واردات بنزین نگرانی برای سلامت مردم یا برای منافع خواص

نمایندگان مجلس و عضو کمیسیون انرژی و تشکل‌های دانشجویی هرچه تلاش کردند نتوانستند از سازمان محیط زیست و وزارت نفت اسناد مرتبط با آلوده بودن بنزین‌ پتروشیمی‌ را به دست بیاورند. در این میان صداهایی هم شنیده می‌شود مبنی بر اینکه برخی‌ها سود می‌برند. این برخی‌ها همسران برخی‌ از مسئولین مربوطه هستند.

همسر مقام‌دولتی واردکننده بزرگ‌بنزین است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت یازدهم کیفیت بنزین پتروشیمی نوری و برخی پتروشیمی ها را تایید کرده و این تاییدیه موجود است، اظهارات وزیر نفت در خصوص واردات بنزین و بی کیفیتی بنزین داخلی را بازی سیاسی خواند و گفت: برخی از بستگان مسئولان منافعی در واردات بنزین دارند، همسر یک مقام دولتی از واردکنندگان بزرگ بنزین است.

واردات مجدد بنزین خیانت به کشور است

جناب‌عالی در ماههای اخیر بیش از 10 بار این جمله را تکرار کرده‌اید که بنزین پتروشیمی‌ها آلاینده است اما یک بار هم گزارشی از نتایج یک آنالیز آزمایشگاهی و علمی از کیفیت این بنزین ارائه نکرده‌اید، آن هم بعد از این همه جنجال بر سر آلوده بودن یا نبودن این نوع بنزین، آیا سازمان عریض و طویل محیط زیست نمی‌تواند یک آنالیز آزمایشگاهی به جامعه ارائه کند و این قائله را برطرف نماید؟!

رابطه بنزین پتروشیمی­‌ها و آلودگی هوای کلان­شهرها

‫بنزین تولیدی پتروشیمی‌­ها از کیفیت بالاتری نسبت به بنزین تولیدی در اکثر پالایشگاه‌­های کشور برخوردار هستند و حتی اگر بنزین را همچنان جزو متهمان اصلی آلودگی هوای کلان­شهرها بدانیم، بخش عمده این موضوع از کیفیت پایین بنزین تولیدی پالایشگا‌ه‌­ها ناشی می‌‌شود‬.

خون مردم عسلویه مسموم است

خون مردم عسلویه مسموم است و انتقال خون هم از پذیرفتن خون مردم این منطقه اجتناب می‌کند و این به این معنا است که باید فکری جدی برای این مردم صورت بگیرد

هیچ آماری در خصوص مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا وجود ندارد

باید توجه به مسائل محیط زیست فراتر از یک سازمانی به نام سازمان محیط زیست باشد، محیط زیست باید مسئله اول مردم و تصمیم‌گیرندگان باشد.

تلاش خودروسازان برای تغییر مصوبه دولت

وی با اشاره به اینکه کشورهایی مانند چین و ژاپن از آغاز سال 2014 موظف به تولید خودروهای با استاندارد یورو 6 هستند، گفت : متاسفانه خودروسازان سه دوره است که به بهانه محدودیت های اقتصادی و مهندسی هنوز به دنبال راههایی هستند که خودروها را با استاندارد یورو 2 تولید کنند.

خطر انقراض جانوران در جنگل‌های شمال

طالبی گفت: شکار خرس به دلیل استفاده از پوست، روغن، و چربی و … از مواردی است که اکنون به شدت انجام می‌شود و باید جلوی این شکارها گرفته شود و با فرهنگ‌سازی در بین مردم آگاه‌سازی شود.