بازشناسی و بازیابی نقش اجتماعی حزب­‌الله

مهم این است که محاکمه­‌ی این چهار جوان در این دادگاه، تبدیل به نقطه­‌ی روشنی شده برای تذکر حزب­‌الله به چیستی نقش/کارکرد و هویت اجتماعی­‌اش. تبدیل به دست­‌مایه­ای شده و بشود برای بازخوانی هویت انسان انقلاب در مکتب خمینی و خامنه­‌ای. تبدیل شده و بشود به زمینه­‌ی برای بازگشت به خمینی­‌خوانی و فهم ­مجدد نقش­‌های انسان خمینی و انسان خامنه­‌ای

الزامات حرکت فرهنگی حزب‌اللهی در کشور

متاسفانه در رویکرد­هایمان تهدید‌هایمان را جهانی می‌پنداریم در حالی که در کنار آرمان‌ها فرصت‌های ما هم جهانی است. امروز ما از ونزوئلا تا اندونزی کلی آدم داریم که وابسته‌ی انقلاب اسلامی‌اند. اما وقتی ما صحنه را خالی کنیم القائده و داعش جای ما را می گیرند، کسانی که آرمان گرایی قلابی و آرمان گرایی تحریف شده دارند این خلا را پر می‌کنند.

علیرضا کمیلی

سه تکلیف ما در دوره جدید

باید این را بدانیم که یک فرهنگ با شعار و حرف ایجاد نمی شود. ایجاد تمدن و فرهنگ مبتنی بر مبانی دینی به حاملان صالح آن پیام بیشتر نیاز دارد تا سخنرانی و حرافی! همانطور که این پیام باید بتواند برنامه و طرح ساماندهنده زندگی مردم را ارائه کند باید مجریان و طرفداران متناسب خود را نیز بازتولید نماید و دوره کنونی از این حیث سخت و طاقت فرساست.

طلیعه دهه خط امام

با بروز عوارض توسعه همچون بی‌عدالتی و فقر، موضوع مبارزه با ثروت‌های بادآورده در کنار مقابله با شبیخون فرهنگی غرب به خواسته جریان حزب‌اللهی کشور تبدیل شد. مدعی مبارزه با ثروت‌های بادآورده، ری‌شهری دبیر جمعیت دفاع از ارزش‌ها بود و نماد فرهنگ غرب سید محمد خاتمی و طرفدارانش بودند. اقلیتی از جریان حزب‌اللهی در انتخابات سال 76 به ری شهری و اکثریت آنها به ناطق نوری رای دادند تا مبادا خاتمی رای بیاورد.

حزب‌اللهی‌ها تفکر رهبری در عرصه فرهنگ و هنر را نمی‌شناسند!

تفکر رهبری در عرصه فرهنگ و هنر، به جامعه منتقل نشده است. جامعه که پیشکش، به بچه‌ حزب‌اللهی‌ها هم منتقل نشده است و این خیلی بد است. در شرایطی که شعار ما جنگ نرم و تهاجم فرهنگی است، با تفکرات رهبری آشنا نباشیم. آقا ده‌ها کتاب را اسم آورده است. ده‌ها فیلم را اسم آورده و راجع به آن حرف زده است. مطلب هم نوشته و خیلی از بچه حزب‌اللهی‌ها اصلاً اینها را ندیده‌اند.

ریش حاج سعید؛ ریشه دیوانسالاری؛ دل ریش حزب الله

واقعیّت آن است که حزب الله وضعیت موجود دیوان‌سالاری نظام و مسئولان را با شرایط آرمانی جمهوری اسلامی متفاوت می‌بیند. و در خطّ تعلیقی از یک سو، خود را موظف به حمایت از چهار‌‌چوب‌های کلی نظام می‌بیند، اما از سوی دیگر نمی‌تواند از وضعیت موجود دفاع کند. مشاهده تلاش دشمن برای ضربه زدن به نظام، نیز موجب شده است تا با وجود این مشکلات از بسیاری اقدامات جلوگیری کند.

حزب‌اللهی این است؛ یا بازخوانی حزب الله

گاهی در برخورد با رسانه ها دیده می شود که جریان و عنوان حزب الله بر گروهی یا گروه هایی اطلاق می شود که همراهی با این جریان ندارند و بر شاخصه های این جریان منطبق نیستند.

اخلاق رسانه‌ای؛ نگاهی به فضای پیش رو

هرچند قائل به این هستیم که این نقدها و بالارفتن سعه‌ی صدر در میان هم‌سنگران ما دارای خیرات و برکات بسیار است، اما به نظر ما ادامه‌ی این روند نمی‌تواند به نتیجه‌ی مطلوب منجر شود و از این رو این بحث را در فضای رسانه‌ای ادامه نخواهیم داد و راه‌های دیگر را برای اصلاح در پیش خواهیم گرفت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.