هندسه نوین جهانی و جایگاه جدید ایران

پس از برگزاری اجلاس شانزدهم جنبش عدم تعهد در تهران که به رغم تمام فشارهای آمریکا و غرب با استقبال کم‌نظیر و حضور نمایندگان ۱۲۰ کشور جهان مواجه شد، اکنون پرسش اصلی این است که ایران اسلامی به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد چه مسئولیتی در هندسه نوین جهانی دارد؟

اگر اعراب «راشل کوری» را بازداشت می‌کردند!

روزنامه “القدس العربی” در سرمقاله خود با اشاره به سکوت دولت آمریکا درباره پرونده قتل فعال آمریکایی در اراضی اشغالی، این سئوال را مطرح کرد که اگر این شهروند آمریکایی در کشوری عربی کشته یا بازداشت می‌شد، کاخ سفید چه واکنشی نشان می‌داد؟

گزارش آمانو درباره ایران در سایت آمریکایی چه‌می‌کرد؟

انتشار زودهنگام گزارش آمانو درباره ایران از جانب یک موسسه امریکایی ، تخلف اساسنامه‌ای آشکار از جانب دبیرخانه آژانس به حساب می آید.

سمپاشی مدعیان گفتگوی تمدنها علیه اجلاس!

در حالیکه همه ی رسانه های جهان به پیروزی ایران در نتیجه ی اجلاس عدم تعهد اعتراف می کنند،مدعیان اصلاحات نسبت به این دستاورد مهم سکوت کرده اند.

صالحی: گروگان‌ها به‌زودی آزاد می‌شوند

وزیر امور خارجه اعلام کرد: صبح جمعه خانواده‌های هفت مدیر هلال احمر ایران که در لیبی ربوده و به گروگان گرفته شده اند با آنها به صورت تلفنی صحبت کردند.

رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا: نمی‌خواهم همدست اسراییل باشم

مارتین دمپسی، فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا، اسراییل را از جنگ با ایران برحذر داشته و هشدار داد اقدام نظامی علیه تاسیسات هسته‌ای این کشور، ایران هسته‌ای را متوقف نخواهد کرد.

چاپ«من مادرمصطفی»با دست نوشته‌ای جدید

رحیم مخدومی از اتمام نگارش چاپ دوم کتاب «من مادر مصطفی» با افزوده شدن دست‌نوشته‌های عرفانی شهید «مصطفی احمدی روشن» خبر داد.

شیطنت رویترز در مورد نفت ایران

درحالی وزارت دارایی ژاپن از واردات روزانه ۱۲۶ هزار بشکه نفت ایران در جولای خبر داد که رویترز با تحریف گزارش وزارت اقتصاد ژاپن مدعی به صفر رسیدن واردات نفت این کشور از ایران در ماه جولای شده است.

ردپای سیاست در ادبیات داستانی ایران

«جلوه‌هایی از ادبیات سیاسی امروز ایران» نوشته محمدرضا سرشار نقد آثاری از نویسندگان ایرانی و خارجی با محوریت جست و جوی سیاست در ساحت داستان است که نویسنده با استناد به نشانه‌های موجود در آثار به نقادی آنها پرداخته است.

دستگیری عضو بلندپایه جبهه مشارکت بدلیل قاچاق مواد مخدر

عضو مرکزیت جبهه مشارکت در اصفهان بدلیل حمل و قاچاق مواد مخدر تریاک بازداشت شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.