عکس: مستراح عروس

یکی از سنت‌ها و پدیده‌های شومی که در سال‌های اخیر گریبان‌گیر خانواده‌های ایرانی شده و تشدید کننده چشم و هم چشمی است جهازتماشاست.

برای تولید فرهنگ نرم‌افزارها را دریابیم

رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران گفت:‌ درست است که فرهنگ دارای دو بعد نرم افزاری و سخت افزاری است اما امروز برای تولید فرهنگ نیازمند توجه به حوزه نرم‌افزاری هستیم بُعد سخت افزاری در پی آن تصحیح می‌شود.

نقد در کشور ما پذیرفته شده نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه جایزه جلال آل‌احمد با اشاره به موضوع نقد ادبی گفت: اساسا نقد در کشور ما چه در حوزه فرهنگ و چه حوزه‌های سیاسی اجتماعی پذیرفته شده نیست.

«باربی» سوغات فرهنگی استان‌ها می‌شود

به فروشگاه‌ها و مغازه‌های جاده‌ای شمال کشور که سر می‌زنیم، با قفسه‌هایی از عروسک‌های «باربی» و همسرش «کن» مواجه می‌شویم، به گونه‌ای که انگار باربی توانسته است فضای سوغات ایران را نیز متحول کند!!

سنت‌های دست و پاگیر ازدواج

وجود چشم و هم‌چشمی، زیاده‌خواهی در بین دختران و پسران و خانواده‌های آنان و توقع و انتظارات زیاد و بی‌‌مورد افراد و خانواده‌ها می‌تواند سبب افزایش سن ازدواج و بروز تجرد قطعی در دختران و پسران باشد.

آداب و رسوم گیلانی ها در ماه مبارک رمضان

ماه مهيماني خدا همواره در گيلان داراي احترام و تشريفات خاص خود بوده ، که البته کمي از اين تشريفات را جوانان به خاطر ندارند، بر%D

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.