نقش فیس‌بوک و توئیتر در شورش‌های اوکراین

شبکه‌های اجتماعی تحت مدیریت آمریکا نقش مهمی در افزایش ناآرامی سیاسی و اجتماعی در اوکراین در هفته‌های اخیر بر عهده داشته‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد معترضان به دولت اوکراین، از ابزارهای دیجیتال همچون گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها استفاده فراوانی می‌کنند.

فروش معراجی‌ها ۱۵۰ میلیون را رد کرد

امیر قطبی – از دفتر پخش فیلمیران – درباره آخرین وضعیت فروش «معراجی‌ها» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی بیان کرد: این فیلم تنها در پنج‌شنبه (هشتم اسفندماه) در تهران به فروش ۶۲ میلیون تومان رسیده و اکرانش در شهرستان‌ها هم از روز گذشته آغاز شده است.

داعش از مسیحیان سوری جزیه می‌گیرد

تروریست های داعش مسیحیان ساکن استان رقه در سوریه را ملزم به پرداخت جزیه کرده اند.

واکنش آیت‌الله همدانی به سخنان مرکل

امروزه فرهنگ ها را جوری تنظیم کرده اند که همه زیر سفره غرب باشند و وظیفه مربیان و دبیران آموزش و پروش در این زمینه بسیار سنگین و خطیر است و آنان موظف هستند که در حدود فرهنگ اسلام حرکت کنند.

فیلم: قتل عام تروریست‌های سوریه در غوطه

کمین نیروهای ارتش سوریه برای گروههای تروریستی منجر به هلاکت دست کم 70 عنصر مسلح وابسته به تروریست ها در منطقه برکه العتیبه در الغوطه شرقی ریف دمشق و باعث دستگیری تعداد زیادی از آنان شد. خبرگزاری دولتی سوریه در گزارش خود گفته است که بسیاری از کشته شدگان چچنی، یا از شهروندان عربستان سعودی و قطر بوده‌اند.

تسلط القاعده بر تعدادی از چاه‌های نفت سوریه

این گروه های تندرو صاحب منابع مالی ذاتی شده اند و به خودکفایی رسیده اند. در عراق هم تاسیسات برق را در مناطقی که تحت کنترلشان است به دست گرفته اند و اقدام به فروش برق می کنند که چیزی بین شش تا 8 میلیون دلار امریکا در اختیارشان قرار می دهد.

روحانی: غیرنیازمندان با یارانه خداحافظی کنند

ما برای پرداخت یارانه نقدی، کل درآمد هدفمندسازی یارانه ها را به این موضوع اختصاص می دهیم علاوه بر اینکه از جاهای دیگر هم به صورت غیرقانونی پول بدست می‌آوریم تا این 40- 50 هزار تومان را به هر نفر در سراسر کشور بدهیم. آیا با این وضع نیز می توان به توسعه و پیشرفت رسید؟

فیلم: شوخی جالب شهید خرازی با حسن آقایی

مصاحبه و شوخی جالب شهید حاج حسین خرازی با حسن آقایی یکی از رزمندگان سالهای دفاع مقدس

در این مملکت نقد قدرت جا نیفتاده است

اینگونه نیست که نقد را بشناسیم و به این نتیجه رسیده باشیم که چگونه و چرا نقد باید صورت گیرد و از طرفی، چه کسانی و چه چیزهایی باید نقد شوند و چه کسانی باید نقد کنند؟ داستان ما از این قرار است که فکر می‌کنیم صاحبان قدرت رسمی باید مبرا از نقد باشند. ما بعضا می‌بینیم که به‌جای اینکه نقد‌کننده تشویق شود، نقد‌شونده مورد حمایت قرار می‌گیرد. ما در این زمینه دچار مغالطه شده و خودآگاهانه یا ناخودآگاهانه سردرگم شده‌ایم.

ایران و عراق بر سر چه توافق می‌کنند؟

صدام حسین که به نوعی از قدرت بیشتری برخوردار شد، به قول، وعده‌ها و توافق‌نامه پشت‌پا‌زده و در رسانه‌ها به ‌طور رسمی اعلام کرد که در زمان امضای توافق‌نامه الجزایر تحت فشار بوده و از موضع ضعف آن را امضا کرده و دیگر آن را قبول ندارد. این کار صدام حسین تنش‌های بسیاری از جمله جنگی ۸ ساله را به دنبال داشت تا این‌که دوباره و در زمان حمله ارتش صدام حسین به کویت و اشغال این کشور و به تبع آن حمله آمریکا به عراق، صدام با ایران تماس‌هایی را برقرار کرد و گفت «این موافقت‌نامه» را قبول داشته، همچنان معتبر و عراق به آن پایبند است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.