جمعه 25 ژوئن 10 | 01:47

اعتراضات به نمایندگان درباره دانشگاه آزاد در شهرستان‌ها ادامه می‌یابد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نامه ای خطاب به ملت ایران، از آنان خواست تا معنای اصولگرایی را به مجلس نشینان تفهیم کنند…
دانشجویان دانشگاه آزاد ورامین-پیشوا و همدان اعتراض به رای نمایندگانشان به آن طرح کردند…
دانشجویان یزد نیز از نماینده‌ی شهرشان در این باره با نامه‌ای سرگشاده سوال کردند که وی به آنها پاسخ گفت. این روند در شهرهای دیگر هم ادامه دارد


نامه تشکل های دانشجویی دانشگاه های همدان به نمایندگان این استان

تشکل های جامعه اسلامی دانشجويان دانشگاه ملایر، بسیج دانشجویی دانشگاه ملایر، بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا، جامعه اسلامی دانشجويان دانشگاه بوعلی سینا، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بوعلی سینا، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان و بسیج دانشجویی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر در انتقاد به اقدام اخیر نمایندگان مجلس در تصویب طرحی وقف دانشگاه آزاد نامه سرگشاده ای منتشر کردند. متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای علی لاریجانی

ای وکلای ملت در مجلس:

آقایان حجازی (نماینده همدان)، ونایی و رحیمی (نمایندگان ملایر) ، رنجبر(نماینده اسدآباد) ، جعفری (نماینده کبودرآهنگ و بهار)، مفتح(نماینده رزن)،طاهرپور(نماینده تویسرکان)، سنایی (نماینده نهاوند)

باید بگوییم بزرگترین اختلاس مالی تاریخ ایران در مجلسی لباس قانون را می پوشد که شما سکانداران آن هستید و از آنجایی که طبع بلندی در ورود به اصطلاحات جدید به ترمینولوژی علوم سیاسی دارید، این اتفاق يك کلاهبرداری سیاسی – اقتصادی کثیف است که تا ابد مانند لکه ننگی بر پیشانی مجلس به اصطلاح اصولگرای هشتم خواهند ماند.

هنوز ننگ ماجرای نمایندگان” 100میلیونی” از پرونده شما و همکارانتان کمرنگ نشده است که چنین بی آبرویی را برای شعار اصولگرایی به بار آورده اید. اگر روزی در مجلس ششم طرح شرم آور 3 فوریتی برای پیوستن به NPT ، تهیه و تنظیم و تصویب گردید، که امروز به عنوان یکی از لکه های ننگین آن دوره از آن یاد می کنیم با این روند وادادگی مجلس هشتم در برابر مافیای زر زور و تزویر دیری نخواهد پایید که چنین سرنوشتی گریبان مجلس هشتم را خواهد گرفت شوربختانه این که مجلس هشتم با نماد اصولگرایی و ولایت مداری به خلاف نظر صريح مقام معظم رهبری گام بر می دارد.

مقام معظم رهبری در بیانات خود در تاریخ 20 آذر 75 می فرمایند: ((مجلس نباید مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگي را نقض کند)) و همچنین در 23آذر 78 نیز می فرمایند:(( مصوبات این شورا – شوراي عالي انقلاب فرهنگي- از مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام بالاتر است .)) آیا فقط این نقل قول ها برای اثبات غیر قانونی و خلاف نظر رهبری بودنِ وقف دانشگاه آزاد کافی نیست؟

هنوز 2 هفته نیست که از دیدار با کسی که ادعای ولایتش را دارید می گذرد؛ توصیه های ایشان را فراموش کرده اید؟ چرا شما و اکثریت مجلس به اصطلاح اصولگرای هشتم اصرار دارید که خود را ولایت مدار قلمداد کنید و در آنجا که پای هزینه دادن از خود و آبروی خود پیش می آید، رهبری را تنها می گذارید؟ یعنی ادعای منشی را می کنید که در عمل خلافش را ثابت می کنید ؛ شما این را چه می نامید؟ چرا آنجا که رهبری می گوید “أین عمار” پا در میان نمی گذارید یا اگر می گذارید پایتان سست است و سخنان دو پهلو می رانید؟

و ننگ بر مجلسی که برای حکم ولایی، قیام و قعود می کند که این قیام و قعودی است شیطانی!

