان می خواهند در پشت پرده دانشگاه آزاد جریانی را در تقابل با رهبری قرار دهند که ما دانشجویان همگی باید هوشیار بوده و در این راستا اقدام کنیم و این توطئه را در نطفه خفه کنیم.

ما مردم قم به خاطر این موضوع شرمنده هستیم

عامری، عضو بسیج طلاب و نماینده تشکل‌های دانشجویی دانشگاه های قم در تجمع امروز مقابل مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که آقای لاریجانی قرار شد به قم بیایند و به عنوان نماینده قم از مردم رای بگیرند، طلاب و بسیجیان سعی کردند مانع این کار شوند. چون می دانستند ایشان چه شخصی است و ممکن است بی بصیرتی هایی از خود نشان دهد. اما به دلیل بی بصیرتی برخی افراد، ایشان بر خلاف نظر ما به عنوان نماینده مردم معرفی شده و رای 200 هزار نفری هم به دست آوردند.

وی افزود: ما مردم قم به خاطر این موضوع شرمنده هستیم و اگر لازم باشد، رایمان را نیز پس خواهیم گرفت. برخی نمایندگان نه تنها نسبت به اقدامات سران فتنه، کاری نکردند، بلکه نسبت به حقی که ملت در کف دست سید حسن مصطفوی گذاشتند، واکنش نشان دادند.

عامری ادامه داد: برخی می گویند چرا رهبری در این خصوص اعلام موضع نکرد، قرار نیست همیشه آقا در ابتدا وارد میدان شوند و راه را برای ما هموار کنند، گاهی اوقات نیز لازم است ما وارد میدان شده، نقش تخریبچی را ایفا کرده و راه را برای آقا هموار کنیم. طلاب و دانشجویانی که همه از قم به اینجا آمده اند به این دلیل بود که احساس کردند عده ای گوشه چشم به آقا دارند، این آقایان بدانند اگر احساس کنیم مجلس و نمایندگان آن گوشه چشمی به آقا دارند، این مجلس را به توپ می بندیم.

عضو بسیج طلاب و نماینده تشکل‌های دانشجویی دانشگاه های قم ادامه داد: این آقایان نسبت به آشوب هایی که در مملکت ایجاد شد و فتنه هایی که از برخی افراد سر زد هیچ عکس العملی نشان ندادند و حال برای وقف دانشگاه آزاد اینچنین تلاش و تقلا می کنند اگر این افراد برائت خود را از جاسبی اعلام نکنند، لحظه ای آرامش برای آنان نخواهیم گذاشت.

اجازه نمی‌دهیم این مصوبه به مجمع تشخیص برود

نماینده دانشجویان دانشگاه آزاد در جمع تجمع کنندگان دانشجویان مقابل مجلس شورای اسلامی گفت: ما تا زمانی که وضعیت مصوبه مجلس در خصوص اموال دانشگاه آزاد که همان شهریه های ما دانشجویان است، مشخص نشود مدرک تحصیلی خود را به رسمیت نمی شناسیم.

وی افزود: زمانی که مصوبه ای در مجلس تصویب می شود اگر به تایید شورای نگهبان نرسد به مجع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده می شود اما ما تحت هیچ شرایطی اجازه نمی دهیم این مصوبه وارد مجمع تشخیص بشود چرا که راس این جمع و تصمیم گیران آن نیز مشخص و جهت گیری سیاسی آن ها نیز بر همه آشکار است.

وی ادامه داد: آقای لاریجانی یا جرات به خرج دهد و پاسخ ما دانشجویان را بدهد یا در سوراخ موش پنهان نشود.

این دانشجوی دانشگاه آزاد تصریح کرد: متاسفانه راس مملکت ما برادران لاریجانی هستند که هیچ کاری انجام نمی دهند. رئیس قوه قضاییه که فقط حرف های انقلابی می زند اما هیچ پیگیری نمی کند و روسای مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس شورای اسلامی که افراد موردداری هستند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: ما دانشجویان به هیچ عنوان پشت رهبر را خالی نخواهیم کرد و همواره در صحنه خواهیم بود و فقط ما برای رهبری باقی مانده ایم.

چوپاني:عمیق‌ترین فسادها در برخی مصوبات دیده می‌شود

در ادامه اين تجمع مهدي چوپاني نماينده بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق (ع) و كارشناس مسائل حقوقي با بيان اينكه برخي آقايان همواره دنبال ژست‌هاي عقلاني براي خود هستند و در موضع‌گيري‌هايشان اين گونه وانمود مي‌كنند كه قانونمند و تابع منافع گروهي نيستند اما همواره به‏خلاف اين ژست‌ها ثابت شده است، گفت: ركن ركين دانشجوي انقلابي عقلانيت است و ما مي‌خواهيم امروز با اين افراد كه ژست عقلانيت به خود مي‌گيرند، عقلاني صحبت كنيم.

