خیمه عزاداری، پادگان آمادگی برای مقابله با یزیدیان زمان است

مردم در اقامه و سازماندهی این گونه مناسبت‌ها، به خصوص در زمینه محرم، تجربه و سابقه‌ای چندصد‌ساله دارند و در همه ابعاد هم موفق بوده‌اند و باید مراقب باشیم جنبه مردمی این مجالس پرشور حفظ شود و نقش تسهیل‌کننده و تکمیل‌کننده دستگاه‌های رسمی و دولتی به حالت جایگزین و مجری تبدیل نشود.

نقش هیئت در سد کردن نفوذ فرهنگی دشمن

یک خطر بزرگ برای هیئت‌ها خطر «تخدیر» هیئتی‌هاست. به این معنا که یک عده مست و سرخوش و بی‌خبر از جامعه تربیت می‌شوند و به گمان اینکه نوکر اهل‌بیت هستند، دچار توهم معنویت می‌شوند، درحالی‌که هیچ حرکت و جنبشی مشاهده نمی‌شود. هیئت رفتن این عده فقط جنبه‌ی تخلیه کردن عواطف و احساسات پیدا می‌کند.

تشیع انگلیسی، امام حسین را در سال ۶۱هجری محاصره کرده‌ است

آن چیزی که رهبر ما اسمش را گذاشتند، تشیع انگلیسی و لندنی، حرفش این است که کاروان سید الشهدا و عَلَم مبارزه با طاغوت و ستم و استکبار ، حق ندارد قدمی از عاشورای ۶۱ هجری جلوتر بیاید و باید در همان دوره زمانی دفن شود. بعضا قمه هم می‌زنند ادعای ولایت هم دارند اما می خواهند امام حسین را محصور و محدود ‌کنند.

تشیع انگلیسی خطرناک‌تر از تکفیری‌هاست

گویا برخی‌ها هراس دارند و احساس می‌کنند که با این نقد‌ها هیئت‌ها از بین می‌رود در صورتی که این‌طور نیست و شیعه آن‌قدر مترقی و محکم است که با هزاران شبهه هم از بین نمی‌رود. ما امروز باید به‌دنبال عزاداری‌ای باشیم که آن را به‌عنوان عزاداری منطقی و حقیقی حتی در سطح دنیا تبلیغ کنیم.

عدالت بدون مبارزه در جهان برقرار نمی‌شود

سالی چند بار زیارت رفتن، سقف مذهب برای شیعه انگلیسی است و فقط اینکه وی را شیعه بنامند برایش کافی است، این شیعه های انگلیسی دلشان را خوش کرده اند که اسمشان را در لیست اهل بیت (ع) قرار می دهند. فرق بین هیات انقلابی و هیات ارتجاعی در همین است که چگونه خود را محب اهل بیت (ع) می پندارند، این تفاوت فرق بین دو تفکر است.

پیام سیاسی نهضت کربلا

بزرگترین جشن ما شیعیان، عیدغدیر است که به سیاست برمی گردد و بزرگترین مرثیه خوانی ها و عزاداری های ما مربوط به عاشوراست که یک کار سیاسی است و ما هر ساله بر مظلومیت امامی گریه می کنیم که آن امام کاری سیاسی انجام داده است؛ یعنی خواسته اند یزید را امر به معروف و نهی از منکر کنند و حاکمیت او را نپذیرفته اند.

ما هیئتِ امام حسینِ سکولار نداریم

گویندگان، وعاظ، مداحان، سرایندگان، همه باید توجه داشته باشند که این یک حقیقت عزیز است؛ با آن نبایست بازى کرد؛ حقایق ماجراى عاشورا را بازیچه نباید قرار داد. هر کسى یک چیزى به آن اضافه بکند، خرافه اى را به آن وصل بکند، کارهاى غیر معقول را به نام عزادارى انجام بدهد، اینها نباید باشد؛ اینها طرفدارى از امام حسین نیست.

عزاداری امام حسین علیه السلام

هیئتی باید به رعایت حق النّاس عادت بکند

باز در آستانه محرّم عزیز، تکاپوی هیئت ها آغاز شده و در این میان، برخی آسیب ها و تلقّی های غلط هم خودنمایی می کنند. از جمله رویکردی که در قالب شعر زیر، به خوبی بیان شده است: «برود هر که دلش خواست شکایت بکند || شهر باید به من هیئتی عادت بکند»

اسماعیلی: انتقاداتم از مداحان از سرتکلیف بود

این کمترین نیز بیش از ۳۵ سال است که افتخار مداحی و مرثیه خوانی این خاندان کریم و بزرگوار ر ادارم و خدا را شاهد می گیرم که اگر در قالب رباعی ها به شیوه های غلط مرثیه خوانی اشاره کرده ام با استناد به رهنمودهای حضرت امام(قدس سره الشریف) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و به نیت تکلیف بوده است.

نذر کنید در منبرها خواب تعریف نکنید

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: در منبر داد نزنید، آسان صحبت کنید، از مطالبی که گفتن و نگفتن آن جایی را آباد نمی کند پرهیز کنید، برای مسئولان و بزرگان هیات تبیین کنید همانطور که عزاداری امام حسین مهم است، ازدواج جوانان و جهاز دختران هم مهم است، واجب است، باید برخی واجبات فراموش شده احیا شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.