پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

اوباما: همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی علیه ایران روی میز است

«باراک اوباما» در دیدار «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تاکید بر این که ایران به خاطر تحریم ها حاضر به مذاکره شد، گفت: با چشمانی باز وارد مذاکره شده‌ایم و هیچ گزینه‌ای از جمله گزینه نظامی را از روی میز برنداشته‌ایم.

مکالمه تلفنی باید به بعد از اقدامات عملی آمریکا موکول می‌شد

بهتر بود همان‌گونه که برای ملاقات حضوری به اوباما وقت داده نشد، از پذیرش مکالمه تلفنی با اوباما نیز خودداری کرده چنین اقداماتی به بعد از نشان دادن اقدامات عملی دولت آمریکا و راستی‌آزمایی و صداقت‌سنجی در رفتار عملی‌‌شان موکول می‌شد.

سبقت گرفتن خاطرات انقلاب و دفاع از ادبیات ترجمه‌ای

رخدادها و حوادث بزرگی همچون انقلاب و جنگ تكرارپذیر نیست. پس از جهت كم‌نظیری و جذابیت، توجه عموم افراد جامعه را جلب می‌كند. جذابیت این خاطرات توانسته است تا حد زیادی ادبیات ایران پس از انقلاب را تحت تأثیر قرار دهد و گاهی شانه‌به‌شانه‌ی ادبیات ترجمه‌ای و در دهه‌ی اخیر حتی پیشرو و جلوتر از ادبیات ترجمه‌ای حركت كند.

کوثری: غنی‌سازی ۲۰ درصد ادامه دارد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: فعالیت‌های سایت هسته‌ای فردو بدون هیچ‌گونه نقصی ادامه داشته و غنی‌سازی با غنای ۲۰درصد نیز در آن انجام می‌شود.

قزوه: سهراب سپهری معلم شعر انقلاب است

در نشست همایش سهراب سپهری، از نمایش خودرو این شاعر در همایش «صدای پای آب» و راه‌اندازی دو جایزه به نام او در زمینه محیط زیست و حامیان مبتلایان به سرطان خبر داده شد.در این نشست همچنین علیرضا قزوه عنوان کرد، سهراب سپهری معلم شعر انقلاب است و اگر بیش‌تر زندگی می‌کرد، ممکن بود بر اثر شگفتی‌های بعد از انقلاب، نگاهش تغییر کند.

روی وزارت فرهنگ پهلوی هم سفید!

محمدصادق کوشکی با بیان اینکه معرفی فیلمی فرانسوی‌زبان به عنوان نماینده ایران به اسکار خیانت در حق تاریخ، زبان و فرهنگ ایران است گفت: با این کار روی وزارت فرهنگ پهلوی را سفید کردند.

بازرسان سازمان ملل دمشق را ترک کردند

این گروه که چهارشنبه وارد پایتخت سوریه شده بود قرار است گزارش خود را پیش از پایان اکتبر ارائه کند.

پر پرواز را از دست ندهید

داداش ما دزد نبودیم و نیستیم. یه اشتباهی کردیم این کیف رو برداشتیم. بعد که کتابتو خوندیم گفتیم ما این کاره نیستیم. شماره تو از از روی کاغذها پیدا کردیم تا کیفو بیاریم تحویل بدیم.

القاعده دولت ترکیه را تهدید کرد

اقدام دولت ترکیه در بستن گذرگاه‌های مرزی با سوریه، با واکنش تند گروه موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام» وابسته به القاعده همراه شد.

در علوم انسانی دچار سوءتفاهم شده‌ایم

هر جامعه‌ای با ارزش‌ها و غایاتش قوام می‌یابد. ارزش‌ها و غایات جامعه‌ی ما چیست و ما چه مطلوب‌هایی داریم و مثلاً وقتی به فرزندان خود فکر می‌کنیم، می‌خواهیم چه بشوند و چه بکنند. خودمان از بام تا شام دنبال چه هستیم و نیازهایمان چیست و از کجا آمده است. غایت‌های سیاسی و فرهنگی اهمیت دارند، اما تکلیف جامعه با ارزش‌ها و غایت-هایی که مردمان دارند و با همتی که صرف تحقق آن ارزش‌ها و رسیدن به غایات می‌کنند معین می‌شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.