شنبه 26 ژوئن 10 | 09:38

نمایندگان حاضر در جمع دانشجویان مقابل مجلس چه گفتند؟

دقايقي پس از آغاز تجمع دانشجويان عباس سليمي‌نمين، طيبه صفايي، نيره اخوان، فاطمه آليا ، زهره الهيان، حسين فدايي، عليرضا زاكاني ، موسي الرضا ثروتي، حميد رسايي، مهدي كوچك زاده، ولي اسماعيلي، علي اصغر زارعي، علي کريمي‌فيروزجاني، پرويز سروري، محمد دهقاني، امير حسين قاضي زاده، محمد كريم شهرزاد ، عفت شريعتي، فاطمه آجرلو ، محمدجواد ابطحي، الیاس نادران و… در جمع دانشجویان حاضر شدند


روز سه شنبه 1 تیر تجمع تعداد زیادی از دانشجویان در اعتراض به مصوبه‌ی مجلس در وقف دانشگاه آزاد برگزار شد

دقايقي پس از آغاز تجمع دانشجويان عباس سليمي‌نمين رئيس مركز مطالعات و تدوين تاريخ معاصر ايران و از منتقدان جدي مديريت دانشگاه آزاد در جمع دانشجويان حضور پيدا كرد.
هم‌چنين تعدادي از نمايندگان مجلس نيز با ترك جلسه‌ علني به جمع اين دانشجويان پيوستند كه از اين تعداد مي‌توان به طيبه صفايي نماينده تهران، نيره اخوان نماينده اصفهان، فاطمه آليا نماينده تهران، زهره الهيان نماينده مردم تهران، فاطمه رهبر نماينده مردم تهران، حسين فدايي نماينده تهران، عليرضا زاكاني نماينده تهران، الیاس نادران نماینده تهران، موسي الرضا ثروتي نماينده مردم بجنورد، حميد رسايي نماينده تهران، مهدي كوچك زاده نماينده تهران، ولي اسماعيلي نماينده مردم گرمي، علي اصغر زارعي نماينده تهران، علي كريمي‌فيروزجاني نماينده مردم بابل، پرويز سروري نماينده تهران، محمد دهقاني نماينده مردم طرقبه و چناران، امير حسين قاضي زاده نماينده مردم مشهد، محمد كريم شهرزاد نماينده مردم اصفهان، عفت شريعتي نماينده مردم مشهد، فاطمه آجرلو نماينده مردم كرج و محمدجواد ابطحي نماينده مردم خميني شهر اشاره كرد.

سلیمی نمین: می‌خواهند اموال دانشگاه آزاد را در خانواده خود ماندگار کنند

عباس سلیمی نمین، در اعتراض به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر تصویب وقف دانشگاه آزاد مقابل مجلس حضور یافت و گفت : ما صرفا نسبت به کسانی واکنش نشان می دهیم که دنیا گرایی پیشه کرده و فرصت حضور در مجلس را برای پیوند با مراکز اقتصادی مغتنم شمرده اند.

وی تصریح کرد: سخن و انتقاد خود را نباید به تمامی نمایندگان عمومیت بخشید و همه نمایندگان را خطاب قرار داد. حتی در میان نمایندگانی که موافق این طرح بودند نیز چندین نماینده اعلام برائت کرده و اظهار داشتند که متوجه این موضوع و سخنان امام و رهبری در این خصوص نبوده اند و تازه به جزئیات این طرح واقف شده اند.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران خطاب به دانشجویان معترض حاضر در مقابل مجلس گفت: شما دانشجویان باید با حرکت آگاهانه نمایندگان خود را از این وادی نجات دهید چند تن از نمایندگان مانند خیری نماینده نظرآباد، علیرضا سلیمی نماینده محلات، از این تصمیم اعلام برائت کرده اند.

وی افزود: همه افرادی را که وارد این عرصه شدند خائن خطاب نکنید برخی از روی ناآگاهی فریب لابی های اقتصادی را خورده و وارد این جریان شده اند که باید با روشنگری های خود آنان را آگاه کنیم ما خواستار قانونمند شدن سرمایه تیلیاردی خود را داریم.