آقایان ونایی (نماینده ملایر)،طاهرپور(نماینده تویسرکان)، امضا کنندگان طرح ننگین وقف اموال دانشگاه آزاد!

ای جماعت! نه اگر بیش کمی عار کنید…

باور ما این است که امروز قضیه دانشگاه آزاد و وقف غیر قانونی آن از آقاي هاشمی رفسنجانی آب می خورد و شما و بسیاری دیگر از نمایندگان مجلس به جهت گرایش سیاسیتان به آقای هاشمی رفسنجانی، به درخواست وقف دانشگاه از سوی تیم مافیای جاسبی در مجلس به رهبری عباسپور- برادر زن جاسبی- لبیک می گویید. مجلس هشتم البته قبل از این ارادت های خالصانه خود را با امضاء طومار و تشکر از مدیریت انقلابی! به جاسبی نشان داده بود.

پیش از شما و همکارانتان، صدها و بلکه هزاران نفر با “رای مردم” بر صندلی های “نمایندگی مردم” تکیه زدند و امروز شاید دیگر از آنان اثری نباشد، اما آنچه از تکیه زدن بر صندلی وکالت مردم دست شما و همکارانتان را در دنیا و آخرت خواهد گرفت، قطعا دست آقای هاشمی و جاسبی نیست. بلکه تصویب قوانینی است که به نفع مردم و برای خداست . شما وسایر همکارانتان برای پیشبرد، مشکلات کشور و باز کردن گره كار ملت در بهارستان جمع شده اید؛ نه برای محکم کردن گره کوری که 27 سال است هر دست یا دندانی که برای باز کردنش همت می کند، می شکند. شما باید سینه چاک مردم باشید، نه وکیل آقای هاشمی رفسنجانی!

کسی که می تواند 140 نماینده را به راحتی به بهای مدرک، استخدام، عضو هیئت علمی و… بخرد دست مریزاد هم دارد،که رو کرد برای ملت چهره خائنین و چهره ی زر اندوزان و زر سالاران را.

از هر کجا که شروع می کنیم مشکل از همین سه “ز” است : عکس العمل مقابل زر و زور و تزویر است که مشخص می کند چه کسانی تا آخر خط با مبانی فکری حضرت روح الله هستند و چه کسانی کمیتشان لنگ مي زند !!!

واما در شرایط کنونی؛

ای عوامی که با عملکرد خود مفهوم عوام و خواص را قلب کردید، حرفی داریم با خود و شما!

چه کنیم در این شرایط ؟! مقصر کیست؟!

این بیانیه و هزاران متن منتشر شده خطاب به این آقایان دیگر فایده ندارد، شخصیت افرادي چون ونایی و طاهرپور باید مشخص می شد،كه شد.

باید فکری برای خود کنیم؛ که شبان و گرگ کردند ائتلاف !!!

از الان خطاب به رهبرمان بگوییم که ما سربازان خوبی برای شما نبودیم ، ما نتوانستیم مسیر شما را هموار کنیم.

((قالوا یا ابانا استغفر لنا ذنوبنا انا کنا خاطئین…))

از آن روزی که سکوت کردیم و دهان ما بستند که حرف نزنيد ، مصلحت نیست ؛ به خطا رفتیم!

از آن زمان که مولایمان فرمود تحلیل کنید هر چند خطا؛ و ما کوتاهی کردیم ؛ به خطا رفتیم!

اسلام آمریکایی شد، اسلاممان و اسلام ناب حضرت روح الله را که سر سازش با مفسدان و سرمایه داران زالو صفت نداشت در کنج دلهامان نهان کردیم!

از پارسال تا امروز که شدیم افسران جنگ نرم ، سربازان آقا چه کردیم؟
ای سید و مولای ما شرمنده ایم که در جنگ با زر و زور و تزویر تنهایت گذاشتیم ، ولی امروز راهی نو را آغاز خواهیم کرد.

دیگر نخواهیم گذاشت کسانی در تصورشان بیاید که با ریا و نفاق خواهند توانست اسلام روح الله را به اسلام سرمایه داری و اسلام سازش تبدیل کنند . از امروز جهادی دیگر آغاز شد.

