جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

داخل ساختار سازمانی داعش چه می‌گذرد؟

داعش طی یک سال اخیر، موفق به در هم شکستن مرزهای عراق و سوریه شده و بیشتر گذرگاه‌ها و مراکز مرزی بین دو کشور را تحت اختیار گرفته و بعید نیست البغدادی تا پیش از عید فطر، راهبرد جدید داعش در مرحله پس از شکسته‌شدن مرزها را در چالش مقابل راهبردهای منطقه‌ای و بین‌المللی مخالف خود اعلام کند.

دو سوی این نقشه راه

بیرون از این جغرافیا نمی‌توان «افق مذاکرات هسته‌ای» را آنگونه که واقعا هست به ارزیابی نشست و دراین‌باره گفتنی‌هایی هست که با توجه به مرحله کنونی مذاکرات هسته‌ای اشاره‌ای گذرا به چند نکته در این زمینه ضروری به نظر می‌رسد.

طبقه بندی 50موردی فکت شیت آمریکایی

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس در یادداشتی به طبقه‌بندی ۵۰ مورد از مواردی که در فکت‌شیت منتشرشده از سوی دولت آمریکا آمده است، پرداخت.

حال ناخوش صائب در اصفهان

احوالات این روزهای ملک‌الشعرای دربار صفوی آنقدر ناخوش است که با وجود تذکر مکرر رسانه‌ها و گوشزد شدنش از سوی شاعران و اهل فرهنگ، هنوز بوی بهبود ز اوضاع آن به گوش نمی‌رسد.

خانه‌ ایرانیان، قرآن با خط ایرانی ندارد

امیراحمد فلسفی استاد خوشنویسی می‌گوید: امروز شاهدیم که سلیقه غیر ایرانی جایگزین سلیقه ایرانی شده و تاریخ ۱۴۰۰ ساله خوشنویسی ایرانی در حال از بین رفتن است.

طرح خیرات نان برای مناطق محروم

بازدیدکنندگان از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم می‌توانند در طرح خیرات نان به صورت الکترونیکی ثبت نام کنند.

گزارش «العالم» و غافلگیری صهیونیست‌ها

زارش منحصر به فرد شبکه خبری العالم از داخل یکی از تونل‌های جدید مقاومت فلسطین در غزه، صهیونیست‌ها را غافلگیر کرد.

اثبات اقتصاد مقاومتی فقط با یک نمودار

تکیه بر “درآمدهای مالیاتی” و مبارزه با فرارهای مالیاتی ازجمله مهمترین الزامات و راهکارهای اقتصاد مقاومتی است که رهبر انقلاب در چندین سخنرانی به‌ویژه در سخنرانی خود درجمع مردم آذربایجان در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۳ بر آن تأکید ویژه‌ای داشتند.

برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها اهانت است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با انتقاد از ورود کنسرت‌های موسیقی و ترویج آن درفضای دانشگاه‌ها گفت: ترویج و برگزاری کنسرت‌های موسیقی در فضای دانشگاه را مخالف سیاست‌های فرهنگی نظام و به دور از شأن دانشگاه می‌دانیم.

اتهامات ساختگی و آزمون آمریکا

هیچ تردیدی در اینکه حل و فصل اتهامات ساختگی علیه ایران فقط در یک تفاهم سیاسی ممکن است، وجود ندارد، وگرنه بحث و بررسی فنی و حقوقی این موضوع در آژانس هر چقدر هم که طول بکشد نمیتواند به رفع این اتهامات کمکی نماید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.