خیز هند برای تسلط بر انرژی‌های آینده

در حالیکه هند بر پایه انرژی خورشیدی در حال شکل‌دهی به محیط ژئوپلیتیکی خود برای افزایش قدرت‌اش در عرصه بین‌المللی است، سوال آنجاست که ایران چه زمانی سرمایه‌گذاری لازم را در حیطه انرژی خورشیدی انجام خواهد داد؟

اسرائیل یکی از بزرگترین صادرکنندگان اسلحه به قاره آفریقا/ ۲

فروش تولیدات اسرائیل به آفریقا شامل محصولات گران‌قیمتی نظیر پهپادها، تجهیزات نظارتی، صنایع پاسبانی و نیز بسته‌های نوسازی [سیستم‌ها] که نشانگر بالاترین سهم از نظر ارزش است، می‌شود. با این حال، تا حدود زیادی، سلاح‌های بی‌شماری که تحویل داده شده، سلاح‌های کوچک، وسایل نقلیه زرهی و سیستم‌های توپخانه‌ای هستند.

داعش در آفریقا؛ چرا لیبی؟

حضور گروه تروریستی داعش در شمال آفریقا و در کشور ناآرامی مانند لیبی جای تأمل بسیاری دارد که چرا این گروه تروریستی پس از حضور در سوریه و عراق این بار جبهه تازه‌ای را در شمال آفریقا ایجاد کرده است.

برای ایران روابط با آفریقا اهمیت دارد

وزیر امور خارجه از سفر رئیس جمهور غنا تا قبل از پایان سال‌جاری شمسی به تهران و به دعوت روحانی خبر داد.

فکه با بررسی اسلام در زیمباوه آمد

وزارت امور خارجه در همان ماه‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی و بر اساس سیاست حمایت از مستعضفین جهان، در بیانیه‌ای از جبهه میهن‌پرستان زیمبابوه که علیه استعمارگران انگلیسی مبارزه می‌کردند، حمایت کرد. دفتر سفارت ایران در هراره در سال 1361.ش افتتاح شد و پس از شروع روابط سیاسی و اقتصادی، روابط فرهنگی دو کشور نیز از سال 1367.ش آغاز شد

بیایید تانزانیا را الگوی خود قرار دهیم!

جالب تر و عجیب تر از این پدیده مدارس علمیه شیعی است که پذیرای اهل سنت است. حضور یک طلبه اهل سنت برای تحصیلات دینی در یک حوزه علمیه شیعی شاید پدیده بسیار شگفتی باشد که در این منطقه امری کاملا عادی است. حتی فارغ التحصیلان این حوزه علمیه را می توان به عنوان امام جماعات مساجد اهل سنت در مناطق مختلف مشاهده نمود.

رهبري که باعث گرويدن ميليون‌ها آفريقايي به مکتب اهل بيت(ع) شد

بي ترديد تبليغ و ترويج انديشه هاي امام خميني(ره) و ارزش هاي انقلاب اسلامي ايران، در اقصي نقاط جهان، به ويژه در آفريقا، نيازمند استقامت، تدبير و مديريتي کارآمد است.

هیچ کس در آمریکا احساس امنیت نمی‌کند

اعتراض‌های ریشه دار علیه تبعیض در آمریکا در جدیدترین کتاب شعر یک شاعر با نام «وصیت نامه جدید» منتشر شده است.

بحران لیبی همسایگانش را تهدید می‌کند

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به منطقه ساحل آفریقا روز دوشنبه هشدار داد در صورتی که بحران لیبی هر چه سریع‌تر حل نشود کشورهای همسایه آن بی‌ثبات خواهد شد.

حلقه‌ایران و محورمقاومت؛سلطان دریای‌سرخ

یک نشریه آمریکایی طی تحلیلی نوشت: ایران و محور مقاومت سلطان جدید دریای مدیترانه و خلیج عدن هستند و حلقه تهران، دمشق، جنوب بیروت، بغداد و صنعا خاورمیانه را به طور جدیدی ترسیم کرده‌اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.