« تا سر نگون جریان زر و زور و تزویر یک یا حسین دیگر »

نامه اعتراض آمیز تشکل های دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی به نماینده اردبیل

دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی دراعتراض به حمایت نماینده اردبیل از طرح وقف دانشگاه آزاد،روز گذشته از میدان شریعتی به طرف دفتر حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی” نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تجمع کردند که این تجمع با دخالت نیروی انتظامی در میانه راه متوقف شد.
دانشجویان در در پایان تجمع اعتراض آمیز خود با صدور نامه ای سرگشاده اقدام موسوی در حمایت از وقف اموال دانشگاه آزاد را محکوم کرده و از وی خواستند در خصوص این اقدام خود به دانشجویان پاسخگو باشد.

متن این نامه به شرح زیر است:
بسمه تعالي

جناب آقاي سيد كاظم موسوي
سلام عليكم
شالوده ي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كه به رهبري مردي آسماني حضرت امام خميني (ره) و با ياري مردم متدين ايران زمين پايه ريزي شده است، بر پايه دستورات و قوانين الهي بنا شده است. نظامي كه با خون صدها هزار شهيد آب ياري شد تا به درختي تنومند براي اجراي قوانين الهي نه تنها در كشور ايران بلكه در سرتاسر جهان تبديل شود و اين چنين بود كه اين نظام مقدس تنها اميد آزادي خواهان واقعي و مستضعفين جهان قرار گرفت.

پايه و اساس دستورات و قوانين الهي مبارزه با فساد و بي عدالتي ها و شوريدن عليه منافقين متملق و استكبار خون خوار است و تحت اين اصل اساسي است كه نظام مقدس اسلامي مي تواند با قدرت و قوت به اجراي فرامين الهي بپردازد و نظامي كه به رهبري مدبرانه حضرت امام (ره) و بعد از ايشان حضرت امام خامنه اي (مدظله) كه افتخارشان اين است كه در نظام اسلامي قانوني فراتر از قانون الهي وجود ندارد.

نماينده محترم مردم اردبيل

مجلس شوراي اسلامي روز يكشنبه مصوباتي را در مورد حمايت و وقف اموال دانشگاه آزاد داشت كه اندكي تامل در اين مصوبات و نحوه تصويب آن و همچنين كساني كه در راستاي تصويب آن نقش راهبردي داشتند، قلب هر انسان دلسوز اسلام را به درد مي آورد و باعث افسوس و ناراحتي مي شود.

چگونه ميتوان پذيرفت كه طبق اساسنامه قبلي (مصوب 1366) و همچنين اساسنامه فعلي (1389) دانشگاه آزاد ، كه اين دانشگاه را ملزم به تبعيت از شوراي عالي انقلاب فرهنگي مي كند، به خود اجازه دهيد كه چنين طرحي را به مجلس بدهيد و قانون را بشكنيد؟!

مگر نامه حضرت امام در 6/12/1363 به رئيس جمهور وقت كه فرمودند ” ضوابط و قواعدي كه شوراي محترم عالي انقلاب فرهنگي وضع مي نمايد بايد ترتيب اثر داده شود.” را فراموش كرده ايد؟ شما كه نام اصولگرايي را يدك مي كشيد و خود را حامي رهبري مي دانيد چطور توانستيد بر بيان ايشان كه در 20/9/1375 فرمودند‌ ” به صورتي نباشد كه اينجا ( شوراي عالي انقلاب فرهنگي) يك عده افراد متفكر صاحب منزلت فرهنگي و فكري و اجتماعي و غيره بنشيند و چيزي را تصميم گيري كنند، بعد ناگهان مجلس در حاشيه يك مصوبه همه ي آن ها را نقض كند و بي نتيجه شود، اين مصلحت نيست.” خط بطلان بكشيد. چگونه اين تناقض كه خود را حامي ولايت مي دانيد توجيه مي كنيد.

