باید با موانعی که قدرتهای استکباری در برابر همکاری کشورهای مستقل ایجاد می‌کنند مقابله کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار «جاکوب زوما» رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی خاطرنشان کردند: کشورهای مستقل باید هرچه بیشتر به یکدیگر نزدیک شوند و همکاریهای خود را به‌رغم اخلالگریهای بعضی از قدرتهای استکباری افزایش دهند.

ورود شرکت‌های ایرانی به 2بلوک اقتصادی آفریقا

پس از دعوت اتیوپی از شرکت‌های ایرانی برای حضور در بازار جامعه اقتصادی شرق و جنوب آفریقا (کمیسا) با جمعیتی بالغ بر 350 میلیون نفر، آفریقای جنوبی نیز با فراخوان پیمانکاران ایرانی به منظور مشارکت دوجانبه در استان های این کشور، زمینه های ورود ایران را به جامعه اقتصادی جنوب آفریقا (سادک) با جمعیت 300 میلیون نفری 13 کشور جنوب قاره آفریقا هموارتر کرد.

«شل» به هواپیمای لاریجانی سوخت نداد

رویترز روز سه‌شنبه از عدم سوخت‌رسانی به هواپیمای حامل «علی لاریجانی» رئیس مجلس در فرودگاه «کیپ‌تاون» خبر داده و نوشته است که این اقدام شرکت «داچ شل» موجب شد تا بخشی از دیدارهای لاریجانی در سفر به آفریقای جنوبی میسر نشود.

گزارش تصویری: آپارتاید در آفریقای جنوبی

این تصاویر، ده‌ها سال تبعیض ظالمانه علیه سیاهان افریقای جنوبی و سرکوب معترضان را روایت می‌کنند.

ماندلا نماد انقلابی گری عقلانی

بررسي زندگي سياسي ماندلا حکايت از آن دارد که وي نه يک ماکياوليست بود و نه يک آرمان گراي تخيلي. ماندلا مردي انقلابي بود که به ضرورت زمان و مکان سلاح در دست گرفت، مبارزه کرد، زندان رفت، خشونت ورزيد، از تکنيک هاي روز تبليغاتي براي رسيدن به قدرت بهره گرفت، در قدرت عقلانيت به خرج داد و به موقع با سياست خداحافظي کرد. از آن رو است که امروز دنيا به احترامش ايستاده است.

آنچه‌درباره‌«ماندلا»نمی‌دانید +تصاویر

درباره ماندلا فیلم‌های زیادی ساخته شده و کتاب‌های زیادی نوشته شده است اما هنوز چیزهایی هستند که شاید خیلی‌ها درباره او ندانند.

ماندلا قهرمان مبارزه با آپارتاید درگذشت

نلسون ماندلاˈ قهرمان مبارزه با آپارتاید و رییس جمهوری پیشین آفریقای جنوبی در سن 95 سالگی و ده ها سال مبارزه مستمر علیه تبعیض نژادی درگذشت.

گزارش فیس‌بوکی ظریف از آفریقای جنوبی

وزیر امور خارجه با انتشار مطلبی در فیس‌بوک، گزارشی از سفر خود به آفریقای جنوبی به منظور شرکت در نشست کمیسیون مشترک ایران و آفریقای جنوبی ارائه کرد.

ظریف راهی آفریقای جنوبی شد

وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی عازم پرتوریا شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.