راه مقابله با بحران آب‌و‌هوا از نظر کارشناسان

بنا بر قانون جدید بیمه همگانی که به «بیمه اوباما» شهرت یافته، همه شهروندان ایالات‌متحده موظفند تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرند.

تهران مهم‌ترین تهدید جمهوری اسلامی است

تهران، امروز تبدیل به یک سیاه‌چاله شده؛ یعنی به وضعیتی رسیده که در کشور همه چیز را به سمت خودش می‌کشد، اعم از نیروی انسانی و سرمایه و… . هیچ قدرتی هم به جز عاملی بیرونی وتحولی بیرون از سیستم، توانایی بازگرداندن و توقف مسیر کنونی آن را ندارد… اکنون تهران در مرحلۀ پیش‌بینی‌ناپذیری است؛ بزرگ‌شدن حجم این سیستم باعث شده است که پیش‌بینی‌پذیری آن از دست برود. هیچ‌کس نمی‌داند که اگر در تهران 2-3 روز آب یا برق قطع شود، چه خواهد شد.

13 درصد تهرانی‌ها «اختلالات روانی» دارند

در اکثر کشور‌ها ۱۰ تا ۱۵ درصد بودجه سلامت مربوط به سلامت روان است و این بودجه در کشور ما در خوش بینانه‌ترین حالت ۳ درصد است.

طراحان انتقال پایتخت حاضر به ترک تهران نیستند

تعهدات جمعیتی یکی از مهمترین مشکلات تهران است که سبب شده مشکلات دیگر نیز از دل آن بیرون آید. در طرح جامع پیش بینی شده بود که تهران حدود 8 میلیون در خود جای دهد و این در شرایطی است که جمعیت تهران از رشد 5 میلیونی برخوردار بوده و در چنین وضعیتی باید گفت تهران 13 میلیون نفر را در خود جای داده است.

در هوای آلوده زیاد پیاز بخورید

محقق طب سنتی اعلام کرد پیاز خام برای رفع ناراحتی‌های ناشی از آشامیدن آب‌های مختلف در هنگام مسافرت و جلوگیری از ناراحتی‌های ناشی از هوای آلوده، مفید است.

میوه‌های ضد آلودگی هوا

مصرف روزانه یک عدد سیب می‌تواند عوارض ناشی از آلودگی هوا را کاهش داده و میوه‌هایی مانند پرتقال و توت فرنگی نیز سرشار از پکتین بوده و برای کاهش عوارض آلودگی هوا مفید هستند.

اظهارات‌سراج درباره پرونده برنج‌های آلوده

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره پرونده برنج‌های آلوده گفت: زمانی که در دادستانی بودم اقداماتی انجام داده بودم؛ در این موضوع و هر معضلی که مربوط به نظام باشد، ورود می‌کنیم اما اینکه چه زمانی به نتیجه برسد، قابل پیش‌بینی نیست.

واکنش وزیر بهداشت به «سرنگهای آلوده»

وزیر بهداشت، وجود سودهای پنهان در حوزه سلامت را عامل انتشار اخبار مربوط به سرنگهای آلوده وارداتی دانست و اظهارداشت: افرادی که چنین اخباری را بازگو می کنند، هدفشان سلامت مردم نیست.

آلودگی برنج‌های وارداتی تایید شد

رییس کمیسیون بهداشت مجلس آلودگی برنج‌های وارداتی را تایید کرد.

آلوده‌ترین استان‌های اینترنتی کدامند؟

مروری بر لیست آلوده‌های اینترنتی گویای آن است که همچنان استان تهران با اختلافی فاحش نسبت به استان‌های دیگر در صدر این جدول قرار دارد.