سلیمی نمین تصریح کرد: تجمع دانشجویان نیز در راستای قانونمند شدن این سرمایه است چرا که اگر امور قانونمند نشوند، گذشتگان و آیندگان از خطا مصون نخواهند ماند اینطور نیست که شما اصولگرا به مجلس بفرسید و خیالتان نیز راحت باشد و این اصولگرا نیز امکان خطا نداشته باشد اگر قانونمندی در کشور باشد، برخی اصولگرایانی که با رای شما وارد مجلس شده اند، به خطا نخواهند رفت.

وی ادامه داد: چون امکان لغزش و آلوده شدن اصولگرایان نیز وجود دارد و در همین راستا باید این قانونمندی ها صورت گیرد. ما امروز با جریان خاصی روی سخن نداریم بلکه فقط و فقط خواهان قانونمند شدن اموال خود هستیم.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران تصریح کرد: کسانی که بحث وقف دانشگاه را دنبال می کنند خودشان بر غیر قانونی بودن این امر واقفند. مگر وقف چیزی است که نیازمند مصوبه مجلس باشد؟ وقف موضوعی است که صاحب آن با تعیین شرایطی خاص مال خود را وقف می کند. دیگر نیازی به مصوبه مجلس ندارد.

وی تاکید کرد: اما برخی آقایان برای آنکه کار خلاف خود را پیش ببرند و اموال عمومی را برای همیشه در خانواده خود ماندگار سازند، آن را در مجلس مطرح کردند تا به این طریق نهادهای مربوطه از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی را دور بزنند. افرادی که این اموال عمومی را در دست دارند با وقف آن و مسلما تعیین شرایطی خاص به دنبال این هستند که اموال مردم را برای همیشه در بین آشنایان و خانواده و نزدیکان خود ماندگار سازند.

سلیمی نمین تصریح کرد: ما چگونه می توانیم اموال عمومی تیلیارد تومانی را در اختیار عده ای قرار دهیم تا آنان نیز آن را در اختیار وابستگان و نزدیکان خود قرار دهند. چگونه می توان به افرادی که از این اقدام خود به عنوان قانونمندی یاد می کنند، اعتماد کرد. چند سال پیش حضرت آقا فرمودند که شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد اقدام کند.

وی ادامه داد: اما آن موقع آقایان هیئت امنا نگفتند که این کار خلاف است و حتی اعلام همکاری هم کردند. با این که می دانستند این کار کار درستی است دستور رهبری را عقب انداختند تا بتوانند با ترفندی خاص شورای عالی انقلاب فرهنگی را دور بزنند و بالاترین ترفند آنان نیز مطرح کردن بحث وقف دانشگاه بود. این افراد می خواهند دانشگاه آزاد را از نظارت بالاترین ناظر بر موسسات و نهادهای آموزشی خارج کرده و به سیطره خود درآورند و بهترین راه را نیز مطرح کردن بحث وقف دانشگاه دانستند.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران تصریح کرد: عده ای برای توجیه اقدام خود به نظر رهبری استناد می کنند اما باید گفت فتوای رهبری اجرای وقف در خصوص تصرف مالکانه است. یعنی شخصی که مالک جایی است آن را با نظر خود وقف کند نه تصرف مدیریتی که در اختیار آقایانی امثال جاسبی است. همه نهادهایی مثل دانشگاه آزاد موسسه اطلاعات ، موسسه کیهان اموال عمومی بوده و امکان وقف ندارند.

رسایی: اسناد کشف شده در دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد را بازگو می کنیم

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، بعد از پایان جلسه صبح امروز مجلس در جمع دانشجویان تجمع کننده مقابل در مجلس شورای اسلامی حاضر شد و گفت: طرح دو فوریتی اصلاح سازماندهی موسسات غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد در مجلس مطرح شد و امیدواریم نماینده ها همراهی کنند، چون الان مجلس متهم است که همه نماینده جاسبی هستند.

