پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

شخصيت مختار به سادگی قابل رمزگشایی نيست

مترجم كتاب «مختارنامه» گفت: شخصيت مختار ثقفي و مطالبي كه درباره قيام او به عنوان يكي از انقلاب‌هاي بزرگ شيعه مطرح مي‌شود، سايه روشن‌هاي بسياري دارد. بنابراين شخصيت او، به سادگي قابل رمزگشايي نيست.

افراد دیندار از سطح رفاه بیشتری برخوردار هستند

براساس نتایج تحقیقاتی که به‌تازگی در ایالات متحده امریکا انجام شده، مردمی که از نظر دینداری در سطح بالاتری قرار دارند از نرخ رفاه بالاتری نیز برخوردارند.

شبکه‌های تلویزیونی آمریکا در رتبه‌ نخست پوشش خشونت در جهان

یافته‌های مقدماتی یک بررسی جهانی جدید از شبکه‌های تلویزیون بین‌المللی نشان می‌دهد شبکه‌های تلویزیون آمریکا خشونت بیشتری را نسبت به همتایانشان در اروپا و خاورمیانه پخش می‌کنند.

تجمع قربانيان كشيش‌ها در برابر واتيكان

قربانيان كشيش هاي فاسدي كه سالها از كودكان سوء استفاده جنسي كرده بودند، امروز يكشنبه در برابر واتيكان تظاهرات مي‌كنند.

دولت موظف به تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌ها شد

نمایندگان مجلس دولت را موظف کردند به منظور ساماندهی فضای رسانه ای کشور و مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه لایحه نظام جامع رسانه ها با رویکرد تسهیل فعالیت های بخش غیردولتی تا پایان سال اول برنامه تدوین کند.

رواج تفكر منزوي كردن روحانيت

در جريان فتنه ‌سال 1388، دشمن با تفكر جدايي حوزه از حكومت،‌ جدايي حوزه از سياست و جدايي مراجع از حكومت، به دنبال ايجاد يك انشقاق بود. آنها مي‌خواستند چنين وانمود كنند كه بخشي از بدنه‌ حوزه و روحانيت نسبت به نظام و حكومت و نسبت به رهبري زاويه دارد.

بي‌سابقه است ملتي در ۳۰ سال اين‌همه ماجرا داشته و رسانه‌اش اين‌قدر منفعل باشد

وحید جلیلی در گفتگویی خواندنی به آسیب شناسی عملکرد رسانه‌ها و رسانه ملی پرداخت. جلیلی با يادآوري مشهورات غلط شکل گرفته در عرصه رسانه ای کشور و تاکید بر عبور از آنها، به‌طور مصداقی عملکرد صدا و سیما را نقد كرد و با بيان نمونه‌هايي، رویکرد کلی رسانه ملی را توجه به برنامه های زرد و بایکوت کردن برنامه های ارزشمند دانست.

تجليل از دو فيلمبردار و مستندساز حوزه دفاع مقدس

در بخش «قاب ستاره» چهارمين جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت، از دو فيلمبردار و مستندساز عرصه‌ي دفاع مقدس تجليل به عمل خواهد آمد.

عرفان موسوم به «حلقه» يك انديشه يهودي است

يك كارشناس اديان و عرفان گفت: در داخل كشور پيروان عرفان حلقه (كيهاني) عرفان خودشان را شيعي مي‌دانند در حالي كه عرفان حلقه در تقابل انديشه شيعي قرار دارد و يك انديشه يهودي است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.