سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

سن سیگاری شدن به ۱۳ سالگی رسید

حجت الاسلام معین شیرازی در مراسم روز جهانی بدون دخانیات، گفت: ایرانی‌ها روزانه 30 میلیارد تومان را صرف دود سیگار می کنند و در ایران سالانه 40 هزار میلیارد تومان صرف خرید و علاج بیماری می‌شود.

پشت‌پرده واردات 10میلیون‌لیتر بنزین

با نگاهی دقیق به این آنالیزها متوجه می‌شویم که در مقابل اتانول، بنزن و آروماتیک بنزین وارداتی هیچ عددی نوشته نشده است و در کل گزارش ارائه شده دارای ابهام از نظر آلودگی است؛ چرا که بنزین باید دارای 16 استاندارد باشد که به ترتیب اهمیت می‌توان از آروماتیک، بنزن، سولفور، عدد اکتان و در مرحله بعدی فشار بخار آن نام برد، اما با وجود تمامی این ابهامات این گزارش به امضا و تأیید مسئولان دولتی رسیده است. موضوع چیست؟

نگاهی به نگرانی‌‌های مراجع و علما از دولت

کسب اعتماد مراجع تنها به شعاری سخن گفتن و دفاع از خیمه دین در سخنرانی‌ها و خطابه‌ها بدست نمی‌آید و باید تغییرات جدی در عملکرد دولت شاهد باشیم، در غیر این صورت باید این سؤال را از رئیس جمهور پرسید که آیا واقعاً این فاصله شعار تا عمل در دولت شما نوعی دوگانگی نیست؟

تقدیر از «آدرس‌های صحیح» دولتمردان در مراسم «آدرس غلط»

تجربه دنیا و تاریخ معاصر کشور ما نشان دهنده آن است که اصلاح اقتصاد و چرخیدن چرخ زندگی مردم و صنعت کشور از یک سو ​اتکا ​به​​​​​​ ظرفیت‌های درو​نی​​​​​​ کشور و از سوی دیگر ​بستگی​​ به رفع ضعف‌ها و اصلاح ساختارها و ساز و کارهای معیوبی ​دارد که فرصت ایجاد بحران یا اعمال فشار را برای زیاده خواهان و دشمنان فراهم می‌کند.

وام ازدواج فعلاً پرداخت نمی‌شود

معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه فعلاً از پرداخت وام ازدواج به جوانان خبری نیست، گفت: دولت کمیسیونی را برای از سرگیری پرداخت این وام تشکیل داده است

ماجرای عجیب عکس‌ مشهور جنگ بوسنی

«خبرنامه دانشجویان ایران» گفتگویی با محمدحسین جعفریان منتشر کرده(اینجا) که حاوی نکات خواندنی و جالبی است. اما شاید یکی از جذابترین و در عین حال تاسف برانگیزترین جای آن مصاحبه روایتی است که جعفریان از خباثت یک خبرنگار معروف روایت می‌کند. در این بخش از گفتگو آمده است: وقتی که آمریکایی ها بعد از 11 سپتامبر […]

عکس: مسکن مهر در ونزوئلا ادامه دارد

در حالیکه در دولت یازدهم مسکن مهر متوقف شد اما خانه سازی در ونزوئلا توسط شرکتهای ایرانی با حمایت دولت همچنان ادامه دارد.

بزرگترین حمله روسیه به دلار!

ولادیمیر پوتین در طول سفر دو روزه خود به شانگهای چین، گام دیگری برای از بین بردن سلطه پولی دلار برداشت؛ چرا که دومین نهاد مالی بزرگ روسیه یعنی بانک VTB با یک بانک بزرگ چینی (Bank of China) پیمانی را امضاء کردند تا دلار را کنار گذاشته و پرداختها به یکدیگر را بر اساس ارزهای داخلی انجام دهند.

حالا و هوای دمشق پیش از انتخابات

بر اساس این گزارش با وجود تهدیدهای گروههای تروریستی داعش، جبهه النصره و ارتش آزاد برای جلوگیری از برگزاری آرام انتخابات سوریه، ملت سوریه با شرکت در کارناوال های شادی با به دست گرفتن عکس و پوستر بشار اسد رئیس جمهور سوریه، آمادگی خود را برای شرکت در این انتخابات که آن را سرنوشت ساز توصیف کردند، اعلام کردند.

هفت وظیفه دولت در قبال اقتصاد مقاومتی

اقتصادی که از آن به‌عنوان اقتصاد مقاومتی یاد می‌شود، مردم‌بنیاد است؛ یعنی با اراده و سرمایه و حضور مردم تحقق می‌یابد، حال در این میان دولت می‌تواند به‌عنوان نهاد حاکمیتی با وضع قوانین مختلف، شرایط را جهت بهبود فعالیت مردم در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی تغییر دهد. در این مقاله، به این وظایف پرداخته می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.