جناب آقاي موسوي

در اين شرايط حساس كشور و با توجه به اين كه تخلفات متعددي در سطح مديريتي دانشگاه آزاد صورت گرفته، اين سوال را به ذهن هر جوينده حقيقت متبادر مي سازد كه جناب عالي مگر از فساد ها و تخلفات دانشگاه آزاد مطلع نيستيد؟

چطور به خود اجازه مي دهيد نقش راهبردي در سناريو وقف اموال دانشگاه آزاد كه موجب تخصيص 250 هزار ميليارد تومان از بيت المال به مافياي ثروت و قدرت مي شود، را داشته باشيد؟ آيا پيگيري مصرانه شما نسبت به اين مصوبه شائبه وابسته بودن حضرت عالي را به اين سيستم اختاپوسي تاييد نمي نمايد؟ شما نماينده مردميد يا نماينده مرفهان بي درد ؟علت حمايت صريح شما از شخص جاسبي در مجلس چيست؟

ما تشكل هاي دانشجويي دانشگاه محقق اردبيلي ضمن ابراز ناراحتي نسبت به اين كابوس وحشتناك خواستار آنيم كه براي تنوير افكار عمومي به سوالات ما به طور شفاف پاسخ دهيد و همچنين از حمايت مديريت مادام العمري دانشگاه آزاد دست برداريد.

هیئت مکتب الشهدا دانشجویان، انجمن اسلامي دانشجويان مستقل،‌ بسيج دانشجويي، جامعه اسلامي دانشجويان

دانشجويان يزدي از نمايندگانشان خواستند تا راي خود به مصوبه روز يكشنبه را اعلام كنند

جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه يزد با صدور نامه‌اي سرگشاده خطاب به نمايندگان مجلس از نمايندگان اين شهر خواستند تا اعلام كنند كه روز يكشنبه به مصوبه حمايت از وقف اموال دانشگاه آزاد راي مثبت داده‌اند يا منفي؟

متن نامه سرگشاده جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه يزد خطاب به نمايندگان مجلس به شرح ذيل است: عليرغم تلاش‌هاي مكرر تشكل‌هاي دانشجويي مبني بر عدم راه يابي طرح وقف اموال دانشگاه آزاد به صحن مجلس و پيگيري‌هاي چند ساله آنها جهت اجراي عدالت درباره تخلفات كلان و گسترده آن دانشگاه، شاهد بوديم كه سرانجام در يك اقدام كاملا شرمسارانه طرح مذكور به تصويب نمايندگان مجلس رسيد، در حالي كه هنوز در انتظار محاكمه مجرم‌هايي هستيم كه زير لواي اين نهاد دست به اقدامات غيرقانوني زده‌اند!

جالب‌تر آنكه تصويب طرح “اجازه وقف اموال در اختيار موسسات غيردولتي و غيرانتفايي ” با راي شعبه 29 دادگاه عمومي حقوقي مجتمع قضايي شهيد بهشتي تهران، مبني بر توقف اجراي اساسنامه جديد دانشگاه آزاد مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي همزمان مي‌شود!

اين عملكرد هماهنگ و البته غلط اعضاي مجلس و قوه قضاييه تنها چيزي كه به ذهن القا مي‌كند، گسترده بودن دامنه نفوذ دانشگاه آزاد در وامدار كردن اعضاي اين قواست!
پيش از هرچيزي بايد از نمايندگان مجلس پرسيد كه آيا هنوز به متن سوگندنامه خود و اصول قانون اساسي اشراف و پايبندي دارند؟ آيا آن هنگام كه به مصوبه مذكور راي دادند به ياد داشتند اين بخش از سوگندنامه خود را كه تعهد نمودند ” پاسدار حريم‏ اسلام‏ و نگاهبان‏ دستاوردهاي‏ انقلاب‏ اسلامي‏ ملت‏ ايران‏ و مباني‏ جمهوري‏ اسلامي‏ باشم‏ “؟

دانشگاه آزاد مدام سعي بر اين دارد كه با تبديل شدن از يك نهاد عمومي به نهادي خصوصي خود را از حيطه نظارت قانوني خارج نموده و با دسترسي به حق هرگونه تصرف در اموالي كه خود داراي معارض است، توليت آن را با تخلفات گسترده به جرثومه فسادي در دست خاندان و اطرافيان خود قرار دهد،كما اينكه تا كنون نيز به همين رويه اقدام نموده است!