وي خطاب به اين دسته از افراد گفت: ‌رهبر معظم انقلاب در ديدار با برخي نمايندگان و همين افراد فرمودند كه قدرت، فتنه‌انگيز است و نمايندگان مصون از خطا نيستند از اين رو سؤال‌مان اين است كه اگر دستگاه قانونگذاري فاسد شد و قانون فاسد را تصويب كرد، بايد چه كرد؟

چوپاني با تاكيد بر اينكه عميق‌ترين فسادها در برخي از مصوبه‌هاي قانونگذار ديده مي‌شود خطاب به افرادي كه ژست عقلانيت به خود مي‌گيرند،‌تصريح كرد: دومين فساد اين است كه برخي از اين افراد با ژست ولايتمداري اطاعت از ولي فقيه زمان را به راي مي‌گذارند.

وي يادآور شد: در زمان انتخابات عوامل جريان فتنه عكس امام را پاره كردند و اين تصوير از رسانه ملي پخش و موجب غليان ملت ايران شد حال چگونه است كه فرمايش رهبر معظم انقلاب از سوي رئيس مجلس در صدا و سيما به راي گذاشته مي‌شود و نمايندگان با فضاحت تمام به فرمايش آقا توجهي نمي‌كنند و از كنار آن مي‌گذرند.

اين فعال دانشجويي و حقوقدان بر همين اساس تاكيد كرد كه امروز جنبش دانشجويي مسلمان و ملت آگاه ايران بدعت‌گذاري‏اي را كه در مجلس شد از ياد نخواهد برد و در اين راستا كوتاه نخواهد آمد.

وي با تاكيد بر اينكه امر ولي فقيه زمان بر قوانين عادي مجلس اولي است، ‌خاطرنشان كرد: رهبر معظم انقلاب در ديدار با اعضاي شوراي انقلاب فرهنگي در مواردي كه اختلاف بين شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مجلس است، فرمودند كه نبايد در اينجا مجلس ورود پيدا كند ضمن آنكه مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي لازم‌الاجرا و اطاعه و عين مرّ قانون است.

چوپاني از نمايندگان مستقل و منتقد مديريت دانشگاه آزاد خواست تا همه تلاش خود را براي مصوبه اخير مجلس پيرامون دانشگاه آزاد به كار بگيرند و نگذارند كه برخي به دنبال هزينه كردن از رهبري باشند.

وي بر همين مبنا متذكر شد كه جنبش دانشجويي مسلمان و ملت ايران خواستار لغو مصوبه مجلس به نفع دانشگاه آزاد و نيز تهيه طرحي براي نظارت بر كار نمايندگان است.

انساني: مصوبه يكشنبه مجلس در تضاد آشكار با منويات امام و رهبري بود

هم‌چنين عباس انساني عضو شوراي مركزي دفتر تحكيم وحدت از نمايندگان مستقل و منتقد دانشگاه آزاد خواست تا نسبت به مصوبه اخير مجلس در راستاي منافع دانشگاه آزاد تجديد نظر كنند.

وي در ادامه خطاب به علي لاريجاني خاطرنشان كرد:‌ شما ديروز طي سخناني از منتقدان مصوبه ننگين مجلس كه به نفع دانشگاه آزاد تصويب شد، به عنوان افرادي دريده‏گو و غوغاسالار ياد كرديد؛ سؤال اين است كه اين همه دانشجوي ولايتمدار كه وجودشان حمايت از ولي زمان است آيا افرادي دريده‌گو هستند؟

انساني سپس با تاكيد بر اينكه مصوبه اخير مجلس درباره دانشگاه آزاد در تضاد آشكار با منويات امام و رهبري است، متذكر شد كه دانشجويان مسلمان و ولايتمدار هيچ گاه اجازه نخواهند داد تا افرادي به خود اجازه دهند از منويات امام و رهبر معظم انقلاب سوءاستفاده كنند.

وي خطاب به رئيس مجلس شوراي اسلامي يادآور شد كه ما نمي‌خواهيم شما را ضد ولايت فقيه معرفي كنيم اما بسيار كساني كه در مجلس به مصوبه ننگين به نفع دانشگاه آزاد راي دادند نسبت به اين موضوع جاهل هستند.

اين فعال دانشجويي با ابراز تأسف از اينكه از وقايع فتنه‌گون سال گذشته تا به الان شاهد موضع‌گيري دوپهلو و غيرشفاف برخي خواص علي‏رغم تاكيد رهبر معظم انقلاب مبني بر شفاف‌سازي خواص هستيم،‌خاطرنشان كرد: هنوز شاهديم اين رفتار منافق‌گونه برخي خواص ادامه دارد.

