جزوه: اخلاق سیاسی به روایت شهید رجب‌بیگی

مقاله‌ی «شيطان هاي بزرگي كه از كوچكي ديده نمي شوند- گامي در اخلاق» از جمله خواندنی ترین مقالات این شهید انقلابی به شمار می‌روند. شهید رجب‌بیگی در این مقاله با نقد برخی بی‌اخلاقی‌ها و فضای ماکیاولیستی حاکم بر برخی سیاسیون، همه را به اخلاق فرا می‌خواند.

جوانان غیور و مومن را فرزندان خود می‌دانم و از آنان حمایت می‌کنم

حالا اين حرف من بهانه‌اى نشود براى اينكه يك عده‌اى بروند جوانهاى انقلابى را به عنوان جوانهاى تند، مورد ملامت و شماتت قرار بدهند؛ نه، من همه‌ى جوانهاى غيور كشور را، جوانهاى مؤمنِ انقلابى كشور را فرزندان خودم ميدانم و پشت سر آنها قرار ميگيرم

بازی با توپ سیاست در زمین فرهنگ

این سیاسی سازی باعث ضربه خوردن فرهنگ شده و دلزدگی عموم مردم را از حوزه های فرهنگی به همراه دارد، علاوه بر اینکه همین تجمع می تواند باعث افزایش حساسیت نسبت به فیلم های مورد نظر شده و به فروش آن ها کمک شایانی کند و به عبارتی نتیجه مورد نظر برگزار کنندگان تجمع عکس گردد. و از سوی دیگر فیلم هایی که به عنوان رقیب سیاسی فیلم های مذکور هستند بدلیل دو قطبی ایجاد شده ضربه خورده و سایه ناخواسته سیاست بر آن ها باعث نادیده گرفته شدن رویکرد های فرهنگی آن ها شود.

فراخوان همایش تلویزیون مردم انقلاب اسلامی

مرکز راهبردی جبهه فکری انقلاب اسلامی، در راستای تبیین و ترویج مولفه‌های رسانه انقلابی و تدوین مجموعه مقالات و برگزاری همایش «تلویزیون مردمِ انقلاب اسلامی»، از همه اندیشمندان، متخصصان و فرهیختگان جهت نگارش مقالات علمی – تخصصی دعوت به عمل آورد.

بیانیه تشکل‌های دانشجویی درباره انتخاب سعید مرتضوی

در این میان آنچه ذهن عدالت­خواهان را بیش از همه به خود مشغول کرده است، پیامد انتصابهایی از سر ناشایستگی و با اهداف و اغراض سیاسی است که منجر پیوند سیاسیون قدرت‌طلب با منابع ثروت و تشکیل حلقه‌های قدرت-ثروت می‌گردد

ابعاد زندگی پدر موشکی ایران در همشهری «آیه»

ماهنامه «همشهری آیه» آخرین شماره سال جاری خود را به ویژه نامه ای برای سردار شهید حسن تهرانی مقدم اختصاص داد. در این ویژه نامه 66 صفحه ای، عناوینی چون گاهشمار زندگی شهید، حادثه در بیدگنه، از خمپاره 60 تا شهاب 3، بزرگان در سوگ فرزند ملت ، خستگی هیچ گاه در حسن نفوذ نکرد، از سرچشمه تا دریا، پیش بینی های دقیق فوتبالی حاج حسن و صنعت هوایی کشور مدیون حسن مقدم است به چشم می خورد.

جمهوری برادر ما است

خاصیت جمهوری ایستایی و محافظه‌‌کاری است. این روزها جمهوری برای حفظ وضع محصل حکومت (هم‌آن دست‌آوردهای انقلاب که حالا به دست جمهوری سپرده شده است) روزاروز به قوانین و شیوه‌های کامل‌تری مجهز می‌شود؛ در مقابل انقلاب پویا و آرمان‌خواه هر روز در جبهه‌هایی عمیق‌تر و غریب‌تر دست به آوردن می‌زند؛ یعنی از پی آوردن جمهوری از پی انقلاب هر روز سخت‌تر از دی‌روز است.

آی آقایان! بانو را دفن نکنید

سیمین دانشور را بسیاری به سو و شون‌اش می‌شناسند و جزیره سرگردانی و ترجمه‌ها و کارهای دیگر و برای دیگرانی هم او نزدیک‌ترین یار جلال آل‌ قلم است. زن نویسنده‌ای که او را از نوشته‌های‌اش جدا نمی‌کرد و بدان علت که او را شبیه نوشته‌های‌اش می‌یافت، نویسندگی و هم‌سری‌اش برای او، به یک‌سان دارای اهمیت می‌شد.

کاریکاتور: این کمره یا فنره؟

برای دیدن در اندازه بزرگ کلیک کنید!

وزارت ارشاد بسیار اسلامی؛ لطفا با غسل وارد شوید!

وزارت ارشاد بسیار اسلامی؛ لطفا با غسل وارد شوید!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.