وی ادامه داد: بسیاری از کسانی که اسمشان جزو موافقان این طرح آمده است مخالف آنند و بدون اطلاع از ماهیت این طرح به آن رای داده اند. از آن ها درخواست می کنیم به دوفوریت این طرح جدید رای علنی دهند تا معلوم شود مجلس چند نماینده علاقمند به فساد دارد و چند نماینده هم به استوانه مالی جریان فتنه رای می دهند.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: اگر فردا فرصت شود بعضی اسنادی که در دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد کشف شده بود بازگو می کنیم. پیشنهاد می کنم وزارت اطلاعات هم نمایشگاهی از اسنادی که در این دانشگاه به دست آمده بگذارد تا خواص و مردم بفهمند که چه کسانی در جریان فتنه آب به آسیاب دشمن می ریزند.

وی تاکید کرد: چه اتفاقی می افتد که اسناد فوق سری مملکت در فتنه اخیر از دفتر مهدی هاشمی به دست می آید. مهدی هاشمی به انگلیس پناهنده شده و این اسناد هم در دست انگلیسی هاست، چرا دست مردم نباشد. وزارت اطلاعات باید نمایشگاهی برگزارکند و این اسناد را در معرض دید مردم قرار دهد.

حجت الاسلام رسایی ادامه داد: باید معلوم شود حسین فریدون و یاسر هاشمی، از طرف چه کسی ماموریت داشتند افتضاح روز یکشنبه را طراحی کنند. باید معلوم شود با چه کسانی جلسه داشتند و چه برنامه ریزی هایی در این زمینه انجام داده اند، اگر این روند ادامه پیدا کند این اطلاعات را از پشت تریبون مجلس اعلام می کنیم نه از پشت تریبون دانشجویان.

وی به حکم دادگاه شماره 29 شهید بهشتی درباره توقف اجرای اساسنامه جدید دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: امیدواریم آقای لاریجانی خودش این مسئله را بررسی کند تا مجبور نشویم در این زمینه تحقیق و تفحص انجام دهیم.

این نماینده مجلس در خاتمه تصریح کرد: امیدواریم فردا این طرح دو فوریتی در مجلس رای بیاورد. ما درخواست می کنیم این رای گیری علنی باشد تا مخالفان با حکم صریح امام و رهبری و قانون درباره شورای عالی انقلاب فرهنگی مشخص شوند و کل مجلس با این طرح زیر سوال نرود.

وی در بار دوم حضور در بین دانشجویان گفت: تجمع امروز از مقدس ترین تجمعات است که حساسیت قشر دانشجو را نسبت به مجلس و مصوبات آن نشان می دهد. تجمع امروز نباید بنای مخالفت با مجلس را داشته یا باعث زیر سوال بردن شأن آن شود.

وی با بیان این که این مصوبه، مخالفت صریح و روشن با مواضع امام خمینی و رهبر معظم انقلاب است، گفت: به یاد داشته باشید که شور و عطشی که برای دفاع از ولایت و مبارزه با فساد در درون شما وجود دارد، بیشتر از آن در بسیاری از نمایندگان شما وجود دارد. برخی نمایندگان موافق این طرح معتقدند که دست اندرکاران اجرای این طرح، سر برخی از نمایندگان را کلاه گذاشته اند. وجود برخی مصوبات مجلس نشان می دهد که یک سری افراد جاسبی گرا نه اصولگرا از آن حمایت می کنند، دیگر نماینده مجلس اصلاً نباید درباره آن فکر کند. ما نباید این موضوع را فراموش کنیم که رابطه مستحکمی بین دهان و جیب وجود دارد و قتی دهان باز باشد، جیب بسته است و وقتی دهان باز شود، جیب باز می شود و آنگاه دهان بسته می شود بر این اساس می توان تشخیص داد نمایندگانی که دهان و جیبشان باز است دهانشان بسته شده است.

