یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

استخوان‎های نرم بدر؛ ناگفته‎‌ها و حواشی بعد از کشف پیکر شهید برونسی

همسر شهید هم بر این عقیده است که چون شهید در یکی از فرمایشات خود اظهار کرده‎اند که «پیکر من مفقود خواهد شد و برنمی‎گردد»، پیکر متعلق به شهید برونسی نیست. اما این‎که ما حتما باید معتقد باشیم که الی الابد پیکر گمنام می‌‎ماند، قابل‎قبول نیست. چون بالأخره معتقدیم پس از ظهور حضرت مهدی (عجل‎الله‎تعالی‎فرجه‎الشریف)، قبر مطهر حضرت زهرا (سلام‎الله‎علی‌ها) هم روزی پیدا خواهد شد. و این‎جور نیست که تا ابد بخواهد این پیکر‎‌ها گمنام باقی بماند.

رئیس‌جمهور با تکذیب شایعه استعفا، بر ضرورت توجه به رهنمودهای رهبری تاکید کرد

ایشان یادآور شد که در جریان امور قوه مجریه هستند و جلسات هیأت وزیران با حضور آقای مصلحی وزیر محترم اطلاعات طبق معمول تشکیل می‌شود. آقای احمدی‌نژاد ضمن تکذیب شایعه استعفا، بر ضرورت توجه به رهنمودهای رهبر عزیز انقلاب در حفظ آرامش و مقابله با شایعات تاکید کرد.

هر اقدام منجر به خوشحالی دشمنان و ناراحتی دوستان، مذموم است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری یكی از ملاك‌های امام خمینی‌(ره) مبنی بر مذموم بودن هر اقدام و كاری كه موجب خوشحالی دشمن شود، افزودند: باید از هر كار و اقدامی كه موجب پایكوبی و جنجال دشمنان می شود، و دوستان را نیز ناراحت می‌كند، پرهیز شود.

بررسی ابعاد فقهی و کلامی حکم حکومتی در هفته نامه ۹ دی

چهاردهمین شماره هفته نامه ۹دی در حالی امروز منتشر شد که این هفته نامه تیتر یک خود را به تبیین مفهوم حکم حکومتی اختصاص داده است. ۹دی در مطلبی با عنوان «نظام اسلامی با حکم حکومتی بن بست ندارد» به دلیل مطرح شدن دوباره مسأله حکم حکومتی در جریان برکناری مصلحی و عدم موافقت رهبری، به بررسی ابعاد فقهی و کلامی حکم حکومتی و تبیین این مفهوم عمیق و کارگشا در نظام حکومتی اسلام پرداخته است.

چهارمین شماره فصلنامه سمات منتشر شد

شماره جدید فصلنامه معرفتی ـ عقیدتی سمات با مدیر مسئولی مهدی نصیری منتشر شد. در ابتدای این شماره مطلبی با عنوان بیداری اسلامی- منطقه‌ای؛ آغازی بر یک پایان بزرگ را به قبم مدیرمسئول می خوانیم و در پایان نیز مطلبی از آیت الله العظمی مرعشی نجفی (ره) با عنوان مصیبت صوفیان برای اسلام از بزرگ‌ترین مصائب است گنجانده شده است. مقالاتی با عناوین: اوهام پیرامون اصالت وجود و اصالت ماهیت / المیزان و رؤیت خداوند / فلسفه و نبوت / اعتبار و ضرورت روایات تفسیری از مطالب معرفتی و عقیدتی این شماره است.

دفتر جواد شمقدری ترک سالن توسط هنرمندان در اعتراض به مشایی را تکذیب کرد

درحالی رسانه‌های خبری از التماس‌های شمقدری برای بازگشت مدعوین به سالن و نشستن پای سخنرانی اسفندیار رحیم مشایی می‌دهند که با تماسی که با دفتر وی صورت گرفت این خبر تکذیب شد.

نامگذاری خیابانی به نام راشل کوری در تهران منتفی شد!

رئیس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران گفت: تعلل در تأیید محل تعیین شده برای نامگذاری خیابانی به نام راشل کوری توسط وزارت امور خارجه به معنای منتفی شدن طرح است.

بخشنامه‌ای که نهاد ریاست‌جمهوری آن را اجرا نمی‌کند!

صرف ناهار و عدم حضور یکساعته‌ی کارمندان دفتر ارتباط مردمی ریاست‌جمهوری در ساعات موظف کاری، در حالی است که طبق بخشنامه‌ی دولت کارمندان فقط حق دارند به مدت فقط ۲۰ دقیقه به اقامه‌ی نماز بپردازند و بقیه‌ی ساعات را به خدمت‌رسانی به مردم صرف کنند.

وزیر خارجه مصر: گذرگاه رفح به طور کامل بازگشایی می‌شود

وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد که گذرگاه رفح بین مصر و نوارغزه بزودی و بطور کامل بازگشایی می شود.

كتاب های خواندنی به مناسبت روز ملی خليج فارس

اداره كل فرهنگي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور موضوع ششمين پوستر «اين چند كتاب» را در ارديبهشت ماه به معرفي منابع خواندني و ارزشمندي به مناسبت روز ملي خليج فارس اختصاص داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.