و سؤال اينجاست كه آيا نمايندگان مجلس و اعضاي قوه قضائيه به چنين موضوع واضحي اشراف ندارند؟ و يا مسئله ديگري ميان آنها و دانشگاه آزاد در ميان است؟

باعث تاسف و تأثر است كه مصوبه مذكور در مجلسي به تصويب رسيد كه اكثريت اعضاي آن داعيه اصولگرايي و پاي بندي به قانون را يدك مي‌كشند و چه بسا كه ثابت نمودند بر خلاف بدنه مستقل و عدالت خواه دانشجويي وام دار چه جرياناتي هستند!!

جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه يزد اين اقدام نمايندگان مجلس را چيزي جز بي‌توجهي به فرامين مقام معظم رهبري ، آرمان‌هاي امام خميني(ره) و تلاش‌هاي عدالت‌خواهانه جنبش‌ها و تشكل‌هاي دانشجويي تلقي نمي‌كند و هشدار مي‌دهد كه نفوذ باند جاسبي و دانشگاه آزاد در بدنه قضايي و قانوني كشور، مسيري را طي نمي‌كند مگر دامن زدن به مفاسدي كه عدول از آرمان‌ها و ارزش‌هاي امام و انقلاب را در پي خواهد داشت.

لذا از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي استان يزد تقاضامنديم در صورت راي به مصوبه مذكور با اعلان برائت از هرگونه باند و جناحي، با تكيه بر اصول انقلاب اسلامي استقلال واقعي خود را نشان داده با عوامل نفوذي باند جاسبي و اقدامات غير قانوني دانشگاه آزاد برخورد جدي بنمايند و يا در صورت عدم راي در مقام پاسخگويي بر آيند.

بنابراين گزارش، اين نامه ديروز سه‌شنبه براي نمايندگان استان يزد تابش، يحيي زاده، فرهمند و اوليا ارسال شده است.
حجت‌الاسلام يحيي‌زاده طي تماسي مخالفت خود را با مصوبه مذكور و تلاش خود را جهت راي منفي به آن به اعضاي جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه يزد اعلام كرده است.

اعتراض بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ورامین-پیشوا به نماینده این شهر

سیج دانشجویی دانشگاه آزاد ورامین-پیشوا خطاب به نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی نامه ای منتشر کرد. متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر نقوی
نماینده مردم مؤمن، ولایتمدار و شهید پرور شهرستان ورامین
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد؛

اتفاقات تلخ و آزار دهنده چند روز گذشته که در مجلس شورای اسلامی رخ داد، موجب نگرانی و ناراحتی در بین عموم ملت مسلمان ایران شد. تلخی این اتفاقات ذائقه ما را بیش از پیش آزار داد چرا که در شب تصویب طرح، تصویر نماینده شهرستانمان را در سیمای جمهوری اسلامی مشاهده نمودیم که بر خلاف تصورمان اقدام به حمایت از طرحی می نمود که بوی خیانت به نظام و عدم توجه به فرامین ولی امرمان از آن استشمام می گردید. باورمان نمی آمد که نام شما را در زمره حامیان این طرح ببینیم.

ایکاش حداقل بر دادن رأی مثبتی اکتفا می نمودید و ما نیز طبق روال گذشته موضع گیری های علنی شما را کافی دانسته و به بررسی اهداف باطنی شما و همکارانتان نمی پرداخیتم. جسارت شما در صحبت نمودن پیرامون این طرح در مجلس ما را بر آن داشت تا واگویه هایی از چند و چون این طرح با شما در میان بگذاریم. اگر چه امروز خیالمان از شما نیز راحت شد و اهداف باطنی شما بیش از پیش برایمان آشکارتر.

آقای دکتر نقوی :
مایلیم دلایل شما را در لزوم ترتیب اثر ندادن به نظرات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری درباره مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بشنویم. مگر نه اینکه در همان جلسه ای که شما به دفاع از این طرح پرداختید بارها نمایندگان نظرات و دیدگاههای رهبر معظم انقلاب در رابطه با اهمیت مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و عدم ورود مجلس به مصوبات این شورا را تذکر دادند.

جناب آقای نقوی: فارغ التحصیل دانشگاه آزاد، واحد علوم و تحقیقات تهران!
به راستی چه باعث شد که بر خلاف نظر رهبر عزیزمان به موضوعی ورود پیدا کردید و از آن دفاع نمودید که با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مغایرت داشت.

