سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹

شعر: ای كاش می‌شد دوباره بالی به دور حرم زد

در كوچه‌های نگاهت ای كاش می‌شد قدم زد | در شرح قرآن چشمت آیه به آیه قلم زد || فریاد نهج‌البلاغه با چرخش ذوالفقارت | همدم شد و بر سر كفر، تیغ عدم دم به دم زد || اكسیر عشق تو غوغاست بی‌شك طلا می‌شود خاك | حتی خدا روز خلقت از كیمیای تو دم زد

اختلافات را به میان مردم نکشانید

يكى از راه‌ها، ايجاد وحدت است. اختلافات مضر است. هم اختلافات بين مسئولين مضر است؛ هم بدتر از آن، كشاندن اختلاف ميان مردم مضر است. اين را من به مسئولين، به رؤساى محترم هشدار ميدهم. من از رؤساى قوا حمايت كردم، باز هم حمايت ميكنم – مسئولند، بايد كمكشان كرد – اما به آنها هشدار ميدهم، مراقب باشند. نه اينكه اين نامه‌نگارى‌ها خيلى مهم باشد؛ نه، صد تا نامه بنويسند؛ كار خودشان را بكنند، اختلافات را به ميان مردم نكشانند، چيزهاى جزئى را مايه‌ى جنجال و هياهو و استفاده‌ى تبليغاتى دشمن و خوراك تبليغاتى راديوهاى بيگانه و تلويزيونهاى بيگانه نكنند، صد تا نامه بنويسند؛ نامه اهميتى ندارد. مهم اين است كه همه‌ى ما بدانيم مسئوليتى داريم، همه‌ى ما بدانيم موقعيت حساسى داريم.

نوجوانی که از آقا خواست دیگر روضه قاسم نخوانند

به مداحان و روضه‌خوان‌ها بگویید که دیگر روضه قاسم‌ابن‌الحسن را نخوانند آقا گفت: روضه قاسم که خیلی خوب است که جوان پاسخ داد: پارتی بازی شده قاسم که 13 سالش بوده را اجازه دادند که به میدان جنگ برود و شهید شود ولی فرمانده سپاه اردبیل اجازه نمی‌دهد من به جبهه بروم که همان لحظه آقا فرمودند با فرمانده سپاه اردبیل تماس بگیرد و بگویید که مرحمت از دوستان ماست و او را ثبت نام کنید.

اردوغان: از هر خانواده ترکیه‌ای ۳ بچه می‌خواهم

من معتقدم اقتصاد یک عنصر دارد و آن انسان است،چون کار از انسان مشتق می شود و اگر انسان باشد کار هست و کار بدون انسان معنا ندارد.اگر انسان باشد سرمایه است اگر نباشد سرمایه ای هم در کار نخواهد بود، اگر انسان باشد تولید هست و اگر نباشد تولیدی هم نخواهد بود و همین طور مصرف با انسان معنا می یابد .اگر انسان نباشد هیچ کدام از اینها هم نخواهد بود.از این رو باید همه توجهمان به داشتن جمعیت جوان و آموزش دیده باشد

صداوسیما شبکه خانواده راه‌اندازی می‌کند

در این جلسه بر لزوم توجه به رویکرد خانواده‌محوری در همه سیاستگذاری‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و چارچوب‌های مختلف کشور به ویژه در رسانه ملی تاکید و مقرر شد ضمن توجه خاص شبکه‌های فعلی صدا و سیما به رویکرد خانواده‌محوری، شبکه تخصصی و موضوعی خانواده پس از بررسی‌های کارشناسی لازم از سوی رسانه ملی راه‌اندازی شود.

داود اوغلو: هر نوع گفت‌وگو با سوریه بی‌معنا است!

احمد داود اغلو در کنفرانس مطبوعاتی با همتای کاستاریکایی خود در سخنانی در ارتباط با وضعیت سوریه بیان داشت: ترکیه همچنان ایجاد دولت انتقالی در این کشور با همکاری مخالفین را راه حل مناسبی برای سوریه می داند اما اشاره ای به کمک های نظامی ترکیه به مخالفین در سوریه که باعث عمیق تر شدن بحران شده است نکرد.

روایت امام هادی(ع) از سختی مرگ و کلید رهایی از آن

هر کس عمل شایسته‏ای انجام بدهد، چه مرد و چه زن و حال اینکه مؤمن باشد، ما به او یک زندگی گوارا می‌بخشیم و زنده‌اش می‌کنیم. اما چه حیاتی؟ «حَیوۀً طَیبَةً». پس آن موقع چه چیزی به درد ما می‌خورد؟ عمل صالح، ما را زنده می‌کند، امّا یک زندگی پاکیزه و گوارا.

طرح حمایت از تولید ملی به صحن مجلس می‌رود

نعمتی بیان کرد: ویرایش پانزدهم این طرح نیز با کمک مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی انجام شد و این طرح به زودی به صحن علنی مجلس ارایه می‌شود.

حسن عباسی:منتظر ترکیدن حباب بازار بورس باشید

سال‌های پیش من می‌گفتم که بورس ما قمار است برخی از افراد به من می‌گفتند که چرا این را می‌گویی و اعتراض می‌کردند، من نیز به آنها می‌گفتم که بانک های اروپا و وال استریت را می‌گویم، اما امروز قضاوت با شما آیا این شیوه امروز ما همان شیوه وال استریت و بورس وال استریت است یا نه؟

هنوز متوجه پیامدهای زلزله «طلاق» نشده‌ایم

مرتضی طلایی با بیان اینکه مسائل اجتماعی و فرهنگی به صورت آهسته و پیوسته تغییر می‌کند، گفت: مشکلاتی که در سبک زندگی مردم به ویژه جامعه شهرنشین به وجود آمده، به صورت انفجاری نمود پیدا نمی‌کند و به صورت چکشی هم حل شدنی نیست.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.