جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

شعر: قحط چمدان در مکه!

رفتیم به پیشواز حاجی رمضان | دیدیم چقدر حاجی پیر و جوان || با هر چمدان هزار و صد کیلو جنس | با هر حاجی دوازده تا چمدان || رفتند و هتل های گران قحطی شد | هر چیز که بود پیش از آن قحطی شد

آمریکا و سوریه؛ حقایقی که باید بدانید

آمریکا و متحدانش در ناتو از جنبش اعتراضی مردم در مصر و سوریه و کشورهای دیگر به عنوان پوششی به منظور ایجاد حمایت از شورشیان دست ‌راستی استفاده کردند. هدف کمک به مردم سوریه نبود، بلکه بردن سوریه به اردوگاه «حامی امپریالیسم» بود. ایرادها یا اشتباهات دولت اسد، مشکل واقعی آن‌ها نبود.

محاکمه دو شهردار و معاونان استانداری در دادگاه اختلاس بیمه

نماینده دادستان به بازجویی از ش.خ در سازمان بازرسی کل کشور اشاره کرد و گفت:‌پس از این بازجویی ش.خ متواری می‌شود و حتی آدرس منزلش هم عوض می‌شود که نشان از مجرم بودن وی دارد در حالی که وکیل او قصد دارد اینگونه جلوه دهد که ش.خ مبالغی که د.س دریافت کرده براساس یک کار مشروع بوده و جرمی مرتکب نشده است.

بخش خصوصی در میدان بزرگ جدال با دولتی‌ها

آنچه از فرایند خصوصی سازی مورد انتظار است اصلاح، استقلال و انعطاف‌پذیری لازم در نظام مدیریت و انتقال مالکیت واحدهای دولتی به اشخاص حقیقی و حقوقی است. بنابراین خصوصی سازی هنگامی می‌تواند منجر به افزایش کارایی داخلی بنگاه ‌ها و مؤسسات دولتی شود که انتقال مالکیت را در پی داشته باشد. در غیر این‌صورت مهم‌ترین هدف خصوصی سازی یعنی افزایش کارایی، نادیده گرفته‌شده است.

داوری اردکانی در دادگاه «پنجره» حاضر شد

پنجره با عنوان «داوری در دادگاه ایدئولوژی» به سراغ یکی از برجسته‌ترین اساتید فلسفه کشور که در آستانه هشتادسالگی قرار دارد یعنی دکتر رضا داوری اردکانی رفته است و تلاش کرده است در پاسداشتی رسانه‌ای مروری بر زندگی، دیدگاه‌ها و فعالیت‌های علمی وی داشته باشد. دکتر داوری در گفتگویی دلنشین با پنجره به وضعیت فلسفه در ایران پرداخته است.

طرح: ورود آل‌خلیفه ممنوع

سفر قاتل مردمان بحرین به ایران بابت اجلاس غیرمتعهدها.

عربستان در آستانه زلزله سیاسی است

مرگ ولیعهد عربستان افزایش بحران سیستمی را آشکارا نشان داد و اعتراض های مردمی و جشن و شادی در پی مرگ نایف نیز بحران هویتی و هنجاری آل سعود را بیش از هر زمان دیگری افشا کرده است. به این ترتیب باید منتظر زلزله سیاسی در عربستان بود.

مهران را هم خدا آزاد کرد، آباد کردنش دیگر باخدا نبود!

امروز مهران تنها یک نام نیست، مهران قلب تپنده روزهای دفاع مقدس است، امروز در گلزارهای شهدای گوشه گوشه کشور رشیدمردانی خفته‌اند که محل شهادت پرافتخارشان مهران است، همانجا که برگرفته از نامش شهر مردمان مهربان است..

به تحریم‌های نفتی سلام می‌کنیم

معاون اول رئیس جمهور در آستانه اول جولای و موعد اعمال تحریم‌های غرب علیه صادرات نفت ایران گفت:باید به تحریم‌های نفتی سلام کنیم مشروط بر اینکه با هم باشیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.