هشدار بان‌کی‌مون به جمهوری آفریقای مرکزی

درگیری‌ها در جمهوری آفریقای مرکزی پس از آن‌ آغاز شد که شبه‌نظامیان مسیحی حملات هماهنگی را بر علیه گروه عمدتا مسلمان سلکا که دولت جمهوری آفریقای مرکزی را در مارس گذشته سرنگون کرده بود آغاز کردند.

خروج اجباری مسلمانان از غرب آفریقای مرکزی

سازمان ملل می‌گوید بیش از ۹۵۰ هزار نفر در جریان خشونت‌ها در آفریقای مرکزی آواره شده و هزاران تن نیز جان خود را از دست داده‌اند.

نسل‌کشی در آفریقای مرکزی را پایان دهید

به گزارش تریبون مستضعفین بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی پیرامون حوادث آفریقای مرکزی بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم اذا سمع مسلماً ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم متاسفانه این روزها شاهد اتفاقات بسیار ناگواری در کشور آفریقای مرکزی هستیم؛ آنچه در حال رخ دادن است چیزی […]

حمام خون در آفریقای مرکزی

سازمان دیده بان حقوق بشر در سایت خود نوشت: “کشتارها آینده مسلمانان را در این کشور به خطر انداخته است، ما خواستار مداخله یک هیات حافظ صلح سازمان ملل برای توقف فوری کشتارها هستیم در غیر این صورت اقلیت مسلمانان در این کشور آینده‌ای نخواهند داشت، زیرا مناطقی خالی از مسلمانان شده است. آنها و مساجدشان در حال محو شدن در شهرها‌ی آفریقا هستند

انتقاد فعالان فرانسوی از ممنوعیت راهپیمایی

حتی در زمان (ژاک) شیراک (رییس جمهور پیشین فرانسه) و نشست‌های فرانسوی-آفریقایی وی و در دوره‌ی (نیکلا) سارکوزی (رییس جمهور سابق فرانسه) هیچ‌گاه از تظاهرات مردم در محل میدان جمهوری جلوگیری نشده بود. این یک مشکل واقعی برای دموکراسی این دولت است.

راز با موضوع مبارزات حوثی‌ها پخش می‌شود

در بخش نخست این برنامه امیربهرام عرب احمدی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران (دانشکده مطالعات جهان) در ارائه سخن درباره کشتار مسلمانان سیاهپوست در آفریقای مرکزی و تشریح علل و عوامل درگیری‌های خونبار اخیر این منطقه خواهد پرداخت و تصاویری هم مرتبط با مباحث وی پخش خواهد شد.

بان‌کی‌مون خواستار صلح در آفریقای مرکزی شد

دبیرکل سازمان ملل از خشونت فرقه ای و ادامه کشتار مردم غیرنظامی در جمهوری آفریقای مرکزی ابراز نگرانی کرد و خواستار اقدام جامعه بین المللی برای توقف خونریزی در آن کشور شد.

تداوم نسل‌‌کشی مسلمان در آفریقای مرکزی

در پی تداوم نسل‌کشی مسلمانان در آفریقای مرکزی، دبیرکل سازمان ملل خواستار اعزام نیروهای بین‌المللی بیشتری به این کشور شد و سازمان همکاری اسلامی نیز نماینده خود را به این کشور اعزام کرد.

کشتار مسلمانان آفریقا را متوقف کنید

مسلمانان ۱۵ درصد جمعیت ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری جمهوری آفریقای مرکزی را تشکیل می‌دهند. گفته می‌شود، مسیحیان هزاران مسلمان را کشته و صدها هزار مسلمان دیگر نیز از این کشور آفریقایی فرار کرده‌اند.

فرانسه روباهی مکار در آفریقاست

فينيان کانينگام نويسنده و کارشناس ايرلندي مسائل خاورميانه و شرق آفريقا است. پيش‌تر وي در بحرين سکونت داشت و شاهد تحولات سياسي اين کشور پادشاهي در سال 2011 و همچنين سرکوب اعتراضات دموکراسي خواهانه از سوي نيروهاي عربستان سعودي بود. فينيان به دليل انتقاد شديد از موارد نقض حقوق بشر از سوي رژيم بحرين، از اين کشور اخراج شد. مقالات فينان به بيش از 17 زبان ترجمه شده است. وي اهل بلفاست ايرلند است و هم اکنون در شرق آفريقا مستقر و مشغول نگارش کتابي درباره بحرين و بيداري اسلامي مي‌باشد. فینیان از مقاله نویسان دایمی پرس تی وی است.