انساني با اشاره به حكم توقيف اجراي مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي از سوي بخشي از دستگاه قضا خطاب به آيت‌الله لاريجاني متذكر شد شما از موقعي كه به مسئوليت خود منصوب شديد همواره شعارهاي زيبا را مطرح كرديد كه متأسفانه هنوز شاهديم سخنان شما هنوز در حد شعار است. سؤال ما اين است كه آيا اين كار دستگاه قضا در راستاي وظيفه دستگاه قضايي بود از اين رو از شما مي‌خواهيم نسبت به رأي غيرقانوني دستگاه قضا نسبت به اين مسئله واكنش نشان داده موضع شفاف خود را اعلام كنيد.

دانشجويان ايراني در مقابل مفاسد مديريتي دانشگاه آزاد ساكت نمي‌نشينند

مهدي فيروزكوهي مسئول سياسي سازمان بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي كشور، در جمع دانشجويان تجمع‌كننده در مقابل مجلس شوراي اسلامي در سخناني گفت: امروز جنبش دانشجويي ايران ثابت كرد كه اگر جاسبي 140 نماينده مجلس را مي‌خرد، يك دانشجوي آزاده را هزارهزار جاسبي هم نمي‌تواند بخرد.

وي افزود: امروز جنبش دانشجوي ايران اثبات كرد كه در راه آرمان‌هاي امام(ره) و انقلاب‌اسلامي زير اين آفتاب ايستاده تا آرمان‌هاي امام(ره) و انقلاب‌اسلامي را نسوزانند.

فيروزكوهي خاطرنشان كرد: ‌امروز همه دانستند كه در پشت همه فسادها، شيطان اكبر وجود دارد و اگر كسي اين پشت پرده‌ها را نبيند كور سياسي است.

مسئول سياسي سازمان بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي كشور در ادامه تصريح كرد: امروز ما به نمايندگي از 3 ميليون و 600 هزار دانشجوي ايراني، اعلام مي‌كنيم در مقابل مفاسد دانشگاه آزاد ساكت نخواهيم ماند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود تاكيد كرد: قانون تجارت از سال 1332 مسكوت مانده و نمايندگان مجلس فرصت نكردند تا به آن رسيدگي كنند، اما به مصوبه دانشگاه آزاد به راحتي و در فرصت مناسب رسيدگي مي‌كنند.

فيروزكوهي در ادامه اظهار داشت: آقاي وكلاي مجلس بايد بدانند كه مجلس شوراي اسلامي براي شما و پدرتان نيست كه آن را فداي جاسبي كنيد.

مسئول سياسي سازمان بسيج دانشجويي كشور خاطرنشان كرد: قانون كاپيتولاسيون ننگي بود كه به نام عده‌اي فريب‌خورده در تاريخ نوشته شد و امروز برخي افراد سعي دارند با اين‌گونه اقدامات، مصونيت سياسي براي سران فتنه ايجاد كنند، اما جنبش دانشجويي با آن مقابله خواهد كرد.

وي با اشاره به اينكه ما اينجا جمع ‌شده‌ايم تا حكم اخراج اين عده از نمايندگان فريب‌خورده را با شعارهاي خود امضا كنيم، تصريح كرد: اين فرياد از دل تمامي تشكل‌هاي دانشجويي است كه جنبش دانشجويي تا روز پنجشنبه اين هفته به مجلس و برخي از نمايندگان وامدار جاسبي فرصت مي‌دهد تا خبط بسيار بزرگي كه كرده‌اند هر چه زودتر جبران كنند.

فيروزكوهي با تاكيد بر اينكه تصويب طرح وقف اموال دانشگاه آزاد فقط مربوط به جاسبي است، گفت: ما همان كساني هستيم كه به شما براي نمايندگي مجلس رأي داديم ولي مطمئنا اجازه اينگونه اقدامات را به شما نخواهيم داد.

وي در پايان خاطرنشان كرد: عده‌اي از نمايندگان مجلس چنان از جاسبي مي‌ترسند كه حتي حاضر نشدند در اين تجمع شركت كنند، البته حق دارند چون مدارك دكتراي آنها زير سوال مي‌‌رود.

  1. ئئئئ
    4 جولای 2010

    عجب دانشجویانی این ها که از اعضای ستاد رسایی هستند و موی سرشان ریخته است هر انسان کم عقلی هم می فهمد که دانشجو هم یه شکل و شرایطی دارد و سن و سالی دارد

  2. دانشجوی پیرو خط امام
    10 نوامبر 2010

    ای وای به روزی که این انقلاب به دست کاخ نشین ها بیفتد…این ظلم آشکار رو کی میخواد جواب بده؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.