تجمیع تحریم های قبلی یا تحریم های گسترده و جدید!

نکته مورد توجه در مورد قانون تحریمی جدید، فراگیری آنهاست، به گونه ای که بخش های مختلف اقتصاد ایران را در لیست تحریم(SDN) می برد و همچون سیاه چاله ای، بسیاری از بازیگران و نهادهای اقتصای را سلسله وار در تحریم فرو می برد.

آب پاکی روی دست وزارت ارشاد! / نقش بعثه رهبر انقلاب در حج با برائت!

به راستی ؛ وزارت ارشاد، سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در امور حج طی این سالها برای احیای حج ابراهیمی ، حج سیاسی، حج با برائت های عملی ، حج وحدت گرا چه اقداماتی کرده اند؟ چرا تاکنون بصورت شفاف به کسی پاسخگو نبوده اند؟ آیا بجز خواندن یک بیانیه در طی مراسم حج و نقش های خدماتی و زیارتی، اقدام عملی برای این کنگره عظیم جهان اسلام کرده اند؟

یک اشتباه در تحلیل سند ۲۰۳۰

با این وجود آنچه که در تبلیغات و سخنرانی های گوناگون در مورد سند ۲۰۳۰ بیان می شد فقط مسائلی فرعی مانند «آموزش مسائل جنسی به کودکان» و از این دست مطالب بود. عدم تحلیل درست جریان منتقد ۲۰۳۰ در این مورد و موارد مشابه، همه نشان از این دارد که کشور و حتی جریان خودی دچار سرگشتگی فرهنگی شده و راه اصلی و اصیل خود را گم کرده است، چرا که درباره سندی همچون ۲۰۳۰ باید نقد و نگاه همه جانبه به اجزاء آن داشت، اگر این اتفاق بیفتد می توان شاهد روشنگری همگانی در عرصه امضای اسناد فرهنگی ـ بین المللی باشیم.

“پلاکِ شصتِ خیابانِ شانزده آذر” یک دفترِ آتش به اختیارِ مادرزادی

از جمله اقداماتِ تحسین برانگیزِ این دفتر می توان به تاسیس جشنواره ی بین المللی عمار اشاره داشت (بزرگترین اتفاق سینمایی مردمی در سطح جهان-حقیر نمونه ای از این جشنواره ی کاملا مردمی را در جایی نتوانستم بیابم) که از دست آوردهایش تشکیلِ گسترده ترین شبکه ی مردمی نمایش فیلم در تمام ِ استانهای کشور (با بیش از پنج هزار اکران مردمی) و همچنین از نتایجِ این جشنواره ایجادِ نهضت فیلم سازی در چارچوب های جبهه فرهنگی انقلاب هم در ایران و هم در سطح جهان است.

بازگشت ده نمکی با «طیب خان»

در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی و پس از دو سال پژوهش براساس اسناد و مدارک و مصاحبه با ده‌ها تن از پیشکسوتان انقلاب و دوستان و وابستگان طیب حاج‌رضایی کتاب زندگی شهید طیب حاج‌رضایی (حرّ انقلاب) توسط مسعود ده‌نمکی در دو جلد (۱۴۰۰ صفحه)‌ به رشته تحریر درآمده و احتمالاً توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر خواهد شد.

ایتان؛ روح نهضت در کالبد نظام

آری ایتان برخلاف بسیاری از دکان ها برسر حرف خود بدون توجه به نظر سیاسی خود یا دولت ها با اعتماد به نفس قسم می خورد و آن حرف را آنقدر جدی می داند که تمام تلاشش را برای جاانداختن آن حرف آنجام می دهد، هرچند اگر دیگرانی نامیدانه گوشه ای کنج عزلت پیشه کرده باشند و آنها را تکنوکرات بنامند!

شورش علیه قبایل سیاسی

همه به این نتیجه رسیده‌اند که پادشاه لخت است و مردم از این وضع و قبیله‌های سیاسی خسته‌ شده‌اند. فقط مسئله این‌جاست که در محفل تأسیس قبیله‌های جدید می‌گویند «همگی از جبهه‌بندی‌های رایج خسته شده‌ایم»؛ ولی بلافاصله می‌گویند می‌خواهیم قبیله‌ای «فراقبیله» تشکیل دهیم! همه خسته شده‌اند فقط تعارف می‌کنند.

اندر احوالات مال‌داری

شاید بشود مال‎ها را مَجازی از نظامی دانست که مال‎ها پس از استقرار این نظام تشکیل شده‎اند این نظام آن‌ها را «ممکن» کرده است. نظامی که در ظاهر زیبایش پیشرفت صنعتی و تسلط انسان بر طبیعت دیده می‎شود و هسته‎ی زشتش بحران محیط زیست و استعمار را به وجود آورده است. نظامی که در شعارهایش حرف از آزادی زد و در عمل به تجارت برده‎داری پرداخت.

در مسجد الاقصی چه گذشت؟

گروه ها و جریان های ملی و اسلامی فلسطین با صدور فراخوان هایی خواستار برپایی تظاهرات های سراسری و اعلان روز خشم پس از اقامه نماز جمعه در سرتاسر فلسطین به منظور اعلام حمایت از قدس و مسجد مبارک الاقصی و ادامه تحصن مقابل درهای این مسجد شدند. در پی این اقدام، حامیان فلسطین در سراسر جهان اعم از کشور های عربی و اسلامی و اروپایی، در محکومیت اقدامات رژیم اشغالگر قدس راهپیمایی اعتراضی برگزار می کنند.
تعداد زیادی از معترضین فلسطینی نیز در همین ایام، در درگیری با نظامیان، زخمی و شهید می شوند.

سیطره پیکره طاغوت بر روح انقلاب

کمیته‌های انقلاب فدایی انقلاب بشوند؛ نام “وزارت ” مثل یک وصله ناجور بر تارک عرش نگین سپاه پاسداران بنشیند؛ اداره‌ها جهادی نشوند که هیچ، “جهاد ” اداره شود و انقلاب مثل گربه بی‌وفایی که فرزندان خویش را می‌خورد، یکایک ما را ببلعد؛ چه باک.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.