آداب دعا در بیان استاد فاطمی‌نیا

در این کلیپ حجت الاسلام والمسلمین عبدالله فاطمی نیا سه نکته لازم الاجرا (شامل حمد و ثنای خدا، اعتراف به گناه و یاد پیامبر(ص) و آل او ) قبل از بیان حاجت و دعا را ذکر می کنند.

از مستضعفین بخواهید دعایتان کنند

آیت الله مجتبی تهرانی با اشاره به موانع استجابت دعا بر مستجاب شدن دعای مساکین و مستضعفان تأکید کرد و گفت: همین کسی که از نظر مادیّت دست ‎تنگی دارد، از او بخواه که برای مریضت دعا کند. این به اجابت می‌‏رسد.

چگونه آماده ورود به ماه مبارک رمضان شویم؟

ورود به ایام خاص نیز آداب خاص خود را دارد، مانند: آداب ایام اعتکاف یا عید غدیر، در این میان، ماه مبارک رمضان، به خاطر برجستگی‌های این ماه، و اهمیت ویژه آن در زندگی و آخرت انسان، دانستن و رعایت آداب ورود به این ماه، به انسان کمک می‌کند که، ‌‌نهایت استفاده را از این ماه پر برکت ببرد.

صورت‌های سه‏ گانه دعا برای غیر

گفته شدکه افضل اعمال در ماه مبارک رمضان، یکی تلاوت کلام الهی است که از مصدر وحی برای ابنای بشر نازل شده است و دیگری دعا و راز و نیاز کردن با خداوند و درخواست کردن از او است؛ چه دعای مأثور باشد و چه دعای غیر مأثور. این دو عمل از افضل اعمال در ماه مبارک رمضان است. بحث ما در جلسه گذشته درباره روش‎های دعا بود که معصومین در دعاهای مأثوره به ما آموخته‎اند.

خدایا، ماه رمضان سال بعد را …

تا چشم بر هم بزنیم مهمانی تمام می‌شود. نه! نه اینکه برود و ما را به حال خود بگذارد. نه! اینطور نیست؛ که اگر اینطور باشد، هیچ وقت نمی‌گفت، «من از رگ گردن به شما نزدیک‌تر هستم!».

آداب دعا كردن از نگاه آيت‌الله ميرزا جواد تبريزی (ره)

ماه مبارك رمضان شريف‌ترين وقت براي دعا كردن است، اما دعا و اجابت آن آدابي دارد كه توسط بزرگان دين از جمله آيت‌الله ميرزا جواد تبريزي (ره) به آن اشاره شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.