پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

نفت در برابر غذا راه اندازی شد!

رسانه‌های آلمان اعلام کرده‌اند که کانال مالی اروپا با عنوان INSTEX برای مبادلات تجاری با ایران راه اندازی شد. اما متاسفانه چنانکه پیش بینی کرده بودیم، کارکرد این کانال مالی محدود به مبادلات غذا و دارو است؛ مبادلاتی که پیش از راه‌اندازی این کانال نیز جاری بوده و چنانکه در جدول فوق مشاهده می‌شود، ایران […]

بازارهای بورس آمریکا فرو ریخت

در حالی که سرمایه‌گذاران در انتظار تصمیم فدرال‌رزرو به افزایش نرخ بهره در آمریکا هستند، ارزش سهام بورس این کشور به شدت فرو ریخت و برخی شاخص‌ها تا کاهش ۲۸۵ درصدی داشتند.

قیمت نفت در آسیا برگشت

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: قیمت نفت بعد از اینکه روز گذشته کمترین قیمت 5 سال گذشته را تجربه کرد امروز صبح در بازارهای آسیایی اندکی بالا رفت.

افزایش ارزش سهام بازارهای بورس آمریکا و اروپا

امروز ارزش سهام بازارهای بورس آمریکا و اروپا کاملا افزایشی بود اما در بازارهای بورس آسیا شرایط نسبتا افزایشی شد.

چرایی نه به ائتلاف علیه داعش

داعش یا گروهی که در جهان توسط رفتار خشونت‌آمیز، وحشیانه و حیوان‌صفت خود به‌عنوان دولت اسلامی شناخته می‌شود، جریانی است که برای شناخت آن باید تاریخ معاصر یک صدسال اخیر را به‌دقت مطالعه کرد.

مروری بر تجربیات جهانی مقاوم‌سازی اقتصاد

در ادبیات متعارف، یک اقتصاد زمانی شکننده است که شوک‌های بیرونی بتواند به‌راحتی آن را از موقعیت ظاهرا متعادل و پیش‌رونده خارج کند. ویژگی آسیب‌پذیری هیچ ارتباطی به عملکرد عادی یک اقتصاد ندارد؛ یعنی در شرایط معمول ممکن است یک اقتصاد از لحاظ شاخص‌های اقتصاد کلان در وضع بسیار مطلوبی به سر ببرد. مثلا نرخ‌های رشد بالا و بیکاری و تورم اندکی داشته باشد.

تاثیر ایران بر نوسانات بازار پتروشیمی جهان

خریداران آسیایی اظهار داشته‌اند که به دلیل مشکلاتی که برای فراهم کردن اعتبار برای پرداخت به تولیدکنندگان ایرانی بعد از تحریم اتحادیه اروپا به وجود آمده نمی‌توانند با ایران قرارداد جدیدی امضاء کنند.

لحظه به لحظه با کاروان آسیایی آزادی غزه

همزمان با حركت كاروان آزادي غزه اعضاي اين كاروان در اكانت asia2gaza در توئيتر، به اطلاع رساني در مورد اين حركت مي پردازند.

شعر: شرق از مرمره تا سند به پا می‌خیزد

شرق از مرمره تا سند به پا می‌خیزد / خلق از افریقیه تا هند به پا می‌خیزد / خون تاجیک دگر جوش جنون خواهد زد / ازبک از آمویه پاپوش به خون خواهد زد / باشه در صخره‌ی کشمیر فزون خواهد شد / ببری از بیشه‌ی بنگال برون خواهد شد / ترکمن بر زبر باد سفر خواهیم کرد / باز افغان به جهان عربده سر خواهد کرد

رکورد شکنی‌ای که به مذاق برخی خوش نیامد!

آیا به خیال شما آنان که در تهیه و توزیع چنین مستندی کوشا بودند ، با شادمانی مردم ایران برای کسب چنین افتخاری شادمان شدند و آیا آنان با هر بار افراشته شدن پرچم ایران احساس غرور کردند؟ من که این طور گمان نمی کنم. بعید است این افتخار آفرینی به مذاق آنها خوش آمده باشد…

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.