اگر امروز از تحصن شرم آور نمایندگان مجلس ششم به عنوان لکه ننگین آن دوران یاد می شود، مطمئن باشید که اقدام امروز شما و همکارانتان لکه ننگی است که در حافظه تاریخی ملت ایران خواهد ماند و قطعاً نام شما نیز به عنوان موافق تصویب این طرح شرم آور در ضمیر مردم ولایت مدار ورامین ثبت خواهد شد.

جناب دکتر نقوی ، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران، احساس می کنیم مصوبه اخیر مجلس در وامدار شدن برخی از نمایندگان مجلس به دانشگاه آزاد ریشه دارد. از شما تقاضا می کنیم به حافظه تاریخی تان رجوع نمایید، شاید شما فراموش کرده باشید اما ما فراموش نکرده ایم سخن تاریخی جناب جاسبی در اردیبهشت 81 را که گفت: این همه به نمایندگان سرویس می دهیم و متقابلاً ما باید از حمایت نمایندگان برخوردار باشیم. برای ما جای سؤال است که نماینده مردم غیور، مؤمن و انقلابی شهرستان ورامین از چه سرویس ها و حمایت هایی توسط دانشگاه آزاد برخوردار گردیده که امروز در مقابل خواسته اکثریت مردم قرار می گیرد و به منافع حزبی و شخصی خود بیشتر از مصالح نظام و مردم می اندیشد.

پذیرش و باور این که شما نماینده آقای جاسبی در مجلس هستید برایمان به مراتب امکانپذیرتر از این است که بپذیریم شما نماینده مردم شهید پرور ورامین هستید.

یقین بدانید که این کار شما توهینی بزرگ به شعور ملت ایران و مردم ورامین بود. آیا شما خبر از حمایت های غیر قانونی و پشت پرده مدیران دانشگاه آزاد از عوامل فتنه اخیر ندارید. مگر نه اینکه عقبه مالی دانشگاه آزاد پشتوانه ای محکم برای فتنه گران و حامیان آنها در آشوب های سال گذشته بود. پس چه چیز باعث شد که شما فراموش کار شدید و به یکباره نام خود را در زمره تأیید کنندگان بزرگترین خیانت مجلس هشتم ثبت نمودید.

آقای نقوی، انگار شما در نواختن سیلی تبحر دارید! دیروز صورت نماینده دولت از ضرب سیلی شما کبود شد و امروز سیلی به مراتب شدیدتر به صورت ملتی می زنید که جایگاه امروز شما مرهون اعتماد و لطف آنهاست. اما دریغ که پاسخ این اعتماد هیچ گاه از ذهن آنها فراموش نخواهد شد.

باورمان این بود که اقدام ناشایست دیروز شما که با توجهیات خودتان مواجه گردید، تنها یک سهل انگاری بیش نبود و گرنه در همان زمان به اقدام عملی در برابر رفتارهای شما می پرداختیم تا کار به اینجا نرسد و راه برای این ضربه بزرگ هموار نمی شد.

شاید در مقام دفاع از اقدام خود به نام طرح و عنوان «حمایت از تأسیس و تقویت مؤسسات و مراکز آموزش عالی غیر دولتی» اشاره نمایید.

جناب دکتر نقوی، ما بصیرت را از رهبر و مقتدایمان آموخته ایم، نه از شما و نه از خواص

بی بصیرت! مطمئناً هر وجدان صاحب بصیرتی با کمی تأمل خواهد فهمید که گر چه این طرح نامی فریبنده و عنوانی غلط انداز در پی دارد اما هدف اصلی آن ارائه طرحی برای ادامه دخل و تصرف های بعضاً بی حساب و کتاب در مدیریت و سرمایه نجومی این دانشگاه است. نگاهی گذرا به متن و حواشی این طرح نشان می دهد که با محوریت خروج دانشگاه آزاد از نظارت قانونی و باز گذاشتن دست گردانندگان چند نفره و تا کنون ثابت آن جهت پایمال نمودن 250 هزار میلیارد تومان سرمایه بیت المال تنظیم گشته است.

