شهید محمدرضا دشتی زاده:ما میجنگیم انسان ها را آزاد کنیم نه یک شهر را…

کلیپ دیدنی از نگاه بلند شهید محمدرضا دشتی (اولین شهید عملیات آزادسازی خرمشهر) در مورد جهاد و آزادسازی خرمشهر و نسبتش با آزادسازی انسان ها.

ده عکس ماندگار از فتح خونین‌شهر

متاسفانه، بر خلاف تصور عمومی، از «عملیات الی بیت المقدس» و روند آزادسازی «خرمشهر» تصاویر زیادی در مخزن تاریخی این سرزمین باقی نمانده است و بسیاری از این نماها نیز بارها در رسانه های گروهی منتشر گردیده. این نقیصه را نیاید به حساب کم کاری دوربین به دستان در آن روزهای طوفانی گذاشت. شاید دغدغه ی آزادسازی خاکِ اشغال شده، کم‌تر برای صاحبان ذوق، مجالی برای اندیشیدن به ثبت و ضبط لحظات تاریخی باقی نمی گذاشت.

عکس: ابتکار زیبای روزنامه شهرآرا برای ۳ خرداد

ک روزنامه شهرستانی، امروز سوم خردادماه 94 که هم‌زمان با روز تأسیس و سالگرد انتشار اولین شماره‌اش است، دست به ابتکار جالبی زده است. روزنامه «شهرآرا» که در شهر مشهد مقدس منتشر می‌شود، لوگوی خود را در روز سوم خرداد تغییر داده است

کتیبه‌ای که رهبر انقلاب بر آن بوسه زدند

فاطمه ملکی:استاد «داود نیکنام» را به خوشنویسی اهل بیت (ع) می‌‌شناسند. اگر چه چهره این مرد هنوز برای خیلی‌ها ناآشناست اما سال‌هاست که آثارش را بر در و دیوار شهرمان می‌بینیم. قرار شد سراغ کسی برویم که کتیبه ضریح شش گوشه امام حسین علیه‌السلام را خطاطی کرده است؛ کتیبه‌ای که اشک‌های رهبر معظم انقلاب بر آن نشست و بعد راهی کرب و بلا شد. هدف ما گفتگویی تفصیلی با چهره ای بلندآوازه در بین اهل هنر و ناشناخته در بین مردم بود: استاد داود نیکنام.

نظریه آزادی انقلاب‌اسلامی در آیینه آزادی خرمشهر

امروز هم اگر ما از حق هسته‌ای‌مان دفاع می‌کنیم فقط دفاع از حق هسته‌ای نیست بلکه این یک دفاعی است برای این‌که او بفهمد که دیگر نمی‌تواند به هیچ یک از حقوق ما تعدی کند.

آمارهایی که از آزادی خرمشهر نمی‌دانستید

بر اساس آمار مرکز آمار و اطلاعات بنیاد شهید انقلاب اسلامی تمامی استان‌ها در عملیات بیت المقدس اعزام نیرو داشته‌اند. با توجه به اطلاعات موجود بیشترین درصد شهدا به ترتیب مربوط به استان اصفهان با 27/1 درصد، استان تهران با 13/6 درصد و استان خوزستان با 12/3 درصد است. اطلاعات موجود نشان می‌دهد که بیشترین درصد فراوانی شهدای عملیات بیت المقدس در دامنه سنی 20-16 سال(49/4درصد) و 25-21 سال(31/5درصد) قرار داشته‌اند.

عکس: سوم خرداد جای این دونفر خالی بود

«سید محمدعلی جهان آرا» و «سید عبدالرضا موسوی». مردانی که بیش از دیگران، در حسرت دیدن آزادی شهرشان می سوختند و پیش از آن به شهادت رسیدند.

روایت‌های تازه از خرمشهر در جشنواره رویش

مدیر امور فرهنگی و تولید سازمان توسعه سینمایی سوره گفت: در جشنواره رویش ۱۰ فیلم کوتاه با موضوع خرمشهر نمایش داده می‌شود.

گزارش تصویری: مسجد جامع خرمشهر

مسجد جامع خرمشهر نماد ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان اسلام

«همایش بزرگ فتح‌الفتوح جنگ تحميلي» برگزار مي‌شود

این همايش با حضور مردم و به ويژه خانواده‌های معظم شهداء و با هدف گرامی‌داشت حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر و تجلیل از شهدای شاخص عرصه علم و فناوری به ويژه شهدای هسته‌ای برگزار خواهد شد.