موسیقی ایران برای آزادگان وطن چه خوانده است؟

اگر چه ۲۵ سال از بازگشت گسترده آزادگان سرافراز به میهن اسلامی می گذرد و با وجود ساخت و انتشار تک قطعات موسیقی ، متاسفانه تا کنون حتی یک آلبوم موسیقی درباره این موضوع تهیه، تولید و منتشر نشده است که خود نشان دهنده کم کاری نهادهای مرتبط و ذیربط در این زمینه می باشد.

خلاصه کتاب: «من زنده‌ام»

خانمی که از طرف صلیب سرخ آمده بود گفت: به همراه این نامه یک عکس هم بگیرید و ارسال کنید. از فاطمه [فاطمه ناهیدی یکی از سه بانویی که همراه راوی در اسارت بودند.] و حلیمه [حلیمه آزموده یکی از سه بانویی که همراه راوی در اسارت بودند.] عکس جداگانه گرفتند اما به من و مریم [شمسی بهرامی، که در لحظه اسارت خود را مریم آباد معرفی کرده بود] گفتند شما که خواهرید یک عکس مشترک بگیرید تا برای خانواده‌تان بفرستیم. خوشحال شدم خواهر بودنمان برای صلیب سرخ پذیرفته شد.

ضرب‌و‌شتم اسرای فلسطینی در زندان ریمون

نیروهای رژیم صهیونیستی با یورش به یک زندان در شمال فلسطین اشغالی اسرای فلسطینی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

بعثی‌ها می‌گفتند اردوگاه‌های ما بهشت است!

در زمان انتقال به اردوگاه، وقتی از مقصد سوال کردیم سرباز عراقی گفت: «به اردوگاه می‌روید. آنجا اسرای ایرانی بهترین شرایط زندگی را دارند. بهترین غذا در اردوگاه حاضر است. برعکس ایران که شرایط سختی برای اسرای ما فراهم کرده، اسرای ایرانی در کشور ما خیلی راحت هستند. اردوگاه مثل بهشت است.»

جای خالی آزادگان در شعر انقلاب اسلامی

بی‌گمان یکی این حوادث مرتبط با دفاع مقدس که در طول سال‌های پس از جنگ کمتر به آن پرداخته‌ شده آزادگان و مباحث مربوط به دوران اسارت آنان است. آزادگان در اجتماع از غریب‌ترین‌ها محسوب می‌شوند و این غربت اجتماعی به مسایل دیگر نیز ورود پیدا کرده و در بخش فرهنگ و هنر آثار کمتری در مقایسه با دیگر حوزه‌های دفاع مقدس، درباره‌ی آن‌ها تولید و منتشر شده است.

اسیری که کیسه‌بوکس بعثی‌ها شد

و هنوز جوابش را نداده بودم که یک مشت دیگر حواله ی صورتم کرد. خلاصه آن روز من کیسه ی بوکس آقا شده بودم. بعد از اینکه حسابی خودش را خسته کرد، حکیمانه نصیحتم کرد که:
ـ تو باید به جای این آیه، می نوشتی خدایا صدام را محافظت کن و ما را به خانه برگردان!

قرعه کشی برای دریافت لباس اسارت

مساله آن قدر بالا گرفت تا برادری به نام خلیل اله فاتحی که معروف به یعقوب بود، سرقت کلت را برعهده گرفت، او زیر شکنجه شهید شد.

عمل جراحی با تیغ و میخ

در راه بازگشت در کنار رودخانه، مشغول شستن لباس‌هایم شدم. در این هنگام شخصی با اسلحه‌ای از پشت سرم دستور داد تا بایستم. برگشتم و دیدم همان شخصی که من فرزندش را معالجه کردم، اسلحه را به سمت من نشانه رفته و اینگونه مرا به عراقی‌ها تحویل داد.

پرداخت نقدی مطالبات ایثارگران و آزادگان

مدیر روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت نقدی بخشی از مطالبات ایثارگران و آزادگان خبر داد.

نامه‌نگاری آزادگان با رهبرانقلاب در اسارت!

مى‌نوشتند كه شما براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد. اين را اسير مى‌نوشت. اين، براى يك ملت، خيلى مهم است كه اسيرش در دست دشمن، به‌جاى اين‌كه مثل انسانهاى بى‌ايمان، مرتب التماس كند كه بياييد من را آزاد كنيد، نامه بنويسد كه من مى‌خواهم با سربلندى آزاد بشوم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.