پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

پایان منافقین سرخ، آغاز منافقین سبز

منافقین سرخ، تنها روزهایی پس از سالگرد خروج مسلحانه‌شان بر انقلاب ایران و در پی شکست آخرین رشته از اقدامات خشونت‌بارشان علیه حکومت اسلامی در روزهای پس از انتخابات خرداد ۱۳۸۸‌،‌عاقبت با تصرف پادگان اشرف توسط ارتش عراق به پایان رسیدند؛ این پایان البته با آغاز جدیدی از جریان نفاق همراه بود؛ ظهور منافقین سبز.

آن 24 میلیون اکثریت مظلوم

یرمرد دلش پر بود. حق هم داشت. از وقتی کاسه و کوزه ها به هم ریخت، همه توجه ها به جانب اقلیتی که فقط و فقط ادعا می کردند نماینده 13 میلیون نفرند اما واقعا نبودند، جلب شده بود. مردم فراموش شده بودند. کسی از علت اختلاف 11 میلیونی و علت شکست هاشمی نمی گفت. کسی نمی گفت مردم چه را نمی خواستند که این چنین رأی دادند و چه چیزی را می خواستند که به میدان آمدند.

درخواست 201 تشکل دانشجویی برای برخورد قضائی با موسوی، کروبی، و مهدی هاشمی

دانشجويان حق شكايت اختصاصي خود را از جايگاه نخبگان علمي و سياسي كشور از آقايان مير حسين موسوي، مهدي كروبي و مهدي هاشمي محفوظ مي‌دانند و در صورت عدم اقدام درخور دستگاه قضائي اقدامات بعدي را در دستور كار خود قرار خواهند داد.

مؤدب در حمايت از مواضع قزوه سرود

تو از قديم سبز بودي برادرم قزوه! / از “مولا ويلا نداشت ” / از “شب است و سكوت است و ماه است و من ” / از “كيسه مي دوزند با نام شما شيادها ” / از “مردان بلدرچين ” / از قديم! / آفتاب‌پرست‌ها رنگ مشخصي ندارند / اما شما از مزار سلمان كه باز مي‌گشتيد
سبز بوديد / تو سبز بودي، سيد حسن سبز بود / قيصر سبز بود / من در مزرعه‌هاي سبز عرق ريختم /با پرچم‌هاي سبز گريستم / و لباس سبز پسرعموهايم را براي كار به تن كردم

هوای نفس و بدعت نظری آغاز فتنه است

امام علي(ع) در نهج‌البلاغه در خصوص اينكه فتنه چگونه شروع مي‌شود صحبت مي‌كنند: يك بعد نفساني دارد يعني خودخواهي؛ افرادي پيدا مي‌شوند كه خود محورند، ديكتاتورند، منفعت طلبند و فقط دنبال قدرت و پيروزي خودشان هستند. دوم اينكه شروع فتنه از بدعت نظري در مفاهيم است؛ يعني تغيير دادن اصول يا تحريف آن. سپس گروهي از گروه ديگري كمك مي‌خواهند؛ يعني يك عده انحرافات فكري را تئوريزه مي‌كنند و عده‌اي هم براي نفسانيت آنها ‌هيزم مي‌ريزند و آنها هم با نفسانيت خود روي مفاهيم تئوريك آنها نفت مي‌ريزند.

درد واره‌ها / قیصر امین‌پور

دردهای من / گرچه مثل دردهای مردم زمانه نیست / درد مردم زمانه است / مردمی که چین پوستینشان / مردمی که رنگ روی آستینشان / مردمی که نامهایشان / جلد کهنه ی شناسنامه هایشان / درد می کند

حاشيه‏هاي ديدار نخبگان و رهبري از نگاه يک شريفي

انتقاد دومش این بود که چرا در فضای عمومی و به خصوص در مطبوعات و مجلس خبرگان نقدی نسبت به رهبری دیده نمی‏شود؟ می‏گفت که اگر این نقدها صورت نگیرد موجب به وجود آمدن نفاق و کینه می‏شود. چند دقیقه‏ای می‏شد که سخن می‏گفت. بنابراین با کاغذی وقت را به او تذکر دادند و او با اشاره به اتمام وقت از رهبری خواست صحبتش را ادامه دهد که پاسخ شنید: «من موافقم كه شما ادامه بدهید. وقت از اول هم تمام شده بود، ولی شما ادامه بدهید…»

از اخباري که درباره برخورد با من منتشر شده خنده‏ام مي‏گيرد

مطالبی که در این دیدار مطرح کردم کاملا اعتقادات خودم بوده و با هیچ کس هماهنگ نکردم و کسی خبر نداشت که می‏خواهم صحبت کنم حتی خانواده‏ام نیز از این موضوع، اطلاعی نداشتند. من چند بار اجازه خواستم، رهبری هم اجازه دادند و من به راحتی رفتم و حرفهایم را در چهار سرفصل بیان کردم؛ یکی صداوسیما، دوم نقد رهبری، سوم نقد نگاه حکومت به معترضین و در نهایت درد ودلی که از وضعیت جامعه عرض کردم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.