چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹

آیت‌الله منتظری؛ فرجام عبرت‌آموز

ارزیابی شخصیت علمی و سیاسی آیت‌الله منتظری و بررسی مواضع و عملکرد وی در سالش های پس از انقلاب و به ویژه برای نسلی که مستقیما در جریان حوادث نبوده‌اند …

قصه ما و هاشمي

آنکه در مزرعه انقلاب کار می‌کند و فريب علف هرز را نمی‌خورد، فروتن است امابرخي همواره خود را طلبکار انقلاب می‌دانند. یکی‌شان را من با همین چشمان خود دیدم كه دم از موسوی، خاتمی، کروبی و یک چندتایی نقطه‌چین ناقابل(!) می‌زد و شعار می‌داد: «هاشمی، هاشمی! سکوت کنی، خائنی» … نه، راه دوری نرو. پسر یکی از همین حضرات بود. آقازاده باشی و بعد مدعی باشی که این انقلاب برای ما چه کرده، از آن حرف‌هاست.

آقای موسوی و حامیانش باید پاسخگوی خون های ریخته شده باشند

این انتخابات تا آنجا که به مردم مربوط می‌شد به بهترین شکل ممکن برگزار شد، اما بویژه دو تن از نامزدها و از آن میان خاصه آقای موسوی و حامیان آشکار و پنهانش، با زیر پا گذاشتن بدیهی‌ترین قوانین و قواعد دموکراسی و حتی اخلاقی، شرعی و عقلی، ضمن وارد آوردن خسارات مادی و معنوی بسیار سنگین به کشور، تلخ کردن کام دوستان و شاد کردن دل دشمنان انقلاب،کارنامه‌ای بسیار سیاه و بد از خود به جا گذاشتند؛ به طوری که بی‌هیچ تردید آقای موسوی و یاران و حامیانش، چه در این دنیا و چه آن دنیا، باید پاسخگوی خسارات وارده و خون‌های ریخته شده باشند.

پاسخی برای ابهامات انتصاب مشایی وجود ندارد

انتصاب دوباره و حتي بدتر از آن ارتقاء اين آقايان و امثالهم -بدون كوچك‌ترين توضيح و اقناعي-، در وهله‌ی اول دهن‌كجي به مردم و حاميان مردمي دولت است. آنان‌كه دل در گرو آرمان‌ها دارند و نه افراد، كوركورانه پشت سر كسي به راه نمي‌افتند، بلكه درصورت لزوم تنها به تذكر لساني اكتفا نخواهند كرد و به خاطر اصول‌شان دست به اقدام عملي خواهند زد.

نقش ساختار اشرافيت در التهابات اخير

اشرافيت كلاسيك مايل است نظريه ولايت فقيه را كنار زده يا تأويل كند به صورتي كه تبديل به يك شوراي رهبري شود. آشكار است كه در اين نظريه، ولايت فقيه به درستي فهم نشده است. اما عقلانيت توليدي دولت اخير نيز مي‌بايست گوش به زنگ چارچوب‌سازي مفهومي باشد. آنها بايد تئوري‌هاي خرد، متوسط و كلان را سر و شكل بدهند تا از يك انسجام معرفتي بهره ببرند. اين تئوري‌ها اين بار بايد در هماوردي جدي با ساختار اشرافي، مشكلات واقعي زندگي روزانه و سلطه جهاني سر و شكل يابد، تا عملي و البته پخته باشد.

به حضور مشایی در دولت دهم اعتراض داریم

اعتراض ما به حضور مشایی ها در پست های عالی تر و وجود بعضی عناصر ناکارامد در کابینه که معتقدیم در بین نخبگان انقلابی و حتی حامیان رییس جمهور بهتر ازآنان برای اداره ی کشور وجود دارد واقع بینانه و ناظر به وجود خیل کثیر نیروهای متعهد و متخصص و غیرجناحی و حامی رییس جمهور است که آماده ی خدمت خالصانه و بی چشم داشت به مردم و همراهی با شعارهای رییس محترم جمهور هستند.

مغز پسته‏ای

جامعه ايران سى سال پس از انقلاب اسلامى كه مهم ترين غايتش بيرون كشيدن اسلام ناب از زير آوار اسلام آمريكايى با همه وجوه متحجر، التقاطى، سلطنتى آن بود به بلوغ رسيده است كه امكان ايجاد فتنه در آن با درآميختن حق وباطل و سوءاستفاده از مظاهر و شعائر دين به حداقل رسيده است، چرا كه رويكرد انقلاب اسلامى به دين، رويكرد منظومه اى و جامع است و دين انقلاب اسلامى، همه «دين » است و ده ها هزار تن از بهترين جوانان ايران خون خود را نثار اين قرائت از دين كه قرائت اهل بيت عليهم السلام است كرده اند.

رییس‌جمهور مشایی

آیا دولت شما اولین دولت کشور بوده و یا آخرین آن خواهد بود؟ اگر چنین نیست که نیست؛ فکر نمی کنید که هر دولتی برای خود مشی و “مشایی” دارد و حضرتعالی با این بدعت خطرناک که حقیقتاً بوی لجاجت می دهد راه چرخش و نرمش را بر روی دول آینده در برابر خواسته های مردم انقلابی و مراجع عظام می بندید؟ قطعاً قیاس جنابعالی با خاتمی، و مشایی با مهاجرانی مع الفارق است اما مگر این جناب خاتمی نبود که به خاطر افکار عمومی، بعضی ها را جا به جا نمود؟

پشت پرده شبکه­ های مافیایی دکتر احمدی نژاد

او توانست بیشترین حد نصاب تقلب در انتخابات را در جهان از آن خود بکند! او با به کار گیری بیش از 500 هزار نفر از عوامل اجرایی متلقب که عمدتاً از افراد فرهنگی و معلمین و معتمدین این جامعه بودند، توانست به‌گونه ای تقلب کند که بیش از 11 میلیون رأی از نفر دوم پیش بیفتد و نه تنها بازنده انتخابات نباشد، بلکه در نهایت پیروز لقب بگیرد! علاوه بر آن او توانست با خریدن بیش از 90هزار از ناظرینی که در پای 45 هزار صندوق بودند و عمدتاْ به رقبای ایشان تعلق داشتند، چشم‌شان را در مقابل تخلفات و تقلبات در انتخابات ببندد! و به نوعی چشم بندی یا تردستی سیاسی و ماهرانه خود را به رخ رقیبان بکشد!

چرا حجاريان به خانه نمي‌رود؟

سعید حجاریان تئوریسین جریان دوم خرداد و خالق تئوری‌های «فتح سنگر به سنگر» و «فشار از پایین، چانه‌زنی در بالا» را این روزها برخی شبکه‌های مخالف نظام از جمله BBC فارسی و VOA و همچنین تعدادی جریده و پایگاه خبری داخلی با یک تقسیم کار هدفمند مورد توجه قرار داده و درباره شرایط جسمی وی اخبار و شایعات متفاوتی منتشر می‌کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.