یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

شعر: ذکر ما علی‌الدّوام گریه‌های بی‌صداست

ماهِ تا ابد تمام! السلام یا امام! | ذکر ما علی الدّوام، گریه‌های بی صداست || مجلس شراب را چشم تو به هم زده ست | چشم تو هنوز هم، مستی مدام ماست || ما شهید می شویم، روسفید می شویم | روزگار، بی وفا… عاشق تو باوفاست || ای هدایت نجیب! آسمانی غریب! | مضطریم و منتظر، یادگار تو کجاست؟

«داستایووسکی در کشاکش با نیهیلیسم روسی» در شماره جدید فرهنگ عمومی

در این شماره‌ به موضوعاتی مانند بازخوانی فتنه ۸۸ و جامعه‌گریزی نخبگان مدرن، مدرنیته و مباحثی حول فلسفه سیاسی، فلسفه هنر و نظری نقادانه به دیدگاه متفکرانی چون اشمیت و فروید پرداخته شده است. مقاله‌ی «داستایووسکی در کشاکش با نیهیلیسم روسی» خوانشی منتقدانه است بر آثار این رمان‌نویس شهیر روسی در بستر اندیشه‌ها و وقایع سیاسی هم‌زمان وی و نسبت‌اش با جریان‌های ادبی معاصر.

اخوان و ریسکی به بزرگی سابقه‌اش

تصمیم جماعت اخوان المسلمین برای بازنگری در رای اولیه اش مبنی بر عدم معرفی نامزد در انتخابات ریاست جمهوری مصر، و عزم این گروه برای در اختیار گرفتن اولین دولت پس از مبارک، چرخشی اساسی در رویکرد با سابقه ترین جنبش اسلامی منطقه خاورمیانه محسوب می شود.

احمدی‌نژاد: انقلاب نشده که حزب‌بازی کنیم و جیب خودمان را پر کنیم

این نکته بسیار مهمی است واگر این گم شود، همه چیز را از دست می دهیم. اصلا برای چی انقلاب شده؟ برای چی شما وارد انقلاب شده اید؟ آیا انقلاب شده که ما یک حکومتی درست کنیم و با هم دیگر حزب بازی در بیاریم و بجنگیم تا این، آن یکی را خراب کند و بیاید سر قدرت؟ هر کسی هم رسید سر قدرت، جیبش خودش و فامیل هایش را پر کند و بعد هم هزار نوع مسائل فرعی درست کنیم تا کسی به این چیزها توجه نکند.

ادعای جدید غرب در خصوص ارسال سلاح به سوریه

شبکه ZDF آلمان در برنامه ای ویژه مدعی شد که ایران از طریق هواپیماهای مسافربری خود به سوریه و لبنان سلاح منتقل می کند.

این‌جا تهران است؛ یک دست لباس۵۰ میلیون تومان

بدون شک واقعیاتی در جامعه هست که از دور برای تمام تهرانی‌هایی که در این شهر زندگی می کنند قابل لمس است. از رستوران های مجلل یک نقطه از شهر گرفته که هزینه یک شب شام خانوادگی‌اش برابری می کند با حقوق ماهیانه یک کارمند در یک نقطه دیگر از شهر تا تفریحات و پارک‌ها و امکاناتی که فکر استفاده از آن در تخیل بخشی از شهروندان جامعه اصلا نمی‌گنجد.

حقوق‌ها را افزایش نمی‌دهیم کارمندان قناعت کنند

وی با دفاع از عدم افزایش حقوق کارمندان گفت کارمندان باید خوب کار کنند تا خوب زندگی کنند نه اینکه پول بگیرند و کار نکنند! وی با بیان آن‌که میزان افزایش حقوق کارمندان ۱۰ تا ۱۲ درصد بیشتر نخواهد بود اظهار امیدواری که با مقداری «سختی و قناعت» تورم به کمتر از ۱۵ درصد برسد.

گروکشی‌های سیاسی و ناکارآمدی قانون بررسی اعتبارنامه‌ها

در دوره‌های قبلی مجلس هم اتفاق می‌افتاده که منتخبانی که اعتراضاتی نسبت به پرونده آنها وجود دارد در عملی متقابل، اعتراضاتی را نسبت به پرونده چندین نفر از نمایندگان مطرح می‌کنند؛ این اعتراض متقابل از طرفی با بالابردن حجم پرونده‌های در دست بررسی و از طرفی با فشار آوردن بر نماینده‌هایی که به اعتبارنامه‌شان اعتراض متقابل شده است غالباً باعث می‌شود که اعتراض‌کنندگان اولیه از اعتراض خود منصرف شوند.

«مبارزه در خلیج عدن» نخستین بازی رایانه ای ارتش

نخستین بازی رایانه ای ارتش با نام «مبارزه در خلیج عدن» در نیمه دوم خردادماه همزمان در سراسر کشور توزیع می شود.

اولين نقشه راه توليد الگوي پيشرفت اسلامی

دسته اول از موضوع گیری ها نسبت به گفتمان عدالت و پیشرفت در سطح برخورد تبلیغاتی با این موضوع خلاصه می شوند. در این نوع از برنامه ها موضوع عدالت و پیشرفت به صورت های مختلف رسانه ای و غیر رسانه ای تبلیغ و ترویج می شود ولی به همراه این برنامه های تبلیغاتی تحلیل و یا برنامه خاصی برای تحقق عدالت و پیشرفت ارائه نمی گردد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.