ملت همراه با دانشجویان معناي اصولگرايي را به مجلس‌نشينان تفهيم كند

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نامه ای خطاب به ملت ایران، از آنان خواست تا معنای اصولگرایی را به مجلس نشینان تفهیم کنند.

متن این نامه به شرح زیر است:

هموطنان عزيز، ملت شريف و گرانقدر ايران اسلامي؛

تاريخ پرافتخار ايران اسلامي حكايت از آن دارد كه هر كجا لغزشي پيش آمد، ملت ايران خوش درخشيد. هر كجا آزموني پيش آمد، ملت ايران سربلند از آن بيرون آمد. هر كجا بحران يا تنشي بوجود آمد، شما مردم بزرگوار آگاهانه و مدبرانه با آن برخورد نموديد. هر كجا دست طمعي بسوي ايران عزيز اسلامي دراز شد، شما ملت بزرگوار به درستي قطع نموديد و همچنين اگر در مواردي امور و صاحبان قدرت به كج راهه رفتند، بخوبي و با منطق ستودني‌تان گوشزد نموديد و اگر در همان مسير به راه خويش ادامه دادند، آنچنان بر زمين‌شان كوفتيد كه توان ادامه جولان بر ضد‌منافع و ارزش‌هاي اين مردم مسلمان آن‌ هم در ميهن شما، از كف‌شان برفت و ايستادگي شما ملت بزرگوار آنان را مجبور به راه ديگري كرد.

اما آنچه هم اكنون مورد بحث است مصوبه‌اي است كه چند روز پيش از ساختمان مجلس (بهارستان) بيرون آمد و آن چيزي نبود جز “وقف اموال مراكز دانشگاهي خصوصي و غيردولتي ” ، كه البته از همان ابتدا پر واضح بود كه اصل و ملاك در اين طرح، موضوع چندين و چند ساله دانشگاه آزاد اسلامي است و انتخاب عنوان “… خصوصي و غيردولتي ” تنها براي سرپوش گذاشتن به عمليات طراحي شده و به اصطلاح دور زدن افكار عمومي، از سوي صاحبان زر و زور است.

ملت عزيز ايران اسلامي؛

مجلس شوراي اسلامي كه در دوره هشتم با راي شما مردم بزرگوار آغاز به كار كرد، امروز بر خلاف منافع مادي و ارزش‌هاي ديني ملت ايران بر حركات شرم‌آور صاحبان زر و زور صحه مي‌گذارد، گويي كه مجلس‌نشينان چشم بر آراء و نظرات شما در مبارزه و برخورد با مفسدان و قلدرمآبان بسته‌اند و در اين سال‌هاي گذشته نوع برخورد شما با اشرافيت و اعيان‌نشيني را درك نكرده‌اند.

مردم بزرگوار و انقلابي در يك دهه گذشته، علي‌الخصوص در انتخابات‌هاي 84 و 88 رياست جمهوري “نه ” محكمي به سلطنت دانه درشتان گفتند و بر پيام انقلاب اسلامي كه همان “حكومت مستضعفين بر مستكبرين ” است، پافشاري كردند.

امروز در پي اين اقدام صورت گرفته در ساختمان بهارستان لازم است مردم بزرگوار بار ديگر آرمان‌ها و عقايدشان را براي نمايندگان محترم بازگو كنند تا همگان بدانند كه راي و نظر اين ملت بزرگ در قبال اينگونه مفاسد چيست و چگونه است؟! آيا موضع چنين مردمي كه در سال‌هاي 84 و 88 با قاطعيت تمام بر دهان صاحبان زر و زور كوفت، در برابر موضوع دانشگاه آزاد اسلامي و مديريت آن، همان موضعي است كه مجلس‌نشينان در قبال آن اتخاذ كردند؟!

مردم بزرگوار ايران؛

مجلسي كه نام مقدس اصولگرايي را يدك مي‌كشد (و البته نشان داد كه بر آن استوار نيست) امروز با اين مصوبه بار ديگر ثابت كرد كه نفوذ مزدوران و وجود مناطق ممنوعه قدرت در همه دستگاه‌ها، نه يك حرف سياسي و انتخاباتي، بلكه موضوعي جدي و انكارنشدني است!

