پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

فتوای صدای آمریکا در حرمت ترانه حامد زمانی

در ادامه حملات شبکه صدای آمریکا(VOA)، به حامد زمانی به خاطر ترانه “مرگ بر آمریکا”، مهدی فلاحتی، مجری این شبکه در راستای تخریب زمانی و ترانه اش به سراغ مبحث موسیقی و غنا رفته و مدعی شد این ترانه از مصادیق غنا بوده و بنابر مبانی فقه شیعه حرام است.

اولین جلسه نشست‌های دین و تکنولوژی برگزار شد

نخستین نشست «دین و تکنولوژی» موسسه علم دینی صدرا روز پنجشنبه ۷ آذرماه۱۳۹۲ با سخنرانی دکتر تقوی و با حضور جمعی از علاقه مندان این حوزه برگزار شد که در زیر خلاصه ای از سخنرانی ایشان آورده شده است.

توافق‌نامه ژنو فتح‌الفتوح نبود

در صورتی که این معاهده با کارشکنی غربی ها به شکست برسد، و در پاسخ به این کارشکنی، کشور ما اقدام به خروج از معاهده نماید، این بهانه به دست غرب داده می شود که بار دیگر این پرونده را به شورای امنیت ببرد (همانند سرنوشت توافق نامه سعد آباد)، که در این صورت باز تهدیدات سیاسی- نظامی بیشتری برای کشور به ارمغان خواهد آورد. با توجه به این حقیقت، کشورهای غربی علاوه بر عمل نکردن به تعهداتشان، از عمل نکردن به موافقت نامه ژنو نیز سودی کلان خواهند برد.

نگاهی به برخی ویژگی‌های پل طبقاتی شهید صدر

این پل اولین پل تک پایه در ایران است و تنها چهار کشور دنیا تکنولوژی ساخت چنین پلی را دارند. استفاده از مصالح ساختمانی تماما داخلی، مقاومت در برابر زلزله و طراحی دیوارهای جاذب صوت در کشور برای اولین بار از ویژگی های پروژه پل صدر است.

۵ میلیارد برای تغییر دکوراسیون دفتر روحانی

برخی رسانه ها از بررسی های کارشناسان یک نهاد نظارتی، گزارش دادند که یکی از وزرا در سفر ۴ روزه خود به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس از هواپیمای اختصاصی دولت استفاده می کند.

«حسنا»؛ یک چادر دوست داشتنی و راحت

آنها گفتند که ما اصلا چادری نیستیم و آمدیم یک چادر سفارش بدهیم که اگر ختم و یا زیارتی رفتیم چادر داشته باشیم و این چادر حسنا هم بهتر و زیباتر است. گفتم من اصلا کاری به این حرف ها ندارم و می گویم زمانی که از این چادر استفاده می کنید نباید آرایش داشته باشید.

عامل توسعه نامتوازن پتروشیمی ایران

این پتروشیمی‌ها درصورتی که به یک سود معقول و منطقی، همانند همتایان خود در کشورهای همسایه، رضایت بدهند می‌توانند همچنان در بازار رقابت با آنها باقی بمانند. در واقع در این شرایط، بستر یک رقابت سالم فراهم می‌شود و کسانی در این رقابت پیروز خواهند بود که از مزیت واقعی برخوردار باشند و نه مزیت ساختگی ناشی از یارانه دولتی.

یک «جای خالی» در جشنواره عمار+تیزر

مستند «جای خالی» با موضوع «فرهنگ عمومی» کاری از سفیر فیلم و کارگردانی «کمیل سوهانی» قرار است در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار به نمایش درآید.

جریان‌شناسی دولت‌های پس از جنگ در تولید ملی

در یک دوره بعد از جنگ واقعاً توانایی انجام پروژه‌های بزرگ در کشور وجود نداشت و استفاده از شرکت‌های خارجی و بین‌المللی لازم بود. اما ایراد کار این بود که ما آن‌ها را مجبور به انتقال دانش فنی به شرکت‌های داخلی نکردیم. کاری که در نیرو بدرستی انجام شد.

به‌جای عکس یادگاری، غرب را مجبور به محکوم کردن ترورها کنید

عکس یادگاری گرفتن با خانواده شهدای هسته ای را پس از مذاکره و در کنفرانس خبری رد نمی کنیم اما بهتر از آن، گنجاندن محکومیت ترور شهیدان آنها در سند جامع و نهایی مذاکرات آینده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.