حجت‌الاسلام رسایی گفت: برخی نمایندگان می گویند مجلس قوی بیشتر به درد مردم می خورد اما چه مجلسی قوی است؟ مجلسی که بر ضد امام، نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی رای می دهد؟ نمایندگان خودشان بسیار تلاش داشتند که این طرح در دستور کار مجلس قرار گیرد با اینکه خودشان بر این اقدام غیر قانونی واقف بودند اما ما نیز در واکنش به این طرح و جبران کار آنان یک طرح دو فوریتی را تنظیم کردیم که امروز در صحن توزیع می شود و امیدواریم که هیئت رییسه با توزیع آن مخالفت نکند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: بر اساس این دو فوریت، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید تماماً اجرایی شود، نه اینکه مجلس در یک جلسه به راحتی این مصوبه را نقض کند. برخی افراد می گویند چرا رهبری در این برنامه اعلام موضع نمی کند و وارد عمل نمی شود؟ رهبری بارها گفته و نظر خود را اعلام کرده اما اگر برخی نمی خواهند بشنوند ملت تکلیف آن ها را مشخص خواهد کرد.

وی تصریح کرد: براساس طرح دو فوریتی که امروز تقدیم مجلس خواهد شد، تمامی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص دانشگاه آزاد معتبر و لازم الاجرا هستند.

حجت الاسلام رسایی در خاتمه افزود: اگر این دو فوریت امروز رای بیاورد، مجلس سر بلند بیرون می آید اما اگر رای نیاورد، دوستان بدانند نمایندگانی که برای رای نیاوردن آن تلاش کنند، ملت ایران در انتخابات بعدی حقشان را کف دستشان خواهند گذاشت.

زاکانی:مساله اصلی تخلف آشکار رییس کمیسیون آموزش است

علیرضا زاکانی، در جمع دانشجویان تجمع کننده مقابل مجلس گفت: حرکت در مسیر مبارزه با مفاسد، و به تعبیر رهبری گسستن حلقه های قدرت و ثروت، سخت ترین بخش مبارزه است. و امری نیست که یک شب اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: با غده سرطانی که 30 سال در عرصه های مختلفی ریشه دوانده وجود چنین رای در مجلس عجیب نیست ،ولی این رای محل اعتراض جدی ماست.

وی تاکید کرد: باید به اصل مسئله و شرایط آن توجه ویژه کرد.

وی از شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تدوین اساسنامه جدید دانشگاه آزاد تشکر کرد و گفت: این اقدام حرکتی به جا بود چون اساسنامه دانشگاه آزاد مبتنی بر مخالفت با اساسنامه قانون اساسی تدوین شده بود و ادامه اجرای آن نادرست است.

زاکانی ادامه داد: حرکت نادرستی که روز یکشنبه در مجلس صورت گرفت، حرکت بی پایه و اساسی بود ولی درخواست می کنم که به واقعیت امر توجه کنید آنچه معضل است رای نمایندگان است ولی من شهادت می دهم که مجلس برای مقابله با ولایت و رهبری این طرح را تصویب نکرده حرکت شما حرکت مبارکی است ولی نباید از این جو عده ای برای اهداف خود سوء استفاده کنند من شهادت می دهم اگر مجلس نظر رهبری را بداند حتما به آن عمل می کند.

نماینده مردم تهران افزود: مسئله اصلی تخلف آشکار رییس کمیسیون آموزش است مشکل اساسی مجلس در بحث آموزش این است که جاسبی شرایطی را دنبال کرده که ماحصل آن به سمتی برود که رییسی انتخاب شود که موافق اهداف او باشد. این رییس هم اکنون اجازه نمی دهد مجلس به وظیفه خود عمل کند. اتفاقی که در صحن افتاد، معطوف به اکثریت نمایندگان نیست. روز یکشنبه وقتی نمایندگان در مجلس حاضر شدند، از دستورکار جلسه به تحیر افتادند. چون طبق عرف وقتی شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحثی ورود پیدا می کرد، مجلس شورای اسلامی در آن زمینه وارد نمی شد. اما از ظرفیت های قانونی مجلس و فرصت هایی که در اختیار آن بود، سوء استفاده کردند و بعد از یک سال و اندی که از تصویب آیین نامه داخلی کمیسیون می گذشت، رییس کمیسیون به گونه ای اقدام کرد که این تدبیر اجرا نشود. و بدون آنکه نمایندگان کمیسیون بدانند که مجلس مقابل عمل انجام شده قرار بگیرد.

وی گفت: ما از این ناآگاهی نمایندگان ناراحتیم و معتقدیم نمایندگان باید با دیده باز در موضوعات وارد شوند و با هوشیاری برخورد کنند کار یکشنبه مجلس شورای اسلامی و نمایندگان غلط بود و انشاالله در مسیر درست وارد می شود.

شهرزاد: اقدام نمایندگان نشان داد، دانشگاه آزاد در بسیاری از تصمیمات مجلس دخالت دارد

شهرزاد نماینده اصفهان، صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع دانشجویان معترض به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر تصویب وقف دانشگاه آزاد گفت: ما مخالف آموزش، دانشجو، و دانشگاه نیستیم، دانشجویان دانشگاه آزاد فرزندان خود ما هستند، اما آنچه که ما امروز به دنبال آن هستیم این است که تمامی نهادها و برنامه های آنان باید در چارچوب نظارتی خاصی قرار گیرد.

وی ادامه داد: اگر احتمال بدهیم که دانشگاه آزاد قرار است در اختیار جریان های انحرافی قرار گیرد، تکلیف شرعی ما است که با آنان مخالفت کنیم.

نماینده اصفهان تصریح کرد: این اقدام اخیر نمایندگان نشان می دهد که دانشگاه آزاد در تمامی تصمیمات و اقدامات مجلس از جمله انتخابات کمیسیون، جابجایی آرای نمایندگان، و بسیاری از اتفاقات دخالت آشکار دارد.

وی ادامه داد: و با ترفندهای مختلف می خواهد که اصول نظام را زیر پا بگذارد. نمایندگان مجلس با تمامی قوا سعی می کنند که با استفاده از تمامی ظرفیت تلاش کنند اقدامات توطئه آمیز آنان را خنثی کنند.

کوچک زاده: عقبه نمایندگان دارای مدرک دانشگاه آزاد را در رسانه‌ها اعلام کنید

مهدي کوچک زاده، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در جمع دانشجویان معترض مقابل مجلس شورای اسلامی گفت: ما به عنوان قدم اول از هیئت رییسه می خواهیم که سازوکاری فراهم کند که روابط بین نمایندگان و دانشگاه آزاد اعم از شخصی، اعضای هیات علمی و بقیه موارد را بررسی کند.

وی ادامه داد: ما در مملکت قانون داریم و قانون ماورای همه چیز است. تکلیف نماینده مجلس را رای مردم در انتخابات تعیین می کند. من به عنوان یک نماینده مردم که مورد اعتماد جمعی از آن ها بودم از هیات رییسه می خواهم عقبه نمایندگانی که در دانشگاه آزاد درس خوانده یا مدرک گرفته اند یا در بخش های مختلف آن شاغل هستند و به پست و مقام رسیده اند، خیلی محترمانه در رسانه ها به مردم اعلام کنند تا مردم خود تصمیم بگیرند.

صفایی: می‌دانستند کمیسیون مخالفت می‌کند، مستقیم وارد مجلس کردند

طیبه صفایی نایب رییس اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بین تجمع کنندگان مقابل مجلس شورای اسلامی گفت: موضع کمیسیون آموزش و تحقیقات برخلاف موضع رییس کمیسیون است. آقایان چون می دانستند اگر این طرح وارد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شود، نمایندگان کمیسیون قطعاً با آن مخالفت می کنند، طرح را مستقیماً وارد صحن علنی مجلس کردند.

صفایی ادامه داد: درخصوص مخالفت جدی با این مصوبه که تقابل جدی با فرمایشات رهبری است، امروز با رییس مجلس صحبت کردیم و اعتراضات خود را نیز بیان کردیم و یازده عضو کمیسیون آموزش به هیچ وجه، دیگر در جلسات کمیسیون آموزش شرکت نخواهند کرد. ما بسیجی هستیم و پیرو ولایت و حافظ منافع مردم و در این جریان نیز دانشجویان با بصیرت از نمایندگان جلوتر بودند و همگی با هم دست هایی که قصد تقابل با رهبری و ملت را دارند، قطع خواهیم کرد.

دهقان: طي مذاكراتي با شوراي نگهبان بر ضرورت رد مصوبه يكشنبه مجلس تأكيد شد

درادامه اين تجمع محمد دهقان عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي در جمع دانشجويان تجمع كننده حاضر شد و در سخناني خاطرنشان كرد: كه طرح دوفوريتي مسدود شدن مصوبه وقف اموال دانشگاه آزاد با توجه به تاخيرات امروز انجام نشد اما در مذاكراتي كه با شوراي نگهبان داشته‌ايم اين مصوبه مطمئناً در شوراي نگهبان رد مي‌شود.

وي افزود: پس از بازگشت اين مصوبه به مجلس شوراي اسلامي با تعاملاتي كه در ميان نمايندگان انجام شده است اين طرح رد خواهد شد.

دهقاني خاطرنشان كرد: با توجه به اين امر و با توجه به اينكه فصل امتحان‌هاي شما دانشجويان است از شما خواستاريم به تجمع خود خاتمه بدهيد چون نگراني شما نگراني ما هم هست و مطمئن باشيد نمايندگان شما در مجلس شوراي اسلامي پيگير هستند كه دانشجويان نسبت به اين سخنان اعتراض كرده و خواستار شدند اين مصوبه قبل از اينكه به شوراي نگهبان ارسال شود مسدود شود و شعارهاي ننگ ما ننگ رئيس مجلس ما “، “دانشجو مي‌مرد مي‏ميرد ذلت نمي‌پذيرد ” ، ” ما منتظر استعفا هستيم هيج جا نمي‌ريم همين جا هستيم ” و شعارهاي ديگري را عليه لاريجاني سر دادند.

زارعی:‌طرح دو فوریتی نوشتیم
علی اصغر زارعی، نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، در جمع دانشجویان معترض مقابل مجلس شورای اسلامی، گفت: اتفاق روز یکشنبه عوامل مختلفی دارد، مصوبه این روز برای بسیاری از کسانی که حتی به آن رای دادند هم غیر قابل قبول بود. فضای امروز مجلس این شرایط را ایجاب کرد که از امروز صبح طرح دوفوریتی را تهیه کنیم.

زارعی در ادامه افزود: بیش از 80 نفر از نمایندگان این طرح را امضا کردند و ما آن را در ادامه قوانین پیگیری کردیم و موافقت هیات رییسه برای قرائت آن در صحن گرفته شد ولی چون مقدمات طولانی لازم دارد و زمان اجازه نمی داد، این کار به فردا موکول شد.

وی در خاتمه تاکید کرد: مجلس کماکان موظف به اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و انشاالله فردا به همت همه نمایندگان دو فوریت این طرح تصویب می شود تا مسئله دانشگاه آزاد به طور جداگانه بررسی شده و ملتزم به اجرای تمام مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی شود.

نادران: استیضاح هیات رییسه مجلس را پیگیری می کنیم

الياس نادران نماينده مجلس شوراي اسلامي در دانشجویان تجمع‌كننده مقابل مجلس شوراي اسلامي حضور پيدا كرد و گفت: هیات رئیسه به روش غیر قانونی مصوبه ای که به کمیسیون نرفته بود را به جای آنکه در دستور مجلس قرار دهد رای گیری کرد. هیات رییسه به جای آن که در دستور قرار گرفتن این طرح را رای گیری کند، اصل آن را به رای گذاشت و این اتفاق برای ما مشکوک است.

وی ادامه داد: بر خلاف رویه، جمع دو پیشنهاد که مربوط به مسائل اخیر بود در دستور کار قرار گرفت، اما فقط پیشنهاد خود را چاپ کردند و به نظر من کسانی که این کار را انجام دادند طبق ماده 25 آیین نامه داخلی مجلس باید استیضاح شوند و انشاءالله این کار را پیگیری می کنیم.

وی در خاتمه تاکید کرد: هیات رئیسه نسبت به این تخلف باید پاسخگو باشد همانطور کسانی که در این مسیر اغفال کردند. کسانی که این لابی ها و تخلفات را انجام دادند قطعاً باید مقابل مردم پاسخگو باشند.

نادران در خاتمه افزود: طبق ماده 145 آیین نامه داخلی، هیات رئیسه چنین اختیاری را نداشت که دستوری را که یک سال و نیم در کمیسیون معطل بود، در آستانه اجرای اساسنامه جدید در صحن علنی مجلس مطرح کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.