اسراییل از آشوب لبنان چه سودی می‌برد؟

سفیر پیشین ایران در اردن با اشاره به تحولات اخیر در لبنان گفت: اگر صحنه داخلی لبنان به سمت درگیری شیعیان و اهل سنت برود قطعا اسرائیل از آن بیشترین منفعت را می‌برد.

آخرین تحولات از ناآرامی‌های لبنان

افراد مسلح جریان المستقبل با ارتش لبنان درگیر شده و به مقر دفتر نخست‌وزیری این کشور حمله کرد؛ ناآرامی ها تا صبح امروز نیز ادامه یافت.

چرا «وسام» ترور شد؟

وزیر دفاع سابق لبنان با اشاره به انفجار روز جمعه گفت: برخی گروه‌های داخلی با همکاری برخی کشورها درصدد نابودی امنیت لبنان هستند.

لبنان در التهاب است

برخی عناصر هرج و مرج طلب جریان المستقبل با سوء استفاده از فضای انفجار تروریستی لبنان به خیابان ها ریخته و با راهزنی و حمل سلاح اقدام به ایجاد ناامنی در کشور کرده‌اند.

نقشه‌های غرب برای آشوبهای خیابانی در ونزوئلا

اگرچه آمریکایی‌ها و مزدورانش تاکنون چندین کودتا علیه چاوز داشتند از جمله دو کودتای معروف نظامی و اقتصادی در زمینه نفت. برخی هم ادعای تقلب از سوی مخالفان چاوز و سپس آشوب‌ها و درگیری‌های خیابانی را مطرح می‌کنند و در ‌‌نهایت اجرای مدلهای سوریه یا لیبی در این کشور نفتی و ثروتمند آمریکای لاتین.

وقتی مدینه فاضله‌ی انگلیسی به نام سیاست فرو می‌پاشد

به واقع این بخش از جامعه بر این باور است که لجاجت دولت در نپذیرفتن ناکارآمدی ها خود عامل اصلی است که به پیشگامی انگلستان در بحث حقوق بشر در سطح جهان خدشه وارد کرده است. همزمانی رویداهای جاری لندن با حوادث سوریه انتقادهای فزاینده ای را از اعمال سیاست های دوگانه دولت بریتانیا را به دنبال داشته است.

شباهت آشوب‌گران و سیاستمداران انگلیسی

در واقع، شباهت‌هایی بین سیاستمداران ما و آشوبگران جوان خیابانی وجود دارد. هر دو گروه توسط فرهنگ قدرتمند احساسی هدایت می‌شوند که محصول فناوری‌‌ها و وسائل ارتباطی جدید است.

طرح: المپیک لندن ۲۰۱۲

شهر لندن محل شروع آشوب‌های اخیر انگلیس میزبان مسابقات جهانی المپیک ۲۰۱۲ است.

کاریکاتور: پوشش خبری بی‌بی‌سی از اعتراضات در انگلیس

شبکه بی بی سی از آغاز آشوب ها و اعتراضات مردمی در لندن با یک جانبه نگری در پوشش خبری این حوادث باعث از دست دادن اعتبار خود در سطح جهانی شده است.

گزارش تصویری: تجمع دانشجویان روزه دار مقابل سفارت انگلیس

دانشجویان تهرانی عصر روز گذشته در مقابل سفارت انگلیس در تهارن تجمع کردند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.