اختلافات گروه‌های بحرینی؛ شائبه خیانت به انقلاب جدی است

بیان رسمی این مطلب از یکی از رهبران ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین به نوعی صحه گذاشتن بر مطالب رسانه ای اخیر مبنی بر مذاکرات مخفیانه برخی انقلابیون و اختلاف نظرهای جدی و چنددستگی ها و اختلافات میان آنان است که برخی با اعلام رسمی دنباله روی از اسلام اردوغانی و مذاکره با رژیم و رفت و آمد به سفارتخانه های آمریکا و انگلیس حاضر به امتیازگیری و دست کشیدن از مبارزه عملی شده اند.

درخواست از سران عربستان، آذربایجان و بحرین برای حضور در دانشگاه

چندي است در كشورهايي كه شما مسئوليت آن را به عهده داريد اتفاقاتي در جريان است كه نه تنها نشاني از دموكراسي در آنها ديده نمي‌شود بلکه نشان حکومت های بدوی را که با زور سرنیزه بر رعیت خود پابرجا می مانند را در ذهن تداعی می کند و ديدن صحنه‌ها و اخبار آنها قلب هر آزاده‌اي را به درد مي‌آورد. بدون شك حضور شما در تهران فرصت مناسبي براي پاسخ به سوال‌ دانشجويان فراهم مي‌كند.

دعوت از سفیر بحرین برای شرکت در دادگاه نمادین محاکمه آل‌خلیفه

اتحادیه بین‌المللی امت واحده در نامه‌ای به سفیر بحرین در ایران نوشت: با توجه به اینکه هر متهمی حق دفاع از خود را داراست و جنابعالی که به تازه گی پس از شانزده ماه به ایران بازگشته اید نماینده خاندان سلطنتی آل خلیفه در تهران هستید، می توانید در صورت تمایل برای دفاع از پادشاه در برابر متن دادخواست و نیز شاکیان که از میان مردم بحرین هستند؛ در این جلسه حاضر شوید.

مستند: بحرین فریادی در تاریکی +دانلود

الجزیره در این مستند با نشان دادن تلاش رسانه‌های عربی و عربستان سعودی برای قبولاندن این ادعا که درگیری‌های بحرین موضوعی فرقه‌ای بین شیعه و سنی است و با تحریک ایران صورت می‌گیرد، به جمع انقلابیون می‌رود و برادری بین شیعیان و اهل سنت را در این قیام مردمی به تصویر می‌کشد.

طرح: ورود آل‌خلیفه ممنوع

سفر قاتل مردمان بحرین به ایران بابت اجلاس غیرمتعهدها.

پادشاه بحرین عربستان و بحرین را کشور واحد خواند

پادشاه بحرین طی سخنانی تاکید کرد: بحرین و عربستان یک کشور واحد هستند که از هم جدا نخواهند شد.

معارضان بحرینی طرح مذاکره با آل‌خلیفه را رد کردند

همزمان با افزایش فشارهای بین‌المللی بر حکومت منامه، معارضان بحرینی پیشنهاد رژیم آل خلیفه برای مذاکره را رد کردند.

تقلای آل خلیفه برای تبرئه؛ امتیازات زیادی به مردم بحرین داده ایم

وزیر حقوق بشر رژیم بحرین با بیان سخنان غیر واقعی و ادعای انجام اصلاحات و دادن امتیازهای فراوان به مردم بحرین در اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو تلاش کرد بر جنایات آل خلیفه علیه مردم بی دفاع این کشور سرپوش بگذارد.

تبعیض در ساختار سیاسی بحرین (۲)

تحولات تشکل‌های سیاسی در بحرین تحت تاثیر چالش‌های خارجی بوده وبه نوعی آن را باید واکنش نسبت به کنشهای خارجی همانند استعمار انگلیس وفشارهای بین المللی تا حضور نظامی یک ابرقدرت در کشورشان توصیف کرد.

تلاش عربستان برای ایجاد اتحادیه پادشاهی

سلطنت محافظه‌کار عربستان سعودی در تلاش است تا با پنج کشور عربی حوزه خلیج فارس، فدراسیون مستقلی را شکل دهد تا بتواند در مقابل موج تغییرات سریع در خاورمیانه به طور موثرتری مقاومت کند.»

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.