چگونه است مجلسي كه ادعاي اصولگرايي دارد، تحت نفوذ آقاي جاسبي قرار مي‌گيرد و با لابي‌هاي گسترده ايشان تصويب طرح ننگين وقف اموال دانشگاه آزاد را در پرونده خود ثبت مي‌كند؟!

آقاي لاريجاني را چه شده است كه آنچنان پابند اين لابي‌ها مي‌شوند كه بر كرسي رياست مجلس اصولگرا تكيه مي‌زنند و در برابر اصولگرايي مي ايستند و تذكر نمايندگان در مورد اصل 110 قانون اساسي را ناديده مي‌گيرند و به سادگي از آن مي‌گذرند؟!

سوال اول اينجاست كه آيا موضوع دانشگاه آزاد در فقه اسلامي استثناء گشته است؟! سوال دوم نيز اين است كه آيا مبناي نظريه ولايت فقيه و حكومت اسلامي جز اين است كه امور سياسي-اجتماعي و مملكت‌داري بر مبناي فقه اسلامي و اصول مترقي دين است؟! قطعا نظرات فقهي مراجع عظام و در راس رهبر معظم انقلاب (دامت بركاته) بايد مبناي تصميم‌گيري دستگاه‌هاي مختلف باشد و اين كلام بزرگان است كه “سياست ما عن ديانت ماست “.

البته رابطه رئيس مجلس، آقاي علي لاريجاني با صاحبان زر و زور كه مديران دانشگاه آزاد نيز بخشي از آنان هستند پرواضح است و بر هيچ كس پوشيده نيست. همچنين دستاويزهاي آقاي جاسبي در مجلس هشتم فراوانند و به همين دليل از ملت ايران انتظار مي‌رود كه همراه با دانشجويان و فرزندان انقلابي‌شان، معناي اصولگرايي را يك‌بار ديگر و اينبار دقيق و كامل به مجلس‌نشينان تفهيم كنند.

مردم بزرگوار ايران؛

شوراي عالي نقلاب فرهنگي با درايت امام فقيد فرزانه اين مردم شكل گرفت و توجه به مصوبات آن بسيار مورد تاكيد امام(ره) بود. همچنين حضرت آيت الله امام خامنه‌اي(حفظه‌الله) نيز در زمان رهبري‌شان تاكنون بارها بر نقش و جايگاه مهم شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاكيد فرموده و لزوم اجراي مصوبات آن را به دستگاه‌ها گوشزد كردند.

شوراي عالي انقلاب فرهنگي نيز پس از بررسي‌هاي گوناگون، اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد را در دستور كار خود قرار داد و به آن اهتمام ورزيد و پس از اتمام آن را به دستگاه‌هاي مختلف ارائه كرد. اما شاهد آن بوديم كه مجلس مصوبه اين شورا را عملا ” ناديده گرفت و راه ديگري را در اين زمينه دنبال كرد.

اي كاش مجلس شوراي اسلامي قبل از ورود به اين طرح نظرات امام و رهبري را مورد توجه قرار مي‌داد و اين حركت شرم‌آور را مرتكب نمي‌شد، چرا كه با چنين مصوبه‌اي (مانند مجلس ششم) نام خود را براي هميشه در ذهن ملت ايران لكه‌دار كرد.

و اما سخن آخر با شما ملت انقلابي ايران اسلامي؛
همانطور كه مي‌دانيد و بارها نيز گفته شده است، طرح وقف دانشگاه آزاد به اين معني است كه آقايان جاسبي و همكاران در آن حق تصرف مالكانه دارند و اين صحبت بار ديگر حقيقت عملكرد آقايان در دو دهه گذشته را آشكار مي‌سازد. حقيقتي كه حكايت از “بزرگترين سرقت تاريخ از اموال عمومي، آن هم در روز روشن ” دارد. سرقتي كه مبلغ آن معادل ارزش اموال دانشگاه آزاد اسلامي است.

البته همه اينها كه گفته شد صحبت فرزندان انقلابي شما ملت بزرگوار بود كه قطعا مورد توجه و عنايت شما ملت بزرگوار قرار خواهد گرفت و تاريخ بار ديگر صلابت و غيرت ايرانيان را در خود ثبت خواهد كرد.
والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.