بودجه ۹۸ و ۱۱ چالش دانشجویان دوره دکتری

بعضا در برخی دانشگاه ها شهریه کامل یک ترم پردیس (حدود ۷-۹ میلیون تومان) بعنوان شهریه سنوات ورودی ۹۴ و بعد از آن منظور می گردد، در حالیکه عرف مبلغ یک الی دو برابر پایه حقوق وزارت کار برای یک ترم سنوات اضافی منطقی تر بوده و این ثبات مانع از تبعیض و فشار مضاعف به برخی دانشجویان دکتری دانشگاهها می شود.

نتایج آزمون دکتری فردا اعلام می‌شود

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن ارائه آمارهایی از نتایج آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۴ گفت: نتایج نهایی آزمون فردا چهارشنبه اعلام می‌شود.

۲ ان قلت ساده به کنکور ارشد و دکترا

اتفاق عجیبی که امسال افتاده و هنوز جوهر اعلام مواد امتحانی خشک نشده است سایه ی بهت و حیرت بر محافل علمی و دانشجویان داوطلب شرکت در آزمون دکتری سال 1394 گسترانده است؛ ادغام های عجیب و غریب در برخی رشته های دکترا ست که حتی فکر کردن به آنها پیش از اعلام سازمان سنجش خنده آور می نمود.

زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۵ تغییر کرد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر زمان آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ خبر داد و گفت: آزمون کارشناسی ارشد که پیش از این در بهمن ماه برگزار می شد، به اردیبهشت ماه منتقل شد.

شیوه پذیرش دکتری تغییر کرد

برای ورود به دوره دکتری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی آیین نامه ای تدوین شده است که در واقع شیوه پذیرش و سنجش دانشجو در این مقطع مورد بازنگری قرار گرفت.

توصیه‌ سازمان سنجش به داوطلبان دکتری

طبق گزارشات اعلام شده تا ساعت 8 صبح امروز پنجشنبه 14 اسفند تعداد 147 هزار داوطلب شرکت در کنکور دکتری یعنی 72 درصد داوطلبان نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای آزمون اقدام کرده‌اند.

تشریح جزئیات آزمون دکتری ۹۴

آزمون ورودی دوره دکترای نیمه‌متمرکز سال 94 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه‌ پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی در 7 گروه آموزشی و 250 کدرشته امتحانی برگزار می‌شود.

شرایط ثبت‌نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

دکتر علوی فاضل گفت: متقاضیان ثبت نام در دوره های بدون آزمون دکتری تخصصی می بایست در زمان ثبت نام در این دوره در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند، لذا آن دسته از داوطلبان به هر دلیلی امکان فارغ التحصیل شده در زمان اعلام شده را ندارند، امکان شرکت در این دوره ها را ندارند.

ثبت‌نام آزمون ارشد و دکتری آزاد از 9 آذر

داوطلبان مقاطع تحصیلات تکمیلی سال تحصیلی 95-94 برای شرکت در آزمون های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند ازطریق پایگاه ثبت نام الکترونیکی معاونت سنجش و پذیرش با ورود به پایگاه اینترنتی azmoon.org ثبت نام کنند.

پای آزمون دکتری فلسفه علم از کجا می‌لنگد؟

اگر بنا به عدم پذیرش بود پس چرا هنگام ثبت نام اولیه از سوی سازمان سنجش نام رشته فلسفه علم و فناوری ذیل مجموعه فلسفه آمده بود؟ چرا وزارت علوم اعلام نکرده بود که این رشته ظرفیت ندارد؟ مسئولیت اصلی این اتفاق بر عهده چه کسانی است؟ چه کسانی پاسخگوی آن دانشجویی هستند که نه تنها روزهای جوانیش از دست رفته است، بلکه امیدی هم به عدم تکرار این امر در آزمون های سال های آینده ندارد؟

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.