گفتگو پیرامون FATF ممنوع

دولت امنیتی ها؛ گفتگو پیرامون FATF را ممنوع کرد 🔹نادر طالب‌زاده:چند ماه پیش قصد ساخت برنامه‌ای درباره FATF را داشتم که مدیر شبکه اعلام کرد که فعالیت در این زمینه در صدا و سیما ممنوع است. 🔹درباره چرایی این موضوع پیگیری کردم و متوجه شدم در جلسه هیئت دولت، رئیس دولت گفته که درباره FATF […]

ایران جشنواره کتاب فرانکفورت را تحریم کرد

جای تأسف است که برگزارکنندگان این رخداد خود را بازیچه دست عوامل صهیونیست و ضد­اسلام قرارداده و با مستمسک قرار دادن واژه آزادی بیان عواطف و احساسات مسلمانان سراسر جهان را خدشه­‌دار ساخته­‌اند.

دعوت از سلمان رشدی نفی آزادی بیان است

نمایشگاه فرانکفورت به عنوان یک برنامه معتبر فرهنگی قابل احترام است. شعاری که امسال نمایشگاه فرانکفورت مطرح کرده، آزادی بیان است اما آزادی بیان که یک حق انسانی، اخلاقی و دینی است، با دعوت از سلمان رشدی جور در نمی‌آید.

آزمونی برای ظرفیت مدارای دینی

طرح ساخت یک مسجد جدید در پایتخت رومانی موجب شکل گیری واکنشهایی علیه مسلمانان شده است، به طوری که برخی با ساخت تنها محل عبادت مسلمانان به شدت مخالفت کرده و تساهل دینی کشور را به بوته آزمون کشیده اند.

انتقاد از توقیف رسانه‌های منتقد توافق

دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان با انتقاد از سمت گرفتن منصوبین محمد رضا رحیمی در دولت گفت: متن برجام مقدس نیست که مطبوعات منتقد به آن را توقیف می‌کنیم.

انتقاد بازیگر آمریکایی از تبعیض‌نژادی در هالیوود

«آصف مندوی»، بازیگر مسلمان مقیم آمریکا ضمن انتقاد از تبعیض نژادی موجود در هالیوود گفت: در هالیوود نژاد پرستی زیادی وجود دارد، آنچنانکه همچنان این سفیدپوست‌ها هستند که قهرمان تمام فیلم‌ها هستند.

عده‌ای می‌خواهند فضای کشور را تک‌صدایی کنند

تهیه‌کننده و مجری برنامه تلویزیونی «ثریا» درباره عدم بازپخش مستند «سکوت استقلال، فریاد پیروزی» در شب گذشته گفت: به رغم پخش مکرر تیزرهای بازپخش مستند، ساعاتی قبل از پخش مستند به دلایل نامعلومی بازپخش منتفی شد.

پروژه فیس‌بوک ناقض آزادی‌بیان و بی‌طرفی

بیش از شصت گروه هوادار آزادی مدنی و دیجیتال از ۲۸ کشور جهان، نامه سرگشاده‌ای ‌خطاب به مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مالک فیس‌بوک‌ امضا کرده‌اند که در آن ادعا شده ‌پروژه Internet. org به شکل فعلی‌اش ناقض بی‌طرفی است و به این ترتیب، «آزادی بیان، برابری فرصت، امنیت، حریم شخصی و نوآوری را تهدید می‌کند».

خبرنگاران تماشاگر یک محاکمه علنی

من تا قبل این فکر می کردم دادگاه علنی یعنی افکار عمومی این حق را خواهند داشت که در جریان وقایع جلسه ی دادگاه قرار بگیرند؛ امروز اما متوجه شدم، منظورشان از علنی بودن دادگاه این است که اجازه می دهند غیر متهم و شاکی ها و هیات منصفه، آدم‌های دیگری نیز در دادگاه حضور داشته باشند و جریان دادگاه را مستقیم پیگیری کنند؛ البته بی موبایل، بی تبلت، بی ریکوردر، بی کاغذ و بی قلم!

ظریف: سابقه من در احترام به آزادی نقد و اندیشه قدمت سی و چند ساله دارد

همواره به آزادی و نقد احترام گذاشته و از انتقاد نسبت به اندیشه ها، گفته ها و عملکرد خود از کلاس درس تا صحنه سیاست خارجی استقبال کرده ام. ولی همواره عرض کرده ام که نقد در یک جامعه سالم باید دو ضابطه داشته باشد: انصاف و رعایت